Analiza weekendowa 14-18.01.2019.

Zapraszam do obejrzenia „weekendowej”, która po przerwie w porannych komentarzach może wnieść kilka ciekawych spostrzeżeń. Dzisiaj w części dotyczącej rynku walutowego zamieszczam analizy indeksu dolarowego i złota co jest czymś nowym w naszych cotygodniowych spotkaniach.

  1. Indeksy giełdowe:

2. Spółki z indeksu WIG 20:

3. Rynek walutowy:

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

10
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
maxDariusz BartłomiejczakBenedyktMurgrabiaObserwator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom'as
Gość
Tom'as

Witam. No tak widzę właśnie index dolara i edka … mogę tylko dodać że na eur/usd weekly ten pin jest testem dołka ostatniego impulsu wzrostowego i teraz powinien być kontynuowany trend spadkowy. Zasięgiem tego ruchu może być układ harmoniczny craba i ja do tej ceny będę próbował piramidować pozycje (o ile rynek na to pozwoli 🙂 ) https://www.bankfotek.pl/view/2131230 Jeśli chodzi o złoto to co prawda mamy układ harmoniczny pro wzrostowy ale ja zakładam tak samo jak Pan że to jest tylko korekta tego spadku od kwietnia 2018 : https://www.bankfotek.pl/view/2131231 już jestem w short-ach ale nie mam jeszcze pewności czy to… Czytaj więcej »

Maverick
Gość
Maverick

Super, ale często nie wiadomo, o czym mówisz. Nie widać wskaźnika myszki.

Leh
Gość
Leh

Darek, PZU na wykresie bez odcięcia dywidend jest na szczytach ze zgrabnie wyrysowanym orgr, ciekawe jak to rozegrają

Obserwator
Gość
Obserwator

Witam!
Na indeksie S&P 500 zauważyłem, że tuż przed świętem Martina Luthera Kinga , po 13-tu maksymalnych zwyżkach, z dużym prawdopodobieństwem należy oczekiwać korekty. Technicznie indeks zaliczył 3 wzrostowe fale w obrębie klina zwyżkującego. Nieuchronne wybicie z klina dołem implikuje test ostatniego minimum.
Pozdrawiam

Murgrabia
Gość
Murgrabia

Czyli jestem w mniejszości jeśli chodzi o moje spojrzenie na waluty. To chyba dobrze?
EUR/USD-IMO to nieudane wybicie i „czarna świeca potwierdzająca pibnbar” to pułapka w celu zapełnienia arkusza zleceń po prawej stronie. Rozgrywający wszystko to sobie kupi.
USD/PLN – dalej podtrzymuje to co pisałem wcześniej, poniżej aktualne wykresy:
Interwał dzienny:
https://bankfotek.pl/view/2131363
Interwał godzinowy:
https://bankfotek.pl/view/2131364

Tom'as
Gość
Tom'as

Witam.
Ja konsekwentnie dokładam Short-y na edku:
https://www.bankfotek.pl/view/2131365
pozdor

Benedykt
Gość
Benedykt

Też uważam jak Maverick że gdyby Pan przekazywane informacje wspierał rysowanymi równocześnie kreskami oraz posługiwał się wskaźnikiem myszki pokazując na wykresie to co w danym momencie jest omawiane, to przekaz byłby bardziej zrozumiały w swych subtelnościach o których Pan mówi.
Nie zawsze podążam za tokiem Pana subtelnych przemyśleń, a szkoda bo zyskałby bardzo walor edukacyjny przedstawianych analiz.

max
Gość
max

Darek pojęcie o Twoim graniu faktycznie mam słabe ale to wynika z tego że rzadko czytam jakichkolwiek analityków a jeszcze rzadziej domorosłych , co do poruszania się ceny w trendzie jakieś tam mam może i jest ono słabe jak sugerujesz ale cały czas się uczę i nie uważam się za profesjonalistę w przeciwieństwie do … , co do „Nie wiem dlaczego takie zdziwienie u Ciebie że mogę „łapać dołek”? ” to dopiero teraz się zdziwiłem czym uzasadniasz „braniem sygnału na dołku korekty a taki nad wyraz dobry był po drugiej godzinie notowań czwartkowych” owszem sygnał był dobry , ale uzasadnienie… Czytaj więcej »