Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 09.04.2019

Pierwsza sesja nowego tygodnia była mało emocjonująca jednak zupełnie odwrotna na omawianych indeksie WIG 20 i indeksie DAX. Ten pierwszy zyskał 0.36% a ten drugi niemal tyle samo stracił tj. -0.39%. Faktem jednak jest, że u Nas mieliśmy spadkowy piątek a za Odrą piatek był dniem z nowym szczytem. 

Indeks WIG 20

Mała biała szpulka wywołana zakresem OB , na obecną chwilę stanowi jedynie próbę odbicia po silnej wyprzedaży z poprzedniej sesji. Faktem jednak jest to , że minimum wczorajszych notowań był poniżej minimum piatkowego i to w przypadku ujęcia intra może mieć już znacenie.

Patrząc na cały spadek można dostrzec wykonanie pełnego impulsu spadkowego. W takiej sytuacji wczorajsze minimum nie powinno być juz wybite. Na tę chwilę niestety wykres nie daje takich wskazówek w sposób jednoznaczny a dwa godzinowe podbicia moga jeszcze zostać wykorzystane przez niedźwiedzie. W ujęciu 5m powtał układ , który mógłby zamienić się w Koronę jednak w ujęciu 1H o zmianie ierunku będzie można dobrze myśleć dopiero po pierwsze po pokonaniu strefy w okolicy 2371 a po drugie po wybiciu 2380. Obecnie spadek wykonał zasięg zbliżony do OB i tym samym do konca trudno jest ocenić czywpisuje się on w układ większej korekty czy jest juz możę pierwszym impuslem spadkowym większej fali. Jednak bez względu na to czym on jest powinniśmy juz dzisiaj mieć do czynienia z ruchem wzrostowym w ramach chociażby korekty. Ewentualne przebite poziomy będa wskazywały na to z czym mamy do czynienia.

Indeks DAX

Na DAX mamy małą szpulkę w ramach korekty. Zakładam że jeśli będzie ona kontynuowana to popyt zawalczy w rejonie 11790. Jednak ta pojedyncza świeca może być już tez całoą korektą przed ruchem w kierunku 12200. Z drugiej strony trzeba sobie powiedzieć, iż potencjał wzrostowy wydaje się na ukonczeniu jeśli chodzi o swing i kupowanie teraz też raczej nie ma większego sesnu.

Na wykresie intra 1H kontraktów na DAX ukształtowała się formacja DT i po wybiciu linii szyi ruch wszedł w trend spadkowy. Jeśli cena nie zdoła wyjść nad wyznaczone dwie strefy oporu i ten krótki trend spadkowy nie zostatnie złamany to spodziewałbym się dojścia w rejony 11820. Na obecną chwilę nie bardzo widoczny jest jakiś sygnał mogący świadczyć na korzyść zakonczenia spadku zatem zakładam, że cena zechce stestować poziom ok. 11900.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o