Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 13.06.2019

Środa, na omawianych rynkach czyli na indeksie WIG 20 i indeksie DAX , upłynęła pod dyktando podaży. Indeksy straciły nieco na wartości i tak WIG 20 stracił -0.56% a indeks DAX stracił -0.33%. W dziennych układach technicznych nie zaszły zbyt wielkie zmiany ale myślę że warto co nieco powiedzieć.

Indeks WIG 20

Choć indeks WIG 20 stracił wczoraj nieco ponad 0.5% to na wykresie dziennym pozostawił świecę , która idealnie wpisuje się w układ korekty. To oznacza, że może już dzisiaj (wydaje się dość prawdopodobne) , popyt powinien ponownie zaatakować wybijając indeks na nowy szczyt swingu wzrostowego. Czyhające opory są dalej te same co mimo wszystko nie powinno przeszkodzić w wyjściu na poziomy z liczbą 23 z przodu.

Na wykresie intra 1H kontraktów na WIG 20 mieliśmy wczoraj zejście idealnie wpisujące się w to co napisałem wczoraj rano. Na poziomie strefy i OB powstał układ świecowy odwracający trend i w efekcie jeszcze przed samym końcem sesji cena wyskoczyła w górę do poziomu 2288 aby zamknąć dzień na 2284. Z układu jaki mamy na wykresie widać, iż naturalnym zachowaniem powinno być wyjście na nowy szczyt a biorąc pod uwagę wielkości swingów jest nawet szansa aby w jednym swingu rozpoczętym na wczorajszym dołku dojść nawet w okolice 2330. Jednak tu warto wziąć pod uwagę że na drodze do takiego osiągnięcia stoją, luka cenowa połączona z strefa cenową i ich poziom to okolice 2319. Szczytem marzeń dla byków jest na dzisiaj a właściwie na najbliższych kilka dni poziom ok. 2350.

Indeks DAX

Na indeksie DAX zgodnie z przewidywaniami opartymi raczej na wykresie intra , mamy spadek indeksu ale w postaci świecy wzrostowej której minimum było domknięciem powstałej wcześniej luki. W dalszym ciągu celujemy tutaj w strefę na ok. 12300 i to w żaden sposób się nie zmieniło.

Podczas wczorajszej sesji, kontrakty na DAX zeszły w najbliższe sąsiedztwo strefy wsparcia i zakresu OB jednak nie osiągając tego poziomu nastąpiło niewielkie odbicie , które dzisiaj powinno raczej zostać zanegowane. W żaden sposób nie zmienia to podstawowego założenia, iż po realizacji zakresu OB należy oczekiwać odbicia i powrotu do ostatniej tendencji wzrostowej z celem na ok. 12300. Gdyby jednak strefa nie wytrzymała naporu niedźwiedzi to kolejne miejsca do szukania L znajdują się na wyraźnie oznaczonych strefach wsparcia w rejonie 11990 i niżej na ok. 11920. Tak naprawdę dopiero wybicie tej ostatniej strefy będzie ostrzeżeniem przed szukaniem L. Mimo wszystko podstawowy wariant jaki zakładam to zmiana kierunku na wzrostowy po osiągnięciu OB i znajdującej się tam również strefy wsparcia.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
LehDariusz BartłomiejczakTom'as Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom'as
Gość
Tom'as

Witam. No ja ciągle obstawiam zupełnie inny kierunek ruchu ceny na index-ach , co Pan powie o takim dax-ie (h4)?
https://www.bankfotek.pl/view/2138453
pozdro

Leh
Gość
Leh

Za tydzień mamy 3 wiedźmy, do tego czasu kursy mogą latać w gorę i w dół i nie będzie to miało żadnego znaczenia bo to służy rozliczeniu i rolowaniu serii kontraktów. Kierunek na nową serie objawi się najwcześniej tydzień, dwa na nowej serii, Gruby musi pomieszać aby wszystkich skołować. W średnim horyzoncie skłaniam się ku wersji na wzrost, tak się pozycjonuję ale czas pokaże