Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 03.10.2019

Na oba omawiane rynki, atak podaży jest skoncentrowany jak rzadko kiedy. Indeks WIG 20 spadł a właściwie zleciał wczoraj o -2.52% . Nie inaczej było z indeksem DAX, który stracił -2.76%. Po takich sesjach , w szerszym kontekście czasowym , trudno jest oczekiwać czegoś innego jak dalszych spadków i to nie tylko w czasie kilku dni.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 mamy spadkową świecę Marubozu, która zdecydowanie wybiła strefę wsparcia i to na wyraźnie wyższym obrocie. Na tę chwilę trudno jest założyć, że okolice strefy na Koronę zdołają zatrzymać ten pociąg pospieszny a tylko taki wariant jest ostatnia deską ratunku dla byków. Obecnie strefa na ok. 2140 stanowi opór a dzisiaj będziemy mieli atak na strefę wsparcia w okolicy 2090 do której niedźwiedzie już się zaczęły dobierać. Niestety patrząc na spółki z indeksu , te o największych wagach , trudno jest nie myśleć o poziomach które wymieniałem jako docelowe dobrych kilka tygodni wcześniej. To jednak omówimy dokładniej w weekendowej. Dzisiaj wyrok TSUE ale nie dajmy się omamić wszystkimi artykułami na ten temat jakimi karmią nas portale i gazety. Ten wyrok jaki by nie był nie niesie w sobie takich konsekwencji o jakich niemal wszyscy piszą. Tu nie jest istotny wyrok , tu istotne jest to co dzieje się w USA ale o tym dokładniej również w weekendowej.

Na wykresie intra 1H kontraktów na Wig 20 silny trend spadkowy łamie kolejne strefy wsparcia jak zapałki podążając do głównej strefy w okolicy 2090. Patrząc na sam kształt swingu od poziomu w okolicy 2185 można byłoby się dopatrzeć jakiegoś niemal pełnego impulsu , zatem być może dzisiaj będziemy mieli próbę podniesienia ceny o jakieś 15-20 pkt tylko pytanie czy na pewno i z jakiego dokładniej poziomu? Osobiście uważam , że idealne do tego byłyby okolice 2097.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX kolejna silna świeca spadkowa , która nie pozostawia już niemal żadnych złudzeń, iż rynek rozpoczął marsz na wybicie dołka z sierpnia a w dłuższej perspektywie czasowej dołka z grudnia ubiegłego roku. Przed nami silna strefa wsparcia, która może wywołać odbicie ale moim zdaniem tylko korekcyjne. Na DAX czas niedźwiedzia zagościł na dobre.

Na wykresie intra kontraktów na DAX , który dzisiaj przedstawiam w ujęciu 4H , mamy silny trend spadkowy , który sprowadził nas w najbliższe okolice zniesienia 61.8%. W obecnej sytuacji oraz przy takim a nie innym „wyglądzie” swingu spadkowego, szanse na jakieś nieco mocniejsze zatrzymanie widzę dopiero w okolicy 11700 chociaż wspomniane zniesienie wraz z strefą linii szyi ORGR może dać jakąś werwę byczej stronie rynku.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ŁiktorcherryFiliprubik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
rubik
Gość
rubik

Świetny tekst opisujący mechanizm „kredytów frankowych” wyjasniający dlaczego nie widziały gały co brały. Polecam.
https://prnews.pl/sbb-kosztuje-ryzyko-konsumenta-posiadajacego-kredyt-frankowy-440700

Filip
Gość
Filip

Orzeczenie TSUE 0 9.30 więc przynajmniej reszta dnia będzie wolna od tej sprawy.

cherry
Gość
cherry

Witam, na dzisiaj załażenie dla sp to przetestować a może i obronić w cenach zamknięcia poziom 2917. Będzie inaczej to korekta trwa, w fali c.
Fw ostatnio nie dotykam.
Natomiast dax oczekuje dzisiaj testu 12000 a sukcesem i zachętą dla mnie będzie close nad tym poziomem. Jeśli tak pójdzie sp i dax w niedzielę dołączę analizę krótkoterminową dla tych rynków.

Pzdr

Łiktor
Gość
Łiktor

Podniose Sl na zlocie do 15508 i przesuwamy Sl do S na UsdPln na poziom wejścia .

Łiktor
Gość
Łiktor

Zakres docelowy obecnego ruchu na Nas100 to 7,120 . Na poziomie 7,470 możliwe zatrzymanie i podbitka do 7,600 , ale docelowo tak jak pisałem . Zloto niestety wybite.

Łiktor
Gość
Łiktor

Zastanawiałem się co ten UsdPln jedzie jak na sankach i to w dodatku przed wyborami . Teraz już chyba każdy wie.