Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 11.04.2019

Środa była dniem pdczas którego zyskały obydwa omawiane indeksy. Wig 20 zyskał na wartości 1.01% a DAX wzrósł o 0.47%. Wyniki wpisują się w to oczym ostatnio możemy dość często mówić. Tzn. przewidywalny DAX i mocno tajemniczy WIG 20. 

Indeks WIG 20

Duża wzrostowa świeca , która zniwelowała cały czarny korpus z przed 4 sesji pozwoliła na ponowny powrót scenariusza z poziomami 2500 i wyżej bez zejścia na ok. 2220. Oczywiście na tę chwilę ten drugi wariant nie jest przekreślony całkowicie ale jego realizacja straciła jakby trochę „na wartości”. Jakby nie było zachowanie OB i tak silny wzrost dają podstawy do tego aby założyć wyjście indeksu na poziomy szczytowe powyżej 2421 i kontynuowanie trendu wzrostowego. Ważnym jest tu układ obrotów , które jakby nie było spokojnie rosną na kolejnych białych świecach.  Kluczem do szybszego „ogarnięcia” z czym tak naprawdę mamy do czynienia będzie moim zdaniem baczna obserwacja zachowania ceny w układzie intra i dlatego przejdziemy teraz do takiego wykresu.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 został zrealizowany drugi, zakładany przez nas poziom. Cena dotarła do 2398 nie dając sygnału na zmianę kierunku. Jednak warto wziąć pod uwagę fakt, iż ukłąd wzrostowy ma już znamiona pełnego impulsu i tym samym dzisiaj w pierwszej fazie sesji może dojść do zakonczenia wzrostu. Jeśli tak się stanie to wówczas wybicie 2384 powinno zaowocować większym ruchem spadkowym i od tego gdzie on dotrze i w jakiej formie będzie zależało , który z scenariuszy dziennych ma faktyczną przewagę. Zatrzymanie w rejonie 2380 bądź nawet 2360 da podstawy do tego aby mocniej brać pod uwagę wybijanie szczytu i kierunek 2500. Wybicie 2350 wzmocni znacząco możliwość zejścia nawet i do 2220 choc tu ważnym jeszcze będzie czy pęknie 2306. Osobiście zakładam, iż dzisiejszy dzień a conajmniej jakaś jego część upłynie pod dyktando niedźwiedzi robiąc właśnie spadek do któregoś z zakładanych poziomów. Szansę na dalszy wzrost bez jakieś conajmniej korekty wydają się dośc niskie.

Indeks DAX

Na indeksie DAX mamy biała świeczkę jednak założenie moje jest takie, iż jest ona korektą albo częścią korekty po której indeks ten jeszcze raz zejdzie w dół ustalając nowe minimum. Tu rejonem dla tego minimum są okolice strefy wsparcia wyznaczone przez szczyt poprzedniego swingu wzrostowego.

Na wykresie intra kontraktów na DAX cały czas utrzymany jest trend spadkowy co premiuje zejście w okolice 11800-11820. Ostatni „podwójny szczyt” korekty wzrostowej stanowi strefę oporu , której wybicie dałoby sygnał do powrotu byków i wejścia w kolejną fazę dziennego trendu wzrostowego.

Uwaga!!! Już niebawem kolejne okazje inwestycyjne na naszym rynku akcyjnym. Oczywiście dostęp tylko dla tych , którzy znajdują się na liście subskrybentów. Zapisać na nią można się za pośrednictwem formularza który ukazuje się w wyskakującym okienku.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o