Analiza weekendowa 04-08.03.2019.

Zapraszam do obejrzenia „weekendowej”. Dzisiaj w części dotyczącej rynku walutowego, oprócz walut jest także złoto i miedź. Zwłaszcza ten drugi metal może wspomóc zapatrywania na KGHM. Zachęcam zatem do obejrzenia wszystkich części weekendowej. 

  1. Indeksy giełdowe:

2. Spółki z indeksu WIG 20:

3. Rynek walutowy:

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

15
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Tom'asŁiktorbibi34........Murgrabiamax Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mariuszwwl
Gość
Mariuszwwl

Witam Panie Darku,
na wstępie dziękuje za weekendową (w niedziele nigdy nie mogę się doczekać godziny 12-stej). Nurtuje mnie jedna kwestia: czy w swoim tradingu kieruje się Pan wyłącznie wykresem czy zwraca Pan też uwagę (nawet w najmniejszym stopniu) na informacje płynące z naszego rynku (np wpływ PPK na wig20 i wig 40) oraz z zewnątrz (np. Brexit, Trump itp.)
Pozdrawiam

max
Gość
max

Dobry wieczór , http://bankfotek.pl/view/2133828 , http://bankfotek.pl/view/2133830 , na ten moment oznaczenia fal zostawiam ale może rozpisanie być inne

Murgrabia
Gość
Murgrabia

@Tom’as I po co te wykrzykniki. Czyżbyś znowu był „podekscytowany”? Żeby nie wyszło jak ostatnio 🙂 Podtrzymuje, że na tej parze na interwale kwartalnym, miesięcznym i tygodniowym trwa dystrybucja. W czwartek na Konferencji cały ten wzrost także został wykorzystany przez podaż. Po to była potrzebna ta pułapka na indeksie dolara, którą opisałem wcześniej. Co do Twojego wykresu – ja tam cały czas widzę konsolidacje, nic się nie zmieniło. Ty widzisz jakiś trend i ok, niech tak zostanie, właśnie o to chodzi rozrgrywającemu, bo przecież inaczej nie byłoby chętnych na jego shorty. Jeśli chodzi o formację kontynuacji trendu, którą narysowałeś (choć… Czytaj więcej »

bibi34........
Gość
bibi34........

http://www.bankfotek.pl/view/2133850
jeszcze parę min….(5..6) potem pier….

max
Gość
max

Dobry wieczór , Darek w tym przypadku formacja którą pokazuje bibi34 nie koniecznie musi być bzdurą , oczywiście nie musi zagrać ( na razie brak wskazań )

Łiktor
Gość
Łiktor

Już teraz widzę że wyjście z małych polskich spółek i przewalutowanie na gbp było właściwy wyborem.

Tom'as
Gość
Tom'as

Drogi Murgrabio ! 🙂 napisałem Ci to tak dlatego że drwisz sobie z analizy technicznej a ona pokazała już swoje bo formacja wybiła nowy szczyt . I moim zdaniem właśnie wykres miesięczny Indexu dolara pokazuje że dolar może jeszcze sporo rosnąć … ja ciągle obstawiam minimum 100 https://www.bankfotek.pl/view/2133866 Ja widzę że Ty próbujesz wymyślić jeszcze raz koło albo błędnie rozumujesz AT. Ona nie tylko służy do próby wyznaczenia kierunku ruchu ceny ale także do wyznaczenia miejsc w których możemy zaryzykować wejście w rynek ale przede wszystkim do określenia potencjalnego ryzyka. I tak zamiast siedzieć sobie z boku kisisz kapitał w… Czytaj więcej »