Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 16.01.2019

Wybaczcie ale dzisiaj bardzo krótko , dosłownie kilka zdań i to bez wykresów ale z poziomami. Choróbsko nie odpuszcza i naprawdę brak sił do większego wysiłku. 

Oba omawiane indeksy znajdują się cały czas w dziennej tendencji wzrostowej . Zarówno WIG 20 jak i DAX (S&P również) są w bliskiej odległości znaczących oporów. I tak dla WIG 20 jest to 2365 i zaraz potem 30 pkt wyżej 2395. Dla DAX jest to strefa na ok. 11030-11080. Na tę chwilę nie ma sygnałów kończących wzrosty jednak na obu indeksach mamy pewne konsolidacje. I tak WIG 20 to konsolidacja w obszarze 2303-2364 a na DAX 10786-10995. Z wykresów intra kontraktów ważne dołki , których przełamanie mogłoby odmienić sytuacje bądź wprowadzić na tych rynkach większe korekty to poziomy 2327 dla naszych kontraktów i 10779 dla kontraktów na DAX.

Na tę chwilę w dalszym ciągu na intra mamy przewodnie L na obu rynkach natomiast dziennie u nas jak najbardziej ale na DAX pamiętamy że cały czas jest to tylko korekta albo inaczej jest to ruch wzrostowy który nie wypełnił nic więcej niż zakres korekty.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

12
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
maxDariusz BartłomiejczakŁiktorTom'asMurgrabia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Murgrabia
Gość
Murgrabia

@Toma’as – niestety, ale nie rozumiemy się. Powtarzam – to że rośnie wcale nie znacza, że wcześniej przed tym wzrostem była akumulacja. Rynek nie jest taki prosty, chociaż na taką interpretacje liczy nasza psychika, bo jest wtedy logicznie, łatwo. Linia trendu, OB, HH+HL – to wcale nie oznacza, że wcześniej była akumulacja. Więc nie zgadzam się z Twoim wykresem godzinowym. Duży gracz nie gra na takim niskim interwale, on otwiera pozycje w dużym przedziale cenowym przykładowo na interwale tygodniowym. Oznacza to, że nie otwiera pozycji tylko po jednej konkretnej cenie, na jednym poziomie, bo to po prostu niemożliwe – brak… Czytaj więcej »

Murgrabia
Gość
Murgrabia

Popatrz jeszcze na dzisiejszą świecę dzienną – jej wielkość, kształt i gdzie się znajduje. Jest w obszarze wczorajszej, o wiele mniejsza od niej, a jednak wolumen ma większy i praktycznie od wczoraj stoimy w miejscu. Ciekawe co?
https://bankfotek.pl/view/2130833

Tom'as
Gość
Tom'as

Witam. Szczerze mówiąc to ja w ogóle nie rozumiem tego co rysujesz …wrzuciłeś h1 to się do niego odniosłem … ale tym razem to masz rację bo może to być dystrybucja (ale na h1) i zmiana barana … teraz patrząc na ten interwał czekamy na testowanie wybicia z konsoli i można próbować wchodzić w shorty : https://www.bankfotek.pl/view/2130840 być może to jest chłopskie rozumienie procesów zachodzących na rynku ale my nigdy nie wiemy kto siedzi w danej konsoli i w którą stronę pójdzie cena …. do takiego sposobu handlowania interwały h1 są bardzo zmienne a zwłaszcza na polskiej złotówce bo ona… Czytaj więcej »

Łiktor
Gość
Łiktor

Mój broker ładnie dobrał małe spółki i sporo wybił się ponad benchmark . Zleciłem więc odsprzedaż wszystkiego na dzisiejszym zamknięciu . Mam nadzieję odkupić niżej za parę miesięcy . Wyceny są , że palce lizać , ale chciwość każe kupić taniej .

Łiktor
Gość
Łiktor

Widzę, że tym razem niemóc wzięła górę nie na żarty. Życzę Panie Darku szybkiego powrotu do formy .

max
Gość
max

DAX SELL 11229 ( łapanie szczytu ) korekta SL nad high

max
Gość
max

poz. zamknięta ( strata ) , czekam na kolejny poziom do zagrania ( łapania szczytu )

max
Gość
max

Dark mam nadzieję że ta rozrywka dla bogatego aż tak mocno Tobie nie przeszkadza i dalej będziesz puszczał moje wpisy. Bardzo jestem ciekaw po ile masz otwartą poz. „od wczorajszego poranka ” i gdzie masz SL, bo czytając Twoje analizy to raczej spodziewałbym się wejścia wieczorem , no może koło południa jeśli wejście byłoby pod sygnał o których często piszesz w swoich analizach że powinny paść ( sygnał oczywiście był ale tak jak napisałem koło południa nie o poranku ) bo raczej jak na profesjonalistę pod samą obronę linii trendu chyba byś nie otwierał poz. chyba że ” jako rozrywka… Czytaj więcej »