Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 03.07.2019

Wtorek był dniem podczas którego zarówno indeks WIG 20 jak i indeks DAX skończyły swoje sesje ” na plusie”. Co prawda DAX zrobił symboliczny wzrost o wartości 0.04% ale już nasz WIG 20 uzyskał 0.49%. Widać zatem że popyt nie odpuszcza.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 wyrysował się Pin bar w kierunku przeciwnym do tego z poprzedniego dnia. Tym samym rynek nie potwierdził sygnału sprzedaży a można powiedzieć , ze poinformował nas o tym , że nowy szczyt nie musi być wcale mrzonką. Cały czas bez wybicia nie tylko poniedziałkowego Pin bara ale i poziomu 2300 nie ma co angażować się po krótkiej stronie rynku.

Patrząc na wykres intra kontraktów na WIG 20 możemy uznać , iż ostatni spadek od szczytu przybrał formę impulsu i z racji , iż wybił poziom dołka na 2285 można byłoby oczekiwać zmiany trendu pod warunkiem braku wybicia ostatniego szczytu. Do takiego scenariusza dobrym miejscem na zatrzymanie wzrostu byłby rejon strefy czyli okolice 2310. Jednak patrząc na szersze spektrum czasowe tego wykresu widać gołym okiem , że spadki z piątku 21.06 jak i ten ostatni są sobie niemal równe i co najważniejsze pokrywają się długością z spadkiem jaki miał miejsce na przestrzeni 22-29.05. Innymi słowy wówczas mieliśmy korektę prostą a teraz moim zdaniem mamy korektę pędzącą co oznacza , ze zgodnie z tym jak porusza się cena w trendach powinniśmy doświadczyć wyjścia na jeszcze jeden nowy szczyt. W takiej sytuacji całkiem możliwym jest , iż dzisiaj zrobimy jakieś cofnięcie ale w ramach korekty wczorajszego odbicia wzrostowego i docelowo po tej korekcie ruszy impuls w kierunku nowego szczytu. Utrata możliwości osiągnięcia nowego szczytu mogłaby być brana dopiero po wybiciu 2257.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstał mały Pin bar , który tak naprawdę nie zmienił kompletnie nic w poprzedniej ocenie sytuacji. Zatem bez zbędnej zwłoki przejdźmy do wykresu intra.

Tu jak widzimy rynek delikatnie odpuszcza ale wydaje się , że wszystko to ma miejsce w ramach korekty po której poziom 12600 będzie ponownie atakowany. Na tę chwilę cena utrzymała OB ale dopuszczam tu jeszcze nawet wyłamanie tego zakresu i dojście do jednej ze stref wsparcia , niebieskiej na ok 12455 lub żółtej na ok. 12415. Musimy pamiętać , że dzisiaj mamy skróconą sesję w USA a jutro jest tam dzień wolny. To wszystko w połączeniu z danymi jakie mają miejsce w każdy pierwszy piątek miesiąca może spowodować , iż dwa najbliższe dni nie będą obfitowały w fajerwerki monotonne notowania znudzą wielu inwestorów.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
rubikTom'as Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom'as
Gość
Tom'as

Witam.
Niestety rgr wybity 🙂comment image
podro

rubik
Gość
rubik

dax rzadko gra rgr-y

Tom'as
Gość
Tom'as

ja wiem czy tak rzadko … odwrócony jest zaznaczony powyżej a 3 wcześniejsze z h1 poniżej comment image

rubik
Gość
rubik

No i kontakty za oceanem po 3k…