Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 22.03.2019

Przed nami ostatnia sesja tygodnia a po wczorajszym dniu „na tablicy” zostało zielone 0.31% dla indeksu WIG 20 i czerwone -0.45% dla indeksu DAX. Teoretycznie odmienne wyniki sesji a w praktyce „wszystko w normie”.

Indeks WIG 20

W dalszym ciągu, indeks WIG 20 utrzymuje się w wąskiej konsolidacji przy szczycie. Wczorajsza świeca daje nieco więcej nadziei bykom na wybicie z niej górą. W takim spojrzeniu wspomagaczem są tez wykresy największych z TOP 5 . Zatem dzisiaj popyt powinien zawalczyć o potwierdzenie formacji z wykresu tygodniowego. Czy to się uda? Nie wiem , moje obawy budzi mimo wszystko mała aktywność , która może przedłużyć się jeszcze na tą ostatnią sesje tygodnia.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 wąska konsolidacja w której byki zapewne widza przygotowanie do silniejszego wybicia góra i ataku na ostatni szczyt a niedźwiedzie wypatrują z utęsknieniem na utworzenie się formacji RGR i sygnału do „cięższego spadku”. Osobiście podchodzę obiektywnie o tego i czekam na wybicie konkretnych stref uaktywniające jeden z dwóch scenariuszy. Sytuacja dla mnie jest o tyle prosta , że korzystałbym tylko z wybicia dołem i utworzenia formacji RGR. Dlaczego? Patrząc na wykres nieco szerzej , najbardziej prawdopodobnym wydaje się być ruch w górę i ewentualne wybicie poziomu 2380 czyli wyjście na na nowy szczyt z pokonaniem poziomu szczytu korekty z 21.02 a zaraz po tym wejście w fazę korekty całego ruchu od dołka na 2288. Dlatego szukanie teraz L nie ma dla mnie raczej sensu no chyba ze typowo Dt.

Indeks DAX

Na DAX kontynuacja spadku z dnia poprzedniego jednak wynik całego dnia w postaci Pin bara daje możliwość zakończenia dni niedźwiedzia i powrotu do głównego trendu dziennego czyli do wzrostu. Jeśli jednak formacja świecowa nie zadziała i DAX będzie szedł dalej w kierunku południowym to byki powinny rzucić wszystkie ręce na pokład w okolicy 11400 a więc strefy która broni przed pierwszym poważnym sygnałem zmiany trendu.

Na wykresie intra kontraktów na DAX mieliśmy zejście ceny do drugiej z wyznaczonych stref mających powstrzymać zapędy niedźwiedzia. Tym samym powstała formacja harmoniczna i rynek w reakcji popytowej zdołał wybić ostatni potwierdzony szczyt w ruchu spadkowym. Tym samym powstała szansa na dalsze wzrosty po korekcie która powinna zakończyć się albo w rejonie 11530 albo w okolicy 11500. Faktem jednak tez jest to, ze pierwszy ruch wzrostowy po odbiciu od strefy wsparcia na ok. 11490 otworzył nam tak naprawdę drogę do poziomów ok. 11700 i tam, jeśli dalszy wzrost będzie realizowany , trzeba zwrócić szczególna uwagę. Sygnały wskazujące na wyczerpanie ewentualnego ruchu wzrostowego w tych okolicach mogą być poważną zapowiedzią ruchu w kierunku 11400. Jednak na dzisiaj , po tym jak ukształtował się wykres w dniu wczorajszym , będę szukał okazji na L a odejściem od takiego pomysłu może być tylko i wyłącznie zejście w dół i wybicie wczorajszego dołka.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Obserwator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Gość
Obserwator

Witam!
Na wykresie indeksu FW20 zauważyłem, że od 6 lutego br. korekta ma strukturę podobną do korekty indeksu, w okresie 7.11.- 8.12.2017 ze zwyżką do 19.12.2017r., jako podfala f1, a następnie zniesienie owej zwyżki o 50% jako podfala f2 impulsu 5-falowego do poziomu 2630.
Z dużym prawdopodobieństwem obecnie realizowany jest analogiczny scenariusz ze spadkiem do poziomu 2331 jako podfala f2 impulsu od 8 marca br. z poziomem docelowym ok. 2500 do końca kwietnia/początek maja. Dodam, że w obu przypadkach na podfali f2 nastapiła zmiana serii kontraktów. Poniedziałek może być z dreszczykiem.
Pozdrawiam