Analiza indeksu WIG 20 przed sesją 11.06.2019

Pierwsza sesja tygodnia odbyła się na warszawskim parkiecie pod nieobecność inwestorów na giełdzie w Niemczech. Nasz indeks WIG 20 zmienił swoją wartość w sposób bardzo nieznaczny bo o 0.08%. Zatem notowania te wpisują się idealnie w dotychczasowy układ techniczny.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym powstała wczoraj mała czarna szpulka z nieco większym dolnym cieniem wskazująca , że przy braku zdecydowania , dalej popyt walczy. Taka świeca idealnie wpisuje się w dotychczasową tendencję wzrostową tworząc korektę po której powinniśmy zobaczyć wyjście na kolejny szczyt. „Elliotowsko ” możemy uznać iż jesteśmy obecnie w fali 4 impulsu od poziomu 2162. Na tę chwilę opory nie uległy zmianie i są nimi po kolei obecna strefa, następnie luka cenowa i linia trendu. Jednak w ruchach wzrostowych znaczenie mają wsparcia a nie opory które są po to aby je łamać. I tak najważniejszym obecnie wsparciem jest strefa oparta o dołek na 2220. To może się zmienić kiedy indeks wykona kolejny ruch wzrostowy co dla mnie osobiście jest najbardziej prawdopodobne. Można tylko zastanawiać się czy jednodniowa korekta będzie wystarczająca.

Na wykresie intra 1H kontraktów na WIG 20 , cały czas znajdujemy się w trendzie wzrostowym i tak jak do próby złamania go w typowym ujęciu Dt wystarczy zejście poniżej strefy opartej o 2265 tak już próba zmiany tego trendu w ujęciu swingowym może mieć dopiero miejsce po wybiciu strefy na ok. 2220. Zatem w zależności od sposobu gry na tym rynku zalezą nasze decyzje. Dla mnie czyli dla swingowego podejścia najbliższa strefa niebieska a dalej zakres mniejszego OB i jeszcze niżej strefa na ok. 2249 stanowią miejsca do szukania okazji na L ale tak jak wspomniałem wcześniej w Dt już niebawem będzie można próbować grać jakieś S. Warto zwrócić uwagę na kanał w jakim poruszają się notowania.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Dariusz BartłomiejczakMariuszwwl Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mariuszwwl
Gość
Mariuszwwl

Witam Panie Darku,
czyżby szykował się retest na CDR? Czy było to fałszywe wybicie?
Pozdrawiam