Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 17.10.2019

Za nami sesja bez większej historii. Indeks WIG 20 zyskał symboliczne 0.06% a indeks DAX nieco więcej bo 0.32%. Jedno co mocno uderza w oczy to fakt , iż mimo ostatnich „rajdów” indeksów DAX czy S&P , nasz rodzimy indeks niemal stoi w miejscu.

Indeks WIG 20

Kolejna sesja i nie mamy wybicia z marazmu. Świeca jaka pozostała po wczorajszym dniu daje nawet lekkie wskazania na to, iż takiego wybicia w górę może już nie być a wręcz przeciwnie. Zmiana kierunku na spadkowy z tych rejonów to mocne ostrzeżenie przed ewentualna silną fala spadkową i atakiem na 2000.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 mamy kolejny wyższy szczyt na 2177 i wyższy dołek na 2160. Wyjście nad szczyt nie gwarantuje rajdu w górę a zejście poniżej 2160 to raczej mocne wskazanie na rozpoczęcie większych spadków. Po tym jak zachowujemy się w obliczu tego co dzieje się na DAX i S&P ta druga wersja wydarzeń (niedźwiedzia) staje się już bardziej prawdopodobna. Jej realizacja rozpocznie się , tak jak już to napisałem , od wybicia 2160 a następnie wybicia 2153.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX mamy nowy szczyt i to wyższy niż szczyt z początku lipca jednak dynamika wczorajszej sesji była znacznie mniejsza i to może być zapowiedź wejścia tego rynku co najmniej w korektę. Przypomnę , że ewentualna zmiana kierunku będzie miała ogromne znaczenie. Jeśli będzie to tylko korekta a po niej nowy szczyt to tu w dłuższej perspektywie mogą być dobre wieści dla byków, jeśli jednak zmiana kierunku na spadkowy zdoła osiągnąć poziom poniżej 12380 to wówczas nie będzie już tak wesoło dla byków.

Na wykresie intra kontraktów na DAX jesteśmy chyba po szczycie ostatniej fali w całym impulsie od poziomu dolnego ograniczenia zielonego OB. Oczywiście jest jeszcze możliwość jakiegoś wyjścia nad maksima cenowe w ramach ostatniej fazy swingu od poziomu 12370 ale wybicie w dół 12630 byłoby już najprawdopodobniej definitywnym wskazaniem na koniec wzrostu w ramach mniejszego i większego impulsu. Jeśli to wybicie nastąpi to spodziewałbym się zejścia co najmniej do ok. 12450 i tam walki o to co pisałem wcześniej.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

20
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
14 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ŁiktorcherryMAXDariusz BartłomiejczakTom'as Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom'as
Gość
Tom'as

Witam. Co prawda mamy układ harmoniczny ale czy nie sądzi Pan że spadek w okolice 12 500 będzie okazją do wejścia w Longi ?comment image
pozdro

Tom'as
Gość
Tom'as

Co do usd/pln to kanał był słusznym zasięgiem :
https://dariuszbartlomiejczak.pl/2019/09/24/analiza-26/#comment-68708
niestety zamiast to piramidować liczyłem na korektę i ponowne wejście wyżej comment image
i się wycyckałem 🙁

MAX
Gość
MAX

Teraz z BUY to ostrożnie bo Sle może zbierać

Tom'as
Gość
Tom'as

teraz wchodzenia w którąkolwiek stronę na tym index-ie nawet nie biorę pod uwagę … czekam na retest i formacje odwracające
Jeżeli się nie zabrałem wcześniej na dany ruch to nie wchodzę na siłę tylko spokojnie czekam …lub szukam gdzie indziej i tak np wczoraj otworzyłem longa na Nzd/Uzdcomment image

cherry
Gość
cherry

Witam.
Dam założenie dla daxa.
Poziom 11650 decyduje o dalszych wzrostach ub rozpoczętej korekcie. Ten poziom w cenie zamknięcia musi rynek dać dzisiaj. Jesli potrzebny jest szkic, wieczorem mogę uzupełnić
Drugie ważne założenie to że max sesji już za nami.

Proszę uważać ewentualne spadki będą tylko korektą, zarówno na sp jak i na dax. Oba rynki są w fali 3 impulsu. Na teraz wystarczy, popilnujmy założenia.
Udanych
Pzdr

Tom'as
Gość
Tom'as

teraz nurtuje mnie jedno pytanie :
czy na złocie to jest korekta prosta „abc” czy może rGr i korekta pędząca ?
https://www.tradingview.com/x/kWL0Gm9s/

Łiktor
Gość
Łiktor

Tak jak się spodziewałem Nas100 nadbił , ale górna banda klina końcowego jest na tą chwilę respektowana .