Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 19.06.2019

Za nami prawdziwie bycza sesja i to zarówno na indeksie WIG 20 jak i na indeksie DAX. Oba wskaźniki „koniunktury” giełdowej dały po przeszło dwa procent wzrostu (2.13 i 2.03).

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 pojawiła się duża świeca wzrostowa, której zasięg pozwolił na wybicie linii trendu i zamknięcie luki cenowej z 06.05.2019. W tej chwili widać wyraźnie , że indeks kieruje się do strefy na ok. 2350-2360 na co wskazywać również może zasięg poszczególnych fal wzrostowych w całym swingu jaki mamy od dołka na 2162. Jedyne co może zepsuć dojście do celu to chyba tylko FED i brak sesji na naszym rynku w dniu jutrzejszym. Jednak technicznie należy założyć, że strefa oporu zostanie osiągnięta.

Na wykresie intra, zgodnie z naszym założeniem, rynek osiągnął nowy szczyt zamykając lukę cenową i w tej chwili na drodze do osiągnięcia okolic 2350 stoi tylko strefa w rejonie 2335. Kto wykorzystał układ korekty pędzącej 1:1 ten spokojnie może jeszcze cieszyć się wzrostem choć oczywiście musi uwzględnić to , że jutro nie gramy i chociażby z ostrożności może nastąpić w dniu dzisiejszym jakaś próba cofnięcia. Moim zdaniem, FED i brak sesji jutro to powód aby mocno zastanowić się za zamknięciem pozycji. Poziom do złamania trendu wzrostowego to obecnie 2272.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX również powstała duża świeca wzrostowa , która pozwala brać pod uwagę dojście tego indeksu do poziomu ok. 12900 oczywiście wówczas gdy dojdzie do wybicia ostatniego szczytu. Na tę chwilę ze względu na wielkość spadku jaki miał niedawno miejsce, wybicie 12435 nie jest wcale takie oczywiste a wzrost jaki mamy obecnie może okazać się korektą. Ten ostatni motyw biorę mocno pod uwagę ale nie tak aby przy pierwszym sygnale brać S.

Na wykresie intra mamy po wczorajszych notowaniach silny wystrzał w górę. Niestety rynek tym razem spłatał mi figla ponieważ najpierw silnie wybił strefę wsparcia i zakres OB a następnie z jeszcze większą dynamiką wrócił i uderzył wyżej. Tym razem po prostu nie dało się zagrać. Patrząc na powyższy wykres dostrzegamy, iż cena znajduje się tuz pod strefą oporu „na koronę”. Ta strefa ma jeszcze jedno znaczenie , mianowicie idealnie wpasowuje się w układ harmoniczny 50/88.6 . To właśnie ta strefa, moim zdaniem może być obszarem w którym niedźwiedzie będą chciały zrealizować to o czym pisałem przy analizie wykresu dziennego indeksu czyli korekta po spadku.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o