Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 05.04.2019

Wczorajszy dzień upłynął w świetle korekty na indeksie WIG 20 który stracił na wartości -0.79%. W tym samym czasie DAX kontynuował dobrą passę byków i zyskał kolejne 0.28%. Oba rynki są na przestrzeni ostatnich kilku sesji dość mocno „wygrzane” i zapewne wielu inwestorów liczy tu co najmniej na korektę, korektę nie w postaci jednej sesji tak jak to ma miejsce teraz na naszym indeksie ale na coś wiekszego.

Indks WIG 20

Podczas wczorajszej sesji , na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała czarna świeca. Obrót jaki jej towarzyszył był równie „wysoki” jak dzień wcześniej podczas wzrostu. To pokazuje że w dalszym ciągu mamy poważne mozliwości do kontynuowania wzrostu i wybicia poziomu szczytu na 2421. Pytanie jakie mozna sobie teraz zadawać to kwestia czy korekta miała charakter jednosesyjny czy jednak może przeniesie się ona na kolejne 1-3 sesji? Sam falt cofnięcia wywołany został bliskością strefy oporu i to jest naturalny odruch jednak branie tego jako początek zmiany kierunku jest moim zdaniem niedopuszczalny. Siła w postaci narastających obrotów w trakcie sesji wzrostowych zapowiada wybicie strefy a wczorajszą sesję biorę jako lekkie cofnięcie przed tym atakiem choć oczywiście może to jeszcze przeciągnąć się o kolejną sesję czy dwie. Samo cofnięcie ma jeszcze miejsce do realizacji na przestrzeni do ok. 2370.

Na wykresie intra 1H kontraktów na indeks WIG 20 widać wyraźną realizację zysków podczas ostatnich godzin sesyjnych. Spadek ten wybił co prawda ostatni potwierdzony dołek i otworzył mozliwość zmiany trendu ale uczynił to w układzie korekty prostej. Zatem wiele zależeć będzie od tego czy byki pozwola na coś więcej czy jednak wezmą ponownie sprawy w swoje ręce i zaczną pchać cenę w górę. Oczywiście w tym drugim przypadku skuteczność musiałaby byc na 100% tzn. cena musiałaby wybić wczorajsze maksima. Jeśli tak się nie stanie to możemy oczekiwać dalszego spadku w kierunku 2370 a więc do strefy która powinna ostatecznie powstrzymać zapędy niedźwiedzi.

Indeks DAX

Na DAX natomiast bez zmian i cena tego indeksu kontynuuje wzrost. Tym samym zbliżamy się do strefy oporu cenowego wzmocnionego zniesieniem 61.8% swingu spadkowego od poziomu szczytu najdłuższej korekty jaka miała miejsce na przestrzeni styczeń 2018 a grudzień 2018. Kupowanie w tej chwili nie ma oczywiście sesnu no chyba że coś typowo Dt czy scalpingowo. Musimy zdawać sobie sprawę, że rynek DAX jest mocno wykupiony i zblizające się ważne opory z dużym prawdopodobieństwem uaktywnią podażową stronę rynku dając argumenty za korektą spadkową.

Patrząc na wykres intra kontraktów na DAX widać wyraźnie że cały czas jeteśmy w trendzie wzrostowym i tak naprawde dopóki nie zostanie wybity poziom ok. 11935 dopóty nie ma co mysleć o jakichkolwiek pozycjach S. Nad obecnymi poziomami jest jeszcze „bezpieczna” przestrzeń do kontynuacji a zatem w Dt każde zejście do wsparcia należy rozpatrywać jako ewentualną okazję do kupowania.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
maxMariuszwwl Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mariuszwwl
Gość
Mariuszwwl

Witam,
Przez ostatnie kilka tygodni zarobiłbym majątek, gdybym podejmował na rynku odwrotne pozycje niż wynikały z mojej „analizy”
Wydaje mi się że znaczna cześć uczestników forum ma tak samo stąd tu taka cisza
Pozdrawiam

max
Gość
max

Tak , tak , prognozowanie przeszłości pewnie jest łatwiejsze