Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 09.01.2019

Za nami kolejna sesja pokazująca słabość naszego rynku. Indeks WIG 20 spadł wczoraj o -1.35% mimo iż indeks DAX zyskał 0.71%. Można powiedzieć że to dwa różne Światy.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała kolejna spora czarna świeca , która w dodatku pozostawiła na nim lukę cenową. Harami, wyraźne potwierdzenie , luka cenowa i kolejna silna świeca spadkowa, żadnych wielkich obrotów. Te elementy pokazują wyraźnie , że myślenie inne od tego ze spadamy na nowy dołek jest raczej myśleniem życzeniowym. Do tego wczorajszy spadek miał miejsce przy rosnących innych rynkach. Naprawdę trudno coś pozytywnego wymyślić. Jedyne na co mogą liczyć byki to tylko korekta czyli ewentualne odbicie dla którego wczorajsza luka cenowa jest raczej czymś nie do przejścia.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 wyraźny trend spadkowy choć wydaje się, że koniec impulsu jest już blisko. Pytanie , czy obecny układ korekty pędzącej 1:1 był całą falą 4 czy może jednak ten układ przemieni się w jakąś korektę nieregularną. W tym drugim przypadku możliwym byłoby dojście do najbliższej strefy oporu na ok. 2140 przed zejściem na nowy dołek , który moim zdaniem powinien wypaść na ok. 2115 albo na ok. 2100, no chyba że kroi się jeszcze coś innego czyli fala zniszczenia w której to dwie ostatnie sesje były wstępem do fali 3 spadkowej.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX mamy mimo niskiego otwarcia, silną świecę potwierdzającą Pin bara a układ jaki powstał przez ostatnie prawie dwa miesiące nosi znamiona korekty pędzącej. To zaś pokazuje że oczekiwany przez nas od jakiegoś czasu nowy historyczny szczyt jest na wyciągnięcie ręki. Czy byki ją wyciągną? Powinny a co zrobią zobaczymy.Pamiętajmy jeśli będzie nowy szczyt to powstanie również szansa na znacznie więcej na co wskazuje wykres od grudnia 2018 ale ten sam wykres pokazuje że nieodzownym warunkiem musi być wyjście nad szczyt 13600 jeśli z jakichkolwiek przyczyn nie uda się to bykom, czyli pójdziemy w górę ale nie wybijemy 13600 to moim zdaniem czeka nas wówczas ciężki spadek chociażby w ramach fali C ewentualnej korekty nieregularnej .

Na wykresie intra kontraktów na DAX , cały wczorajszy dzień to silny wzrost po niskim otwarciu który podszedł pod ostatnie szczyty. Układ jaki powstał podczas tego wzrostu sugeruje możliwość wyczerpania impulsu (oznaczenie na wykresie) i wejścia w jakąś nieco większą korektę – co najmniej. Ważnym wydaje się również przed tą ewentualną korektą cena wyszła choć trochę nad poziom 13439 bo bez tego może się przyplątać coś bardziej niedźwiedziego. Ogólnie jesteśmy w szerokiej konsolidacji.między poziomami ok. 12850 a 13450.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
KrzysztofDariusz BartłomiejczakTom'as Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom'as
Gość
Tom'as

Witam.
Co Pan sądzi o takiej 5-ce
https://www.bankfotek.pl/view/2145944
o ile 3-4 nie jest dopiero połową fali 3-ciej
pozdro

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Na złocie wygląda że pozamiatali . 5 fal z takim tygodniowym pinbarem a to by oznaczało siłe dolara

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Patrzę na S&P i na wykresie tygodniowym jesteśmy już dalej od tygodniowej 200 niż byliśmy jak tąpnęło na koniec 2018 roku , euforia jak nic , kolejny bank centralny tym razem Anglii będzie drukował , jest tyle tej drukowanej kasy ze nie mają już co z tym robić