Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 04.04.2019

Wczorajszy dzień nacechowany był siłą byków i to zarówno na indeksie WIG 20, który zyskał 1.54% jak i na indeksie DAX, który wzrósł jeszcze mocniej tj. 1.7%. To sprawia że tak jak w przypadku DAX cały czas jest kontynuowany trend zgodnie z założeniem tak już w przypadku naszego indeksu można chyba już jednoznacznie powiedzieć, że nie będzie przewidywanej korekty do 2220 a rynek kieruje się do wcześniej wskazanych poziomów średnioterminowych czyli okolic 2500-2550. 

Indeks WIG 20

Kolejna biała świeca na wykresie dziennym indeksu WIG 20 przy większych obrotach wskazuje na bardzo „zdrowy” wzrost, którego kwestią czasu będzie wybicie poziomu 2421. Wydaje się, że może to nastąpić nawet dzisiaj jednak pewna ostrożność każe się nie podpalać bo jakby nie było dwa szczyty na tym samym poziomie to silny opór przed przebiciem którego byki będą mogły chcieć nabrać trochę więcej wigoru. Zatem możemy doczekać się cofnięcia z pod 2421 w kierunku 2380 i dopiero wówczas zabrać się za wspomniany poziom dwóch szczytów. Jakby to nie miało wyglądać trzeba powiedzieć sobie jasno, ten wzrost to raczej nie przelewki i nie warto kombinować z pozycjami krótkimi. Tak na marginesie , jakiś czas temu, jeden z czytelników wskazywał na podobieństwo z okresem ostatniego kwartału 2017 roku. Dzisiaj widać , że to co działo się w ostatnim czasie wyglądało idealnie tak samo jak zachowanie wykresu na przestrzeni od października do grudnia 2017 r. Idąc dalej tym torem , tylko kwestia czasu byłoby osiągnięcie skądinąd wyznaczonych wcześniej, poziomów 2500-2550. Na przeszkodzie stanąć może tylko brak wybicia 2421 i pełna mobilizacja podaży co w świetle chociażby trzech ostatnich sesji wydaje się mało prawdopodobne.

Na wykresie intra nieprzerwany trend wzrostowy,jednak jego rozmiar daje już wrażenie, że mocniejsza korekta może być tuż, tuż. Pierwszym wskazaniem na nią byłoby wybicie w dół poziomu 2399. Jednak dopóki tego nie ma cały czas góra z celem na 2429.

Indeks DAX

Na DAX również kolejna biała świeca , która nie powinna dziwić bo tak jak piszę od dobrych kilku dni tu mamy wyraźny trend wzrostowy na wykresie dziennym a jedynie opory średnioterminowe są tymi , które mogą go zakończyć. Jednak sam fakt wyjścia nad 11950 jest już nawet dla mnie lekkim zaskoczeniem bo choć brałem to pod uwagę to jednak zakładałem jakieś cofnięcie przed ewentualnym wybiciem. Patrząc na to co przedstawia wykres , można już brać pod uwagę , iż trend wzrostowy może być kontynuowany dalej w kierunku 12100 i wydaje się , że nic go od takiego ruchu nie odsunie a ewentualne cofnięcie może być tylko korektą.

Na wykresie intra kontraktów na DAX trend wzrostowy idzie pełna parą, Dzisiaj na początku sesji możemy mieć delikatne osunięcie w ramach korekty po której powinniśmy zobaczyć jeszcze co najmniej jeden nowy szczyt. Wejście w większą korektę ma szanse zakończyć się w rejonie 11830 po czym rynek powinien dać nam ruch w kierunku 12100. Oczywiście takie spojrzenie ma podstawy w tym co widać na obecny moment, jednak tu mamy wykres intra i w trakcie sesji mogą nastąpić rzeczy , które będą kazały nieco inaczej podejść do tego.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o