Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 14.01.2019

Za nami pierwsza sesja nowego tygodnia podczas której indeks WIG 20 zyskał kolejne 1.22% natomiast DAX oddał -0.24%. Dodatkowo nasz indeks wzrósł na rosnącym obrocie.

Indeks WIG 20

Kolejna wyraźna biała świeca to efekt wczorajszej sesji widoczny na wykresie dziennym. Zamknięcie wypadło w bliskiej odległości od szczytu z którego mieliśmy silny spadek przez 3 kolejne sesje. Innymi słowy cały spadek został już niemal w całości zniwelowany. Przed nami walka z poziomem szczytu i o dojście do poziomu ok. 2230-2245. Gdyby ta sztuka jednak się nie udała to dopóki indeks nie zejdzie poniżej 2175 dopóty cały czas taki scenariusz będzie jednak w grze.

Na wykresie intra 1H kontraktów na WIG 20 znajdujemy się w trendzie wzrostowym a ostatnia świeca powstała po korekcie pędzącej 1:1. Ma to, według mojej opinii duże znaczenie ponieważ ta pędząca może być zapowiedzią silnego wzrostu , który poradzi sobie z ostatnim szczytem bez problemu ale jeśli zamiast tego nastąpi cofnięcie i wybicie ok. 2180 to może ona okazać się falą „b” i co za tym idzie, wspomniane wybicie 2180 oznaczałoby najprawdopodobniej zakończenie całej korekty, bo tak na tę chwilę należy uznać obecny wzrost.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstała mała spadkowa świeca, którą na ten moment oceniamy raczej jako część korekty po silnych wzrostach po której to indeks DAX powinien uderzyć ponownie na nowe szczyty. Dolny cień wczorajszej świecy był respektowaniem wybitego poziomu szczytu, jednak można mieć poważne wątpliwości czy ten ruch korekcyjny dobiegł już końca. Wynikają one z tego co bez problemu możemy dostrzec na wykresie intra.

A na wykresie intra kontraktów na DAX mamy obecnie korektę pędzącą 1:1 i poważne wskazanie na spadek do okolic 13340 a co najmniej do testu wczorajszego minimum. Zanegowanie układu 1:1 byłoby raczej tym na co czekają byki a mianowicie sygnałem do ataku na nowe szczyty.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

12
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
9 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Dariusz BartłomiejczakTom'asKrzysztof Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom'as
Gość
Tom'as

Witam.
Wygląda na to że idzie mocniejsze uderzenie 🙂
https://www.bankfotek.pl/view/2146111
pozdro

Krzysztof
Gość
Krzysztof

6 spółek na P z WIG20 ma 70% udziału w indeksie , powiedz które będą ciągnęly to mocne uderzenie -banki z przegranymi kredytami we frankach czy energetyka wYnglowa ?

zaraz wyniki w USA a do tego LOP stoi w miejscu na całym tym wzroście wiec żaden nowy kapitał nie wchodzi na rynek. Gdybym miał wróżyć rośniemy 7 tygodni więc jeszcze 3 tygodnie daję i po wynikach w USA powinniśmy zacząć spadać akurat pod linią trendu spadkowego.

Krzysztof
Gość
Krzysztof

U mnie na FW20 na H1 to widać, że zamknęli luke z 3 stycznia i chyba teraz już obiorą właściwy kierunek ,

Tom'as
Gość
Tom'as

myślę że banki ,kghm,pkn, jsw ,cdr i być może energetyka dołączy
na miesięcznym bronimy wsparcia i ten pinbar jest teraz testowany
https://www.bankfotek.pl/view/2146115
i jeszcze wykres wig banki
https://www.bankfotek.pl/view/2146114

jest to wyłącznie moja ocena 🙂 i nie zalecam się nią sugerować jedynie wziąć pod uwagę

Krzysztof
Gość
Krzysztof

no to zacznę od WIG banki , pokazujesz abc w dół ale żeby to było abc musimy wybić B bo inaczej to równie dobrze może być 4 fala i jeszcze 5 ta w dół ?

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Odnośnie Fw20 na miesięcznym masz te dolne cienie tylko potem nie masz żadnego nowego szczytu , obrona wsparcia OKAY ale gdzie masz tych kupujących po tych dolnych miesięcznych cieniach ?

Krzysztof
Gość
Krzysztof

dzisiaj bardzo duży obrót na WIGu a jesteśmy na czerwono i na oporach , zakończenie dużo nam powie

Tom'as
Gość
Tom'as

z innej beczki … Orgr na 350%
https://www.bankfotek.pl/image/2146128