Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 07.02.2020

Czwartek był dniem w którym kierunki na indeksie WIG 20 i indeksie DAX rozeszły się. Ten pierwszy stracił na wartości -0.53% a ten drugi zyskał 0.73%. Zobaczmy zatem jak te wyniki wpisują się w sytuacje techniczna obu indeksów.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała czarna świeca z wyraźniejszym górnym cieniem od dolnego. Po raz drugi z rzędu widać, że zakres OB uruchamia podaż co przyczyniło się do powstania formacji świecowej Zasłony ciemnej chmury. Potwierdzenie tej formacji to wskazanie na nowe dołki jej zanegowanie to szansa na wybicie strefy oporu w okolicy 2145 i równocześnie na próbę wybicia linii trendu. Zachowanie podczas dzisiejszej sesji może mieć znaczące znaczenie dla wykresu tygodniowego. Tu chociażby próba negacji formacji z wykresu dziennego , nawet nie wykończona da niezłe widoki dla byków w ujęciu tygodniowym, natomiast potwierdzenie formacji wręcz przeciwnie. Zatem dzisiaj jest o co walczyć.

Na wykresie intra kontraktów terminowych na WIG 20 mamy ciekawą sytuację. Z jednej strony obrona dużego OB w ruchu spadkowym a z drugiej strony obrona mniejszego OB w ruchu wzrostowym. Faktem jest że teoretycznie większy OB ma większe znaczenie a dotychczasowy układ wzrostu sprzyja koncepcji z korektą wzrostową ale nie można przez to lekceważyć zachowania na mniejszym OB. Tu ważnym będzie teraz co się zadzieje w pierwszych godzinach sesji. Wybicie dołka to powstanie małej korekty 1:1 i wzrost prawdopodobieństwa dalszego spadku. Natomiast wybicie poziomu 2121 i potwierdzenie formacji Objęcia hossy na tym interwale to wskazanie na kolejną próbę wybicia dużego OB

Indeks DAX

Na dziennym wykresie indeksu DAX zgoła odmienna sytuacja. Tu kolejna luka cenowa i maleńka szpulka tuz pod ostatnim szczytem. Czy inwestory zdecydują się już dzisiaj na osiągnięcie nowego szczytu? Trochę dziwi to, że przy nowych historycznych szczytach za oceanem tu zabrakło zdecydowania. Mimo wszystko to nowy szczyt jest najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem co nie przeszkadza w tym aby taki efekt został przesunięty na kolejny tydzień a dzisiejsza sesja upłynęła ponownie w płaski sposób.

Na wykresie intra kontraktów na DAX zatrzymanie wzrostu na strefie na Koronę spowodowało delikatną reakcję podaży , która już 3 raz atakuje zakres OB. Jeśli niedźwiedzie zdołają to wybić to powinniśmy zejść do poziomu ok. 13470 i tam z racji strefy wsparcia i zniesienia 61.8 doświadczyć walki o dalszą przyszłość intra. Utrzymanie obecnych poziomów to moim zdaniem niemal pewny atak na nowy szczyt.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ŁiktorMAX Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
MAX
Gość
MAX

BUY 13478

Łiktor
Gość
Łiktor

Nie bierze się L gdy dzienna świeca na indeksie zwiastuje objecie bessy.