Spółka dla lubiących ryzyko.

Dzisiaj postanowiłem zamieścić analizę spółki , która w dość krótkim czasie może dać nawet 100% zysku ale nie jest ona dla każdego. Dlaczego? Po prostu długoterminowy wykres pokazuje że jest to ryzyko na dość wysokim stopniu. Ja wybrałem ją dlatego , że od czasu do czasu kieruje się powiedzeniem, że bez ryzyka nie pije się szampana.

Spółką tą jest Elbudowa. W ostatnim okresie cała masa złych informacji spowodowała , że wykres kilkuletni wygląda następująco.

Zwrócę tu uwagę na dwa fakty. Pierwszy to poziom ceny , obecnej ceny, który znalazł się poniżej wszelkich minimów jakie kiedykolwiek ta spółka miała. Druga sprawa to obroty wygenerowane w ostatnim okresie (parę OFE mocno zmniejszyło swoje udziały). Spójrzmy zatem na ostatnie 2 lata bo to one przyciągnęły mój wzrok.

W analizie posłużę się „praktycznym Elliottem”. Widać tu wyraźnie fal tworzących impuls. Już na tym wykresie przyglądając się dokładniej widać wyraźnie , że ostatnia fala w tym impulsie ma również ukształtowane 5 fal. Przejdźmy zatem do wykresu dziennego.

Tu zwróciłbym uwagę na białego pin bara , na samym dole i obroty jakie mu towarzyszyły. Patrząc na wykres dzienny wstępny sygnał zmiany trendu otrzymalibyśmy gdyby cena wybiła 12.3 czyli maksimum czarnego pin bara w ruchu spadkowym. I oczywiście spokojnie można czekać na zmianę trendu , jednak na takim ryzykownym obecnie papierze nie wiadomo jakiego rodzaju ewentualne odbicie będzie. Zatem schodząc na niższy interwał , którego tu nie zamieszczam, czyli na 1H mieliśmy dwa dni temu impuls wybijający ostatni potwierdzony szczyt a wczoraj korektę tego impulsu , jak na razie do 61.8% . Obecnie utworzyła się formacja podwójnego dołka na tym interwale i jeśli zostanie ona wybita to podejmę ryzyko i wejdę w tę spółkę. Dlaczego? Wydaje się że przy tak klasycznych 5-takach , najmniejsza korekta z układu dziennego powinna zawędrować w okolicę 17 zł co przy dzisiejszej cenie ok. 8.5 zł daje nawet lekko ponad 100%.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Dariusz BartłomiejczakTom'as Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom'as
Gość
Tom'as

Ciekawe ale dla mnie tylko ze względu na wyprzedanie tej spółki i obrót na dołku … ale też może być dolna banda klina
https://www.bankfotek.pl/view/2137734

Tom'as
Gość
Tom'as

Witam.
Obserwuje Pan jeszcze ?
coś się zaczyna rysować
https://www.bankfotek.pl/view/2145974
pozdro