Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 24.05.2019

Na wczorajszej sesji zarówno indeks WIG 20 jak i indeks DAX uległy presji podażowej co w efekcie dało spadki wartości odpowiednio o -1.86% – WIG 20 i -1.78% DAX. Co oznaczają dla nas takie wyniki sesji?

Indeks WIG 20

Właściwie to nie bardzo jest co pisać bo wykres jest tak czytelny , że nikt nie powinien mieć żadnych problemów. No ale kilka słów nie zaszkodzi. Czarna duża świeca idealnie wpisuje się w ruch , który ma prawo i duże prawdopodobieństwo zejść na nowe minima. Te mogą zostać ustanowione przy poziomach ok. 2140 albo ok. 2120. Oczywiście wcześniej , korekta wzrostowa zdołała pokonać ostatni potwierdzony szczyt i daje to możliwość na zmianę trendu jednak z dłuższej perspektywy czasowej wydaje się to być znacznie mniej prawdopodobne. Nie zaszkodzi jednak bacznie obserwować czy czasami się coś nie zadzieje w tej sprawie w okolicach 2165 czyli ok. 5 pkt niżej niż wczorajsze zamknięcie, no chyba że już na samym starcie sesji będziemy to mieli za sobą.

Na wykresie intra widać dokładniej natężenie ruchu spadkowego po odbiciu od strefy oporu. Wygląd tego spadku w żaden sposób nie zachęca do myśleniu o jego zakończeniu przed wybiciem ostatniego dołka a co najmniej jego przetestowania. Swoją drogą , kto wczoraj czekał na domknięcie luki albo chociażby na dojście do jej połowy ten obszedł się smakiem i nie zdołał raczej zająć pozycji na S.

Indeks DAX

Wczorajsza sesja na DAX przyniosła spadek w postaci dość sporych rozmiarów czarnej świecy. Wybity dołem został Inside bar . Z zakładanego ruchu po wybiciu wielkości co najmniej 150 pkt. zrealizowane zostało zaledwie ok. 60 pkt. Cena jak pokazuje wykres doszła do linii trendu co jeszcze daje możliwość potraktowania spadku jako korekty wcześniejszego ruchu wzrostowego. Mimo wszystko , nawet jeśli dzisiaj będzie tu próba odbicia to i tak spodziewam się , że poziom ok. 11800 zostanie przebadany. W świetle dłuższego okresu czasowego mamy mocne wskazania że ten poziom będzie wybity, układ jaki powstał za sprawą całego wzrostu od grudnia 2018 ma charakter korekty z falą b jako korektą pędzącą 1:1 .

Na wykresie intra mamy zrealizowane dokładnie to co zakładaliśmy jako plan minimalny. Cena doszła do strefy „na koronę” i powstała reakcja. Jednak na obecna chwilę to odbicie należy traktować jako korektę a poziomy najbliższej strefy oporu oraz zasięgu OB jako miejsca dobre do szukania S. Profity z takich pozycji powinny być mierzone w poziomie docelowym co najmniej w okolicach 11880.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o