Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 17.01.2019

Czwartek był dniem w którym to sesja giełdowa zakończyła się wzrostem indeksu WIG 20 o 0.4% i podczas której indeks DAX nie zmienił niemal swojej wartości -0.02%. Brak zmiany tego drugiego indeksu podpowiada że właściwie nie ma co o nim wspominać , no może tylko w ujęciu intra.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała mała szpulka usytuowana centralnie po środku czarnego korpusu z poprzedniej sesji. Układ przypominający Harami jest moim zdaniem potwierdzeniem cały czas aktualnego scenariusza z kolejnym nowym szczytem. Brak kolejnej, 3 świecy spadkowej odsunął scenariusz z potwierdzeniem zmiany kierunku na spadkowy. Wybicie świecy spadkowej z środy , wybicie góra oczywiście , da potwierdzenie iż dalej najważniejszym scenariuszem jest ruch w kierunku 2230-2245. Wybicie dołem natomiast sprawi, że niedźwiedzie dostaną poważny oręż do ręki.

Na wykresie intra 1H , cena nie wybiła dołka a co ważniejsze, w początkowej części sesji wyszła nad poziom 2183 co dało pierwszą jaskółkę ewentualnej zmiany kierunku na wzrostowy. Końcowa część sesji przyniosła kolejną jaskółkę w postaci Objęcia hossy na strefie na Koronę czym została utworzona możliwość wypełnienia formacji Korony. Efektem takiego układu powinna być teraz droga na północ do strefy oporu na ok. 2195 a po jej ewentualnym pokonaniu dalej na nowy szczyt czyli wybicie 2206 i dalej 2216. Najważniejszym obszarem jest teraz wspomniana strefa oporu na ok. 2195 , która mogłaby popsuć wspomniany scenariusz wzrostowy.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX mamy kolejna podobną świecę , która jak niepodległości broni wsparcia strefy szczytowej na ok. 13400. Minima cieni ostatnich kilku świec na tej strefie pokazują wyraźnie, iż rynek ten chce iść w górę na nowy szczyt jednak gdyby ten poziom minimów ostatnich sesji puścił to niedźwiedzie zapewne wykorzystałyby to aby sprowadzić cenę co najmniej do okolic 13334 a więc do początku luki cenowej.

Na wykresie intra kontraktów na DAX , po silnym zejściu do 13377 z początku sesji, rozpoczęło się mozolne wspinanie , które zaprowadziło cenę do strefy oporu wyznaczającej poziom ostatniego potwierdzonego szczytu. Obecnie mamy tu „walkę” o jej wybicie i wskazanie możliwości zakończenia spadku. Jeśli jednak to się nie uda to będzie nas czekał test minimum dużego Pin bara z 14.01.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

5
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MariuszwwlKrzysztofDariusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dariusz
Gość
Dariusz

Pierwsze mocne ostrzeżenie! Na DAX – 1H silny Pin bar (spadkowy-czarny) a na FW20 idealne 1:1 na spadki!

Dariusz
Gość
Dariusz

DAX minimalnie ale ustanowił nowy szczyt.

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Darek coś ostatnio twoje idealne się nie sprawdzają , zatrzymali na 200H1 więc w górę jade z nimi od rana ,jeszcze nie czas na spadki , po wynikach może jak będą słabe

Mariuszwwl
Gość
Mariuszwwl

Gdzieś czytałem że dobry inwestor ma skuteczność na poziomie 60% a wybitny na poziomie 70%

Krzysztof
Gość
Krzysztof

acha i na Dax to nie jest pin bar , z moich wieloletnich obserwacji