Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 22.01.2019

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem wartości indeksu WIG 20 o -0.92% natomiast indeks DAX niemal nie zmienił swojej ceny przy wyniku notowań na poziomie 0.05%.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała spadkowa świeca z delikatnym dolnym cieniem, która zbliżyła wartość indeksu do minimum dużego Pin bara ale go nie wybiła. Ma to duże znaczenie ponieważ w tej sytuacji cały czas mamy możliwość aby indeks wyszedł na nowe szczyty. Dzisiejszym notowaniom a właściwie otwarciu notowań sprzyjać w „byczym kierunku” może to co zadziało się w nocy na kontraktach w USA i na DAX. Pytanie w jakim stopniu podzielimy optymizm tamtejszych rynków.

Na wykresie intra kontraktów na indeks WIG 20 , mamy swingowy układ na wzrost i dopóki nie wybijemy w dół wczorajszego minimum i dalej minimum z 17.01 dopóty wybicie najpierw 2192 a następnie 2206 jest cały czas w grze a dzisiejsze nocne ruchy na innych rynkach mogą w tym tylko pomóc. Pytanie czy to uczynią? Gdyby jednak słabość naszego rynku była zbyt duża na takie wojaże, i cena wybije w dół wspomniane dołki to mamy wówczas niemal zagwarantowany spadek do okolic 2120.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym po dwóch sesjach konsolidacji na niemal identycznym poziomie, wtorek był dniem w którym mimo znacznie niższego otwarcia powstała wzrostowa świeca z zamknięciem nad zamknięciami poprzednich dwóch sesji. Ten układ mimo wszystko jest zbliżony do formacji kontynuacji a to powinno zaowocować atakiem indeksu DAX na swoje historyczne szczyty.

Na wykresie intra kontraktów na DAX , głównie za sprawą nocnych ruchów mamy już nowy historyczny szczyt (poprzedni to poziom 13594). Zatem zaczyna się bardzo ciekawy okres , mam tu na myśli to czy na przestrzeni dwóch najbliższych sesji cena pozostanie nad nim czy może odda ten poziom co będzie miało swoje konsekwencje. Patrząc na wykres od strony typowego ujęcia intra obecny „wystrzał w górę” wpisywać się może w układ tzw. klina końcowego i aby to unieważnić potrzeba dalszego silnego wzrostu a ewentualna korekta nie ma prawa wybić poziomu 13507.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

6
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
rubikKrzysztofŁiktorDariusz Bartłomiejczak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysztof
Gość
Krzysztof

Łiktor szybko dostał od rynku odpowiedź i SL na 13630