Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 26.04.2019

Podczas wczorajszej sesji delikatna przewagę uzyskała podaż co zaowocowało spadkiem wartości indeksu WIG 20 i indeksu DAX. Ten pierwszy stracił -0.58% a ten drugi -0.25%. Sytuacja techniczna omawianych rynków nie uległa może jakieś zmianie mogacej dać nowe spojrzenie na rynki ale w świetle posuchy jaka panuje zwłaszcza u nas przydatne moga byc wskazania wykresów intra.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała czarna świeca z widocznym dolnym cieniem jednak cały czas utrzymująca w ważności wsparcie na 2350. Tworząa się konsolidacja, statystycznie daje przewagę stronie podażowej, coraz niższe szczyty a dołki na podobnym poziomie stwarzaja okazję niedźwiedzią do wybicia dołem z tego ruchu bocznego. Jednak jakby nie było jest to konsolidacja i nie pozostaje nam nic innego jak zaczekac do jej wybica.

Na wykresie intra widzimy obronę wsparcia przy udziale ewentualnej formacji DB jednak to co uderza po oczach to wysoka świeca spadkowa wybijająca linię trendu. Idąc dalej tym torem analizy , brak negacji tego wybicia to zaproszenie do spadku w okolice 2330 i taki scenariusz rysuje się jak dla mnie w stopniu najbardziej prawdopodobnym. Nawet negacja wybicia linii trendu nie będzie jeszcze oznaczała że popyt zwycięzył ostatecznie i można znowu patrzeć na nowy szczyt. Do tego potrzebne jest wybicie 2380 a z tym wydaje się, moga być problemy. Patrząc całościowo na okres ostatnich 22 dni kalendarzowych a więc od szczytu na 2419 mamy mimo wszystko układ coraz niższych dołków i coraz niższych szczytów a to również bardziej uprawdopodabnia wybicie definitywne poziomu 2350. Można się tylko zastanawiać czy nastapi to już dzisiaj?

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstała wczoraj mała czarna szpulka umiejscowiona niemal na środku białego korpusu z sesji poprzedniej. Innymi słowy powstała formacja świecowa Harami. Miejsce powstania tej formacji nie jest idealne bo wypada pod strfą oporu cenowego. Jednak nie jest tez takie zupełnie przypadkowe bo na poziomie skupiska zniesień. Zatem czekamy na potwierdzenie bądź zanegowanie zwłaszcza że dla byków wczorajsza świeca może oznaczac tylko retest wybitej lini trendu. Na marginesie chciałem dodać że ta linia trendu jest równocześnie górnym ograniczeniem kanału i jesli weźmiemy pod uwagę, że wcześniej mieliśmy wyjście pod dolne ograniczenie i powrót do kanału to teraz wyjście górą też może byc chwilowe.

Wczorajszy dzień na wykresie intra kontraktów na DAX , choc upłynął jako spadkowy to jednak rynek wybronił dolne ograniczenie kanału i co ważniejsze strefę wsparcia wynikającą z poprzedniego szczytu. Mimo tego odbicie nie dało rady pokonać ostatniego potwierdzonego szczytu i w świetle układu korekty pędzącej i braku nowego szczytu wydaje się mocno prawdopodobnym kolejne zejście w dół w rejon 12210-12220 a więc strey wsparcia oddzielającej od możliwości swingowej zmiany trendu. Dzisiejszy dzień juz spowodował iż znajdujemy się ponizej dolnego ograniczenia kanału o jeszcze bardziej urealnia ruch w kierunku wspomnianych poziomów.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
max Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
max
Gość
max

Ropa , idealnie odbiła od oporu , zobaczymy czy wakacyjne wyjazdy będą tańsze