Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 04.12.2019

Za nami sesja, która nie oszczędziła byków na indeksie WIG 20 i ujęła z wartości kolejne -01.53%. Nieco inaczej było na indeksie DAX bo tam udało się wygenerować wzrost w postaci 0.19%.

Indeks WIG 20

Kolejna czarna świeca jaka pojawiła się na wykresie dziennym indeksu WIG 20 przeleciała bez problemu przez linię trendu i dotarła do strefy opartej o dołek z 3.10.2019. Wczorajszy wynik sesji pokazuje wyraźnie, że formacje jakie powstały na wykresie tygodniowym i miesięcznym są wartościowymi wskazaniami na przyszłość. W obecnej sytuacji chyba tylko najwięksi optymiści mogą łudzić się , że wspomniany dołek utrzyma się i nie zostanie wybity. A co oznacza jego wybicie to zapewne wszyscy dobrze wiedzą. Trudno jest prorokować co stanie się dzisiaj, czy będzie jakaś minimalistyczna korekta czy nie ale można z całą stanowczością powiedzieć, iż niedźwiedź nie zakończył jeszcze swojego dzieła.

Na wykresie intra 4h trend spadkowy w pełnej krasie bez jakichkolwiek oznak jego zakończenia. Można pokusić się o stwierdzenie, iż znajdujemy się w fali 3 i jak najbardziej prawdopodobne jest dojście do okolic 2060.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstała wczoraj mała czarna szpulka w rejonie minimów dużej świecy spadkowej. Z jednej strony mamy więc formację Harami niskiej ceny , która może być zapowiedzią kilku sesji „bocznych” ale z drugiej strony mamy typowy układ z mała realizacją zysku z S i wybicie minimów dwóch ostatnich świec w takim przypadku będzie silnym sygnałem do dalszej jazdy w dół . To że przed nami kolejny dołek wydaje się najbardziej prawdopodobne , pytanie tylko kiedy będzie on miał miejsce? Czy już dzisiaj?

Na wykresie intra kontraktów na DAX , po poniedziałkowym silnym spadku , wczoraj tworzyła się korekta. Obecnie mamy korektę pędzącą 1:1 , która ewentualnie może zmienić się nawet w nieregularną. Mimo wszystko jest to najwyraźniej przerwa w spadkach a przypomnę że poziomy „docelowe” na najbliższe godziny – dni to ok 12780 i 12660.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

21
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
16 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
ŁiktorcoinGrzegorzLehNowy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysztof
Gość
Krzysztof

Darek wkleiłeś na Dax sell 0,01 , no taką wielkością jak ty skalpujesz to ja rozumiem , można nawet po 1000 pkt trzymać bo krzywdy nie zrobi .

Lingwista
Gość
Lingwista

Jakoś tym roku cicho sza o rajdzie mikołajkowym. Żeby nie było.

Obserwator
Gość
Obserwator

Witam! Rynek US – strategia mówi, że sygnały są „czytelne i wyraźne” – trwa nowa hossa? Indeks S&P 500 w dniu 27 listopada osiągnął nowe historyczne maksimum 3153 pkt.( 4 % przełamanie ). Przypomnę, że Bank of America M L, w raporcie z 2017 r., prognozował na 2019 r. poziom indeksu S&P 500 na 3000 pkt. z pierwszym celem to 3140 pkt. i następnym 3600 pkt. Muszę przyznać, że Trump osiągnął cel na 3 rok prezydentury( 16 listopada) tj. przełamanie 3000 pkt. Teraz indeks S&P 500 znajduje się w korekcie do przełamanych szczytów, i wydaje się, że korekta jest już… Czytaj więcej »

Krzysztof
Gość
Krzysztof

ALe mnie rozśmieszyłeś , niezłe jak to się mówi PIERDY czytasz

Leh
Gość
Leh

W rejestrze krótkiej sprzedaży mamy GTN, CCC, KGH, PEO, IDA, EUR, KRU – nie ma co walczyć z pozycjami short kiedy się pojawiają, W zasadzie jest to dosyć czytelny setup, niemniej trzeba uważać jak jakiś czas temu na CDR i ostatnio na PEO bo wchodzi inny fundusz i gra w kontrze. Cóż, dopóki nie pojawi się większy kapitał długoterminowy jesteśmy rajem spekuły. Trzeba to zaakceptować, grać i na szybko i szybko realizować zyski, jeśli są. PS. z tego co pisze Borys 15% z OFE o których piszesz nie pójdzie na sprzedaż, dorżneliby rynek zanim rozkręciłoby się PPK

Nowy
Gość
Nowy

To chyba 2120 było szczytem. Nowy dołek?

Łiktor
Gość
Łiktor

i JSW

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Panie Darku, jak Pan ocenia sytuacje na daxie na ta chwile. Wczoraj bardzo bronili 12950 (12920-12950) ale czy to wystarczajace aby myslec ze korekta sie zakonczyla i robimy ostatnia fele wzrostowa w okolice 13500- 13600, czy tez zasieg dzisiejszego 13153 mozna uznac za max i jestesmy przed zejsciem na 12800-12750.

Krzysztof
Gość
Krzysztof

S&P ma do sprawdzenia wybity szczyt na 3030 pkt i tam można poszukać L , dzienna 200 wiadomo kogo preferuje na Dax to samo , seria dopiero wygasa za 2 tygodnie , a okres najlepszy dla wzrostó to rajd Mikołaja i efekt stycznia , wątpię żeby TRUMP i dodruk FEDU pozwolił do wyborów na większe spadki a EBC też już drukuje i bank japonii , jest dodruk jest hossa i to moje motto , wystarczy zobaczyć bilans FEDu i giełdy .