Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 25.04.2019

Za nami sesja, która na indeksie WIG 20 dalej wygladała jakby nieco „świątecznie” chociaż trzeba zwrócić uwagę na wyraźnie większy obrót. Sam indeks zyskał symboliczne 0.07% i tak naprawdę nie zmieniło to nic w sytuacji technicznej. Indeks DAX natomiast zyskał 0.63% i dalej trwający trend wzrostowy doszedł tym samym w ciekawe okolice.

Indeks WIG 20

Doji zblizona swym wygladem do Pin bara to efekt wczorajszej sesji na indeksie WIG 20 i tym samym obraz obrony wsparcia jakie dzieli nas od nieco większego ruchu w dół. Jednak trzeba zauważyć , iz od dobrych kilku sesji, na wykresie dziennym kreśli się jakby formacja chorągiewki ta zaś jest statystycznie formacja kontynuacji co oznaczałoby wzrost. Tylko jak tu liczyć na wzrost skoro przy tak pozytywnych warunkach zewnętrznych my stoimy niemal w miejscu? Patrząc „strefowo” na wykres można powiedzieć , że jesteśmy w konsolidacji między dwoma poziomami tj. 2350 i 2400 co dokładniej widać na wykresie intra.

Tutaj można doświadczyć jeszcze jednej ważnej strefy w okolicy 2375 która dzieli wspomniany wcześniej przedział cenowy na połowę. Obecnie gra w tej konsolidacji to zabawa w kotka i myszkę choć oczywiście są inwestorzy specjalizujący się w takich konsolidacjach. Osobiście oczekuję na wybicie się z tej przestrzeni i dopiero wówczas będę podejmował decyzje o trwalszym charakterze.

Indeks DAX

Na DAX tak jak wspomniałem na wstępie, trend wzrostowy ma się całkiem dobrze a wczorajsza sesja wybiła linię trendu spadkowego. Oczywiście nie jest to czas do kupowania bo do rozpędzonego pociągu nie warto wsiadać ale ważne jest aby mieć pełną świadomość tego co trwa. Z drugiej strony widać wyraźnie, że jesteśmy w obszarze gdzie rynek ma mozliwości wejść w korektę. Znieieinie 61.8% całego spadku od stycznia 2018 , strefa oporu to elementy , które moga uruchomić większe zasoby podażowe,

Na wykresie intra kontraktów na DAX widać jeszcze dokładniej jak nie dobre jest to miejsce do zajmowania długich pozycji. Oprócz tych elementów o których pisałem w ujęciu dziennym mamy jeszcze wyraźne dojście do górnych ograniczeń dwóch kanałów cenowych. Jeden (widoczna zielona linia) to kanał w jakim porusza się indeks DAX od samego dołka z końca grudnia 2018, drugi (linie przerywane) to kanał ostatniego swingu wzrostowego z ujęcia dziennego. Zatem widać wyraźnie skupisko silnych elementów mogących mieć wpływ na uruchomienie wiekszej podaży. Oczywiście nie jest to powód do atakowania pozycji S tu trzeba moim zdaniem zaczekać na jakiś wyraźniejszy sygnał łamania co najmniej trendu na 1H. Zatem w grze mogą chyba być tylko Ci co scalpują.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o