Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 10.01.2019

No i się porobiło, indeks WIG 20 z wielkiej słabości przeszedł gwałtownie w siłę i zyskał wczoraj 1.97% co w całości zniwelowało ruch z środy. Indeks DAX natomiast kontynuował swoją dobra passę i wypracował kolejne 1.31% zysku.

Indeks WIG 20

Luka cenowa , biała wyraźna świeca i zamknięta luka z poprzedniego dnia to efekt wczorajszej sesji indeksu WIG 20 na wykresie dziennym. W dalszym ciągu mamy aktualna formację odwracającą i przewagę po stronie niedźwiedzi ale wczorajszy dzień dał możliwość aby indeks WIG 20 urósł teraz nawet do ok. 2230. Oczywiście najpierw musi zrobić coś co pokaże, że spadek 3 sesyjny był tylko korekta mimo jego mocno niedźwiedziego wydźwięku. Na tę chwilę mocno prawdopodobnym jest dojście do strefy oporu na ok. 2175-2180. I w takim wypadku , ten drugi poziom byłby już pierwszym wskazaniem na możliwość ruchu właśnie w rejon o jakim wcześniej wspomniałem czyli ok. 2230. Dlaczego? Tak wskazuje wykres intra.

Wczorajsza sesja wygenerowała ruch wzrostowy , który na wykresie intra 1H kontraktów na WIG 20 doszedł pod strefę oporu. Obecnie mamy korektę abc ostatniego swingu spadkowego i w takim przypadku ruch wzrostowy nie powinien zajść dalej niż ok. 2176 (na samym indeksie ok. 10 pkt niżej). Jeśli jednak cena dojdzie i wybije najbliższą i kolejną strefę oporu to będziemy mieli wybicie ostatniego potwierdzonego szczytu i w sytuacji kiedy spadek nie zdołał wybić 2111 duże prawdopodobieństwo powrotu do wzrostów. Jednak to jest ewentualna przyszłość a pamiętajmy że wykres dzienny preferuje niedźwiedzie i to pomimo wczorajszej byczej akcji.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX mamy małą szpulkę ale po dość sporej luce cenowej. Tym samym indeks wyszedł na nowy szczyt w dużym impulsie od sierpnia 2019. Szpulka jest efektem strefy na dużą Koronę a co za tym idzie nastąpiła ostateczna walka o nowy historyczny szczyt. Na tę chwilę ten scenariusz jest tym najpoważniejszym ale jeśli coś mocniejszego zadzieje się własnie teraz na korzyść niedźwiedzi to …. . No właśnie , to może być zupełnie nieciekawie dla popytu. Mimo wszystko podstawa to nowy historyczny szczyt.

Na wykresie intra 1H kontraktów na DAX cały czas trend wzrostowy. Pierwsze istotniejsze wsparcie mamy na poziomie ok. 13450 a więc na szczycie z połowy grudnia 2019. Jego ewentualne wybicie to wskazanie na ruch w kierunku ok. 13380. Zanim jednak coś takiego mogłoby mieć miejsce wydaje się jeszcze jeden ruch na nowy maks choć nie koniecznie jakiś pokaźny bo strefa na dużą Koronę coś znaczy.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
KrzysztofŁiktorKrzysztof Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysztof
Gość
Krzysztof

NA TYGODNIACH MAMY TERAZ 2 PINBARY i według mnie 2216-2116 wybicie ktoregos z nich da kierunek na dłużej ,na razie mały LOP do spadku- akcje nie zabezpieczone pod wysyp ,powiedziałbym ze dopiero po wynikach wysypią papiery

Łiktor
Gość
Łiktor

O a Wiktor wziął dziś S na Dax.

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Mój portfel na najbliższy czas to: S na WIG20 i mwig40, L na gold i silver i spadek usdeur i usdjpy.