Analiza indeksu WIG 20 przed sesją 04.10.2019

Kiedy wczoraj Niemcy mieli święto to nasz indeks WIG 20 zdołał nawet zakończyć sesję na plusie. Wzrost wartości minimalny bo zaledwie 0.05% ale chociaż trochę zieleni po poprzednich sesjach. Czy jednak coś to zmienia?

Indeks WIG 20

Emocje , emocje i jeszcze raz emocje a przy tym wykorzystanie „małych inwestorów” przez „grube ryby”. Tak można określić wczorajszą sesję której wynikiem na wykresie jest szpulka z dużymi cieniami (górny znacznie większy od korpusu i dolnego). Miejsce gdzie wypadło minimum wczorajszej sesji dobre do zakończenia spadku w ramach korekty abc, gdyby tylko takie miało być docelowe spadanie. Jednak wydaje się , ze to nie koniec i cały czas będzie gra o nowe dołki. Jedyna szansa dla byków to mocne kupno i wyjście z indeksem na dzisiejszej sesji w okolice 2150 a następnie kontynuacja w nowym tygodniu. Samo ewentualne podejście pod wskazany poziom nie wystarczy , ba nawet będzie to dobra okazja do sprzedaży jeśli pojawi się tam sygnał.

Wykres intra kontraktów na WIG20 pokazuje dokładniej jak wyglądały wczorajsze emocje i „manipulacja” choć w zakresie techniki. Tuż po 9:30 , kiedy jeszcze nigdzie nie było informacji na temat wyroku TSUE nagle zaczęły rosnąć kontrakty, wszystko po to aby „Kowalski” uwierzył , ze są już przecieki i jest dobrze dla banków. Przeskoki cenowe o dwa poziomy były normą. I tak dociągnięto do strefy oporu i zakresu OB a uwidoczniony tam obrót na wysokim poziomie plus świeca z 5M była super sygnałem do zajęcia S . Szybkie zejście w dół i znowu obrót , podejście pod szczycik z przed parunastu minut i znowu super sygnał na S, który zbiegł się z informacja o wyroku a w efekcie ściągnął ceny na nowe minima. Na strefie wsparci a z znacznie większych interwałów, Pin bar , obrót i myk w górę. Zatem technika pozwoliła na kilka ruchów z czego chyba tylko pierwszy w górę nie miał wskazania ( w końcu był zmyłką „grubego”). W efekcie nie mamy wybitego szczytu z wczorajszego pierwszego podbicia i to wskazywałoby na spadki ale tu wziąłbym pod uwagę to , że w ujęciu intra , zbicie po informacji w dół mogło być wykończeniem impulsu . Dlatego zejście do strefy na koronę i wyraźne odbicie, może dzisiaj zaprowadzić nas powyżej 2128 a nawet powyżej wczorajszego maksa na 2139. Duża strefa oporu to na obecny moment okolice 2150

Kontrakty na DAX

Choć wczoraj Niemcy mieli wolne to notowane kontrakty na DAX wyraźnie zaznaczyły siłę wsparcia – linii szyi ORGR . Na 4 h powstała Gwiazda poranna (jeszcze bez potwierdzenie) a na 1H Pin bar. Cena zdołała wybić ostatni potwierdzony szczyt w spadku i tym samym powstała możliwość budowania większej korekty wzrostowej. Jednak na tak silnie niedźwiedzim rynku ta korekta może zakończyć się dość szybko. Poziomy jakie są interesujące to ok. 12010, 12060 i 12130.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MAXTom'asŁiktor Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Łiktor
Gość
Łiktor

Zamykam S na UsdPln po 3,943. Mial być sredni termin, ale lepiej poczekać z boku w obecnej sytuacji.

Tom'as
Gość
Tom'as

Witam.
Otworzyłem Short na złocie pod wykres M-ce comment image
jeżeli pójdą w moim kierunku będę to piramidował
sl i tp na obrazku
pozdro

MAX
Gość
MAX

Dax BUY 11883 SL 11875

max
Gość
max

SL już na +

max
Gość
max

DAX opory 12009 , 12043 / 12200 , 12222