Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 16.10.2019

Wczorajsza sesja przyniosła nam wzrost indeksu WIG 20 i indeksu DAX. Zysk procentowy na naszym indeksie , który wyniósł 0.29% nie dał nic nowego w sytuacji technicznej. Natomiast wzrost indeksu DAX o 1.15% wskazał mocno , ze brany pod uwagę poziom 12850-12900 jest coraz bardziej realny. Musze jeszcze dodać , iż wczorajsze moje analizy były jednymi z tych , które właściwie nie pokryły się z rzeczywistością ani trochę. To tylko potwierdza, że każdy się kiedyś myli a jedyna słuszna racja jest zawsze po stronie rynku.

Indeks WIG 20

Małe Doji w połowie korpusu z poniedziałku to efekt jaki pozostał po wczorajszej sesji na wykresie dziennym indeksu WIG 20. Zapewne wielu inwestorów zastanawia się dlaczego taka słabość panuje na naszym rynku w świetle tego co dzieje się na DAX czy S&P? No i skoro nie rośniemy w takich okolicznościach to co to będzie za chwile jak tam dojdzie do jakiś zmian kierunku? No własnie, tylko czy tam już dojdzie do zmian i czy w końcu ta trzymana sprężyna u nas nie odpali? Moim zdaniem odpali i to być może nawet dzisiaj. Jakby nie było ostatnie dwie sesje wpisują się idealnie w re-test wybitej strefy oporu. Zatem uważam , że byki nie odpuszczą sobie okazji do zaatakowania okolic 2190 a pamiętajmy również o tym, że dotychczasowy układ dzienny otworzył furtkę do całego impulsu wzrostowego w ramach chociażby fali C korekty spadku od 2363.

Wykres intra 1H kontraktów na WIG 20 też daje możliwość na ruch w górę i to nawet w dniu dzisiejszym. Wczorajszy wyskok do 2172 a więc tylko o 1 pkt niżej niż maks z poniedziałku i seria coraz to wyższych dołków tworzy jakby trójkąt „prostokątny” , który premiuje wybicie górą. Takie wybicie najczęściej jest silne i dynamiczne a więc idealnie pasujące do silnego wzrostu LOP z ostatnich dwóch sesji. Oczywiście, z drugiej strony wczorajszy szczyt był o jeden pkt niżej niż poniedziałkowy więc nie można całkowicie odrzucić możliwości ruchu w dół , który mógłby się zdynamizować po wybiciu 2156 i 2153. Myślę jednak, że w świetle wykresu dziennego jak i tego trójkąta na intra ten pierwszy scenariusz jest bardziej prawdopodobny.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX doszło wczoraj do dynamicznego wybicia co zapowiada ruch w kierunku ok. 12850. Teraz co prawda jesteśmy na poziomie szczytu z początku lipca ale przy takiej dynamice wzrostu nie powinien on na dłużej zatrzymać indeksu.

Na wykresie intra kontraktów na DAX mamy przebijane kolejne strefy oporu a wczorajszy ruch utworzył do tej pory coś na wzór układu ABC czyli dał możliwość do dalszej kontynuacji wzrostu z obecnych okolic jako wykończenie impulsu ale jeśli dzienny wskazuje na ruch w kierunku 12850 to bardziej byłbym skłonny do tego aby oczekiwać zejścia do zakresu OB. W taki sposób powstanie pędząca fala 4 w układzie 1:1 i po niej będzie możliwość do wykonania ruchu o wielkości 250 pkt a nawet nieco więcej.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
cherry Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
cherry
Gość
cherry

Witam.

Dax wybrali inne rozwiązanie z intetwalu M15.
Dzisiaj wpis z dt dotyczy poziomu 12540. Jak pokonają doprecyzuje. Jesli obronia to cel z interwalu dziennego w zasiegu. Pzdr

Udanych zagrań