Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 12.06.2019

Za nami drugi dzień tygodnia , który zarówno na indeksie WIG 20 jak i na indeksie DAX należał do byków. Nasz rodzimy indeks zyskał wczoraj 0.57% natomiast DAX osiągnął wynik 0.92%. W obu przypadkach mamy zatem kontynuację ruchów , które choć w tej chwili mają określenie korekt to tak naprawdę mogą przemienić się w coś większego.

Indeks WIG 20

Zgodnie z przewidywaniami , na wykresie dziennym indeksu WIG 20 , powstała świeca wzrostowa ustanawiająca nowy szczyt w swingu. W tej chwili minimum poniedziałkowej korekty stanowi wsparcie którego wybicie może oznaczać zmianę trendu. Natomiast tuż nad obecnym wynikiem indeksu mamy w dalszym ciągu poważne opory w postaci luki cenowej i linii trendu a i strefa nie została jeszcze wybita. Można powiedzieć, że obecnie nie ma raczej podstaw do kupna na jakiś nieco „dłuższy czas” ale i do sprzedaży nie mamy jeszcze podstaw.

Na wykresie intra, zarówno swingowo jak i Dt mamy trend wzrostowy. Dojście do strefy oporu, jej naruszenie i szybki powrót pod strefę może być zapowiedzią wejścia kontraktów w korektę , której celem będą okolice 2265. Ewentualny spadek do tych okolic, zatrzymanie i w następstwie odwrót byłby sygnałem dla możliwości kontynuacji trendu wzrostowego w celu zamknięcia luki cenowej jaka powstała na początku maja. Ważną kwestią jaka dała się zauważyć wczoraj był znaczący przyrost LOP. Jeśli ten element weźmiemy pod uwagę i dołożymy do tego fakt , że większość ruchu wzrostowego od 6.06 miała miejsce przy niemal takim samym LOP to mamy ostrzeżenie o kończącym się wzroście. Zatem realizacja wspomnianego wcześniej scenariusza byłaby i tak najprawdopodobniej ostatnią fazą tego wzrostu. Sam fakt wzrostu LOP powinien zapalić pomarańczowe światełko , że mimo wszystko strefa na ok. 2265 nie musi jednak powstrzymać ewentualnego chłodzenia rynku.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstał wczoraj wzrostowy Pin bar po luce cenowej , która zasłoniła całą strefę oporu. Co prawda istotnym faktem dla luki cenowej jest brak notowań w poniedziałek. Jednak jakby nie spojrzeć trzeba mocno brać pod uwagę możliwość ataku na kolejną strefę oporu , tę najistotniejszą z punktu widzenia kwestii trendu. Sama luka może być dzisiaj domykana ale to raczej wszystko. Sam Pin bar jest ostrzeżeniem ale jego umiejscowienie już nie.

Na wykresie intra mamy cały czas trend wzrostowy , mamy również silną formację Objęcia bessy na strefie oporu. Można zatem założyć , że rynek DAX będzie się jeszcze chłodził ale w okolicy 12040 może to się zakończyć i okazja do układu 1:1 może zadziałać pozytywnie na byki i uruchomić wzrost do strefy na ok. 12310. Biorąc pod uwagę to w jaki sposób rynek rośnie taki scenariusz uważam za bardzo prawdopodobny zwłaszcza , ze w okolicy 12040 mamy również wybita wcześniej linię trendu spadkowego.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o