Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 06.06.2019

Za nami 3 sesja tygodnia, podczas której indeks WIG 20 stracił na wartości -0.47% a indeks DAX „zyskał aż 0.08%. Tak naprawdę to wczorajszy dzień niewiele zmienił na omawianych parkietach ale na pewne kwestie można zwrócić uwagę.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała nieco większa świeca spadkowa jednak w dalszym ciągu są to „ślady” , które sugerują, iż znajdujemy się w korekcie a przed nami powinna mieć miejsce próba silniejszego wzrostu. Jeśli tak się stanie to opory są znane po podaje je od kilku dni a pamiętać tylko należy, iż opór to nie wszystko zwłaszcza gdy tendencja jest wzrostowa.

Na wykresie intra kontraktów na DAX cena robi dokładnie to co podawałem wczoraj, czyli schodzi w kierunku ok. 2215. Tu do momentu ewentualnego wybicia poziomu 2199 raczej polujemy na L a do tego wskazany wcześniej poziom nadaje się idealnie. W przypadku realizacji scenariusza z korektą pędzącą powinniśmy doświadczyć wybicia ostatniego szczytu i ruchu w kierunku dwóch najbliższych stref oporu.

Indeks DAX

Doji jakie powstało wczoraj najprawdopodobniej stanowi przystanek przed próbą ataku na strefę ok. 12100-12130. Zwrócę uwagę na konfluencję poziomów na tej strefie. Linie trendu, zakres OB strefa cenowa , to wszystko skupia się niemal na jednym poziomie i zapewne powinno stanowić wielkie wyzwanie dla byków , któremu mogą nie sprostać. W ujęciu dziennym dalej jesteśmy w tendencji spadkowej a cały dotychczasowy ruch w dół jest na tę chwilę korektą jednak zatrzymanie w podanej wyżej strefie i zmiana może zmienić całkowicie tę sytuację a ruch w kierunku południowym może być większego kalibru.

Na wykresie intra mamy wybicie ostatniego potwierdzonego dołka a więc możliwość zmiany trendu. Jednak to jak wygląda wykres w nieco szerszym spojrzeniu każe brać pod uwagę scenariusz w którym mimo dojścia już do strefy wsparcia w kolorze niebieskim , cena jeszcze raz ją zaatakuje po to aby chociażby dojść do jej dolnego ograniczenia a nawet być może do okolic 11900. Z tych rejonów powinien nastąpić powrót do wzrostu i ruch w kierunku 12100-12120. Jeśli jednak 11900 nie powstrzyma spadku to wówczas cena będzie raczej spadać w kierunku 11780 z możliwością zatrzymania ok 50 pkt. wyżej.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

8
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
6 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Dariusz BartłomiejczakTom'asandyrubik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom'as
Gość
Tom'as

Witam.
Ja to próbuję shortować z D1
https://www.bankfotek.pl/view/2138220
ale nie mam pewności bo może to być już wykończona korekta i będzie kolejny impuls wybijający szczyt z 5 marca. Niestety większe spółki z indeksu Us 30 zrobiły fałszywe wybicie wsparć i powrót z formacjami odwracającymi więc z dalsze spadki są pod dużym znakiem zapytania ?
pozdro
ps
No teraz to te komentarze fajnie Pan zrobił – zwłaszcza te powiadomienia !

rubik
Gość
rubik

Chyba coś poszło nie tak w tym zdaniu 😛
W ujęciu dziennym dalej jesteśmy w tendencji spadkowej a cały dotychczasowy ruch w dół jest na tę chwilę korektą jednak zatrzymanie w podanej wyżej strefie i zmiana może zmienić całkowicie tę sytuację a ruch w kierunku południowym może być większego kalibru.

andy
Gość
andy

Darek ,po kliknieciu w wykresy nie powiększają się.., czy tylko ja mam problem , czy u innych czytelników też to występuje?
pozdrawiam