Analiza ineksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 10.04.2019

Wtorek był dniem kontynuacji ruchu w przeciwnych kierunkach na indeksie WIG 20, który zyskał 0.35% i indeksie DAX , który stracił -0.94%. Mimo tego na żadnym z omawianych rynku nie doszło do większej zmiany sytuacji technicznej. Jednak wartospojrzeć na wykresy indeksów , zwłaszcza w ujęcia intra bo szykują się ciekawe układy.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała wzrostowa świeca jednak z dużym górnym cieniem wyraźnie respektującym połowę długiego czarnego korpusu. Na tę chwilę sytuacja wskazuje na dalszą kontynuację spadku choc nie koniecznie juz teraz zaraz. Wystraczy spojrzeć na wykres intra aby wiedzieć o co chodzi  zwłaszcza, że właśnie wykres intra daje nam dokładniejsze wskazania na to że scenariusz spadkowy nie jest taki do konca oczywisty.

Tak jak wspominałem wczoraj , spadek jaki miał miejsce ostatnio , najprawdopodobniej wyczerpał znamiona pełnego impulsu. Wskazaniem dającym jakoby delikatne potwierdzenie dla takiego scenariusza jest wczorajszy ruch w górę z pierwszej części dnia kiedy to cena wybiła ostatni potwierdzony szczyt w ruchu spadkowym. Następnie zejście w dół , zakończone na tę chwilę dużą czarną świecą z dolnym cieniem i na wysokim obrocie jest wskazaniem za powolnym wyczerpaniem potencjału spadkowego. Brak kontynuacji spadku w kolejnej godzinie sprawia że można myśleć o powrocie do wzrostu. Tu jednak jest jeszcze zagrożenie wybiciem wczorajszego minimum z godzin popołudniowych. Jeśli mimo wszystko cena nie wybije 2352 i ruszy w górę to można spodziewać się wzrostu do 2392 (to uważam za minimum) a przy większym zaanagażowaniu byków do poziomu ok. 2399 czy nawet ok. 2410. I tu dochodzimy do jeszcze jednej kwestii. Mianowicie spadek jaki miał miejsce na przełomie zakończonego tygodnia wykonał ruch który swoim zasięgiem pokrył się z OB a to daje możliwość ruchu wzrostowego nawet na nowy szczyt. Zatem wynik koncowy wzrostu będzie miał spore znaczenie co do kolejnych dni.

Indeks DAX

Na dziennym indeksie DAX powstała wczoraj świeca podażowa , która spycha cenę nieuchronnie w okolice poziomu ok. 11820. Na tę chwilę, obecny spadek czytam w kategorii korekty, której zasięg mógłby nawet dojść do okolic 11780. Zakładam jednak, że w następstwie tego spadku będziemy mieli jeszcze ruch w górę , który zawalczy o nowy szczyt i mimo wszystko przetestuje strefę oporu w okolicy 12200.

 

Na wykresie intra 1H kontraktów na DAX, obecny trend spadkowy dochodzi powoli do ważnej strefy wsparcia wyznaczonej przez szczyt z 19.03 na pozimie ok. 11790-11820. Tuż pod tą strefą znajduje się zniesienie 38.2% ostatniego dużego swingu wzrostowego. Zatem mamy tu okolice , które powinny powstrzymać zapędy niedźwiedzi a bykom dać oręż do walki o nowy szczyt. Oczywiście wcześniej musi dojść do zmiany trendu w 1h. Na koniec przypomnę , że dzisiaj ECB i FED zatem rynki mogą niezbyt zachęcać do działania.

Uwaga!!! Dla wszystkich którzy czytali i korzystali z analiz dotyczących 3 ostatnio opisanych spółek.

PGE wybił SL i tu starta na poziomie ok. 8% stała się faktem. Mimo wszystko warto śledzić notowania i wykresy wszystkich głównych spółek indeksu WIG ENERGIA bo wygląda mi mimo wszystko na to, iż szykują się ciekawe układy do kupana.

Budimex , który dał zarobic obecnie ok. 35% doszedł do strefy oporu na której powstał Pin bar spadkowy. Jeśli gramy na swingi to jest to chyba wystarczjaćy powód do decyzji na temat sprzedaży. Jesli natomiast gramy na większe trendy i chcemy dłużej trzymać tę spółkę to musimy być świadomi , iż realziacja Pin bara może być początkiem korekty co najmniej w okolice 130 zł a i powrót do poziomu stratu obecnego swingu wzrostowego też nie będzie niczym dziwnym. Pamiętajmy , że tak naprawdę na obecną chwilę mamy tylko średnioterminowe „abc ” wzrostowe.

Mostostal Płock, tu sytuacja na tę chwile jest zgodna z planem cena po wyjściu z kanału i jego re-teście doszłą już w okolice 4.5 i dała na tę chwilę ok. 15% zysku ale to co najważniejsze to fakt, iż zbliża się do strefy 4.7-4.9 wyznaczającej strefę układu spodka z uszkiem. Wybicie tej strefy to własnie to na co czekam.

 

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
bibi34........ Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bibi34........
Gość
bibi34........