Analiza indeksu DAX przed sesją 21.03.2019

Tak to nie pomyłka, dzisiaj nasz rynek odpuszczam bo nie wydarzyło się nic co mogłoby zmienić sytuację opisana wcześniej. Dlatego komentarz ograniczy się tylko do sytuacji na DAX , który wczoraj stracił -1.57%.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym powstała wyraźna czarna świeca , która utworzyła okno cenowe za sprawą niskiego otwarcia. Zatem mamy dość wyraźną reakcję na strefę oporu ale nie mamy jeszcze nic co mogłoby choć trochę świadczyć o zmianie trendu w tym interwale. W przypadku kontynuacji spadku najpierw zasięg małego OB a następnie strefa wsparcia na 11400 stanowią bariery na których popyt dalej może bronić rynek przed zmianą trendu. W tej chwili spokojnie czekamy na rozegranie a w przygotowaniu powinniśmy mieć sytuacje do kupna.

Na wykresie intra kontraktów na DAX jesteśmy cały czas w trendzie spadkowym a poziomy które mogą być istotne do jego zakończenia to strefy na ok. 11560 i następne na ok. 11500. Ta pierwsza z wymienionych ma za sobą znaczne wsparcie w postaci zniesienia 61.8 % i zasięgu dużego OB. Zatem Dt gramy S ale swingowo, dopóki nie zostanie wybite 11400 szukamy L i tu dobre okazje mogą mieć miejsce dzisiaj.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Tom'as Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom'as
Gość
Tom'as

Witam.
Tylko screen cdn. Usd/Pln…
https://www.bankfotek.pl/view/2134455
pozdrawiam