Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 09.04.2019

Pierwsza sesja nowego tygodnia była mało emocjonująca jednak zupełnie odwrotna na omawianych indeksie WIG 20 i indeksie DAX. Ten pierwszy zyskał 0.36% a ten drugi niemal tyle samo stracił tj. -0.39%. Faktem jednak jest, że u Nas mieliśmy spadkowy piątek a za Odrą piatek był dniem z nowym szczytem. 

Indeks WIG 20

Mała biała szpulka wywołana zakresem OB , na obecną chwilę stanowi jedynie próbę odbicia po silnej wyprzedaży z poprzedniej sesji. Faktem jednak jest to , że minimum wczorajszych notowań był poniżej minimum piatkowego i to w przypadku ujęcia intra może mieć już znacenie.

Patrząc na cały spadek można dostrzec wykonanie pełnego impulsu spadkowego. W takiej sytuacji wczorajsze minimum nie powinno być juz wybite. Na tę chwilę niestety wykres nie daje takich wskazówek w sposób jednoznaczny a dwa godzinowe podbicia moga jeszcze zostać wykorzystane przez niedźwiedzie. W ujęciu 5m powtał układ , który mógłby zamienić się w Koronę jednak w ujęciu 1H o zmianie ierunku będzie można dobrze myśleć dopiero po pierwsze po pokonaniu strefy w okolicy 2371 a po drugie po wybiciu 2380. Obecnie spadek wykonał zasięg zbliżony do OB i tym samym do konca trudno jest ocenić czywpisuje się on w układ większej korekty czy jest juz możę pierwszym impuslem spadkowym większej fali. Jednak bez względu na to czym on jest powinniśmy juz dzisiaj mieć do czynienia z ruchem wzrostowym w ramach chociażby korekty. Ewentualne przebite poziomy będa wskazywały na to z czym mamy do czynienia.

Indeks DAX

Na DAX mamy małą szpulkę w ramach korekty. Zakładam że jeśli będzie ona kontynuowana to popyt zawalczy w rejonie 11790. Jednak ta pojedyncza świeca może być już tez całoą korektą przed ruchem w kierunku 12200. Z drugiej strony trzeba sobie powiedzieć, iż potencjał wzrostowy wydaje się na ukonczeniu jeśli chodzi o swing i kupowanie teraz też raczej nie ma większego sesnu.

Na wykresie intra 1H kontraktów na DAX ukształtowała się formacja DT i po wybiciu linii szyi ruch wszedł w trend spadkowy. Jeśli cena nie zdoła wyjść nad wyznaczone dwie strefy oporu i ten krótki trend spadkowy nie zostatnie złamany to spodziewałbym się dojścia w rejony 11820. Na obecną chwilę nie bardzo widoczny jest jakiś sygnał mogący świadczyć na korzyść zakonczenia spadku zatem zakładam, że cena zechce stestować poziom ok. 11900.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *