Spółka z ciekawym układem technicznym wartym kilkadziesiąt procent.

W ostatni weekend, w trakcie przeglądania wykresów spółek notowanych na naszym parkiecie, trafiłem na jedną , której sytuacja techniczna wygląda bardzo ciekawie. Jest to obecnie jedna spółka jaka zrobiła na mnie wrażenie i dlatego zamieszczam jej analizę tutaj bezpośrednio na blogu a nie wysyłam w raporcie.

Alior, bo własnie akcje tego banku kreślą fajną strukturę, znajduje się niewątpliwie w średnioterminowym trendzie wzrostowym , co obrazuje powyższy wykres tygodniowy. Cena akcji tego banku wykonała na przestrzeni luty- maj ruch spadkowy „meldując się na poziomie 65.70. Cztery tygodnie temu na wykresie powstała formacja Objęcia hossy z silną białą świecą „uzbrojoną” dodatkowo w długi dolny cień. Miejsce powstania formacji nie jest przypadkowe a jest nim wyraźna strefa wsparcia wzmocniona zniesieniem 78.6%. Cała korekta ma charakter układu harmonicznego 50/78.6 . Po utworzeniu formacji mamy już 3 tygodnie delikatnego schodzenia ceny w postaci 3 szpulek z czego dwie pierwsze są czarne a ostatnia biała. Taki układ 3 szpulek po dużej białej świecy jet częścią możliwej innej formacji zapowiadającej dalszy wzrost.

Schodząc na wykres dzienny widać wyraźnie, iż wzrost wyrażony dużą białą świecą na wykresie tygodniowym był impulsem wybijającym ostatni potwierdzony szczyt w ruchu spadkowym na poziomie 73.55. Po utworzeniu szczytu w postaci Pin bara na skokowo większym obrocie cena weszła w korektę która w końcówce minionego tygodnia znalazła się na „strefie Korony”. Tam powstał układ mogący być uznany za Objęcie hossy ale i również można zauważyć inną formację Gwiazdy porannej. Cała ta ostatnia korekta spadkowa utworzyła również układ harmoniczny , taki sam jak w dużym wydaniu czyli 50/78.6 (fraktalność rynku). Na wykresie zaznaczyłem również wyraźnie kwestię obrotów, które wskazują, iż to co było oddane na ostatnim szczycie zostało teraz odebrane na dołku. Zakładając utrzymanie trendu wzrostowego z wykresu tygodniowego , powinno teraz oczekiwać się rozpoczęcia wzrostów, które docelowo powinny wybić szczyt na ok. 89 a wykres tygodniowy wskazuje, że w takim wypadku możliwe jest osiągnięcie poziomu ok. 100 zł. Sesja z ostatniego piątku , jest w moich oczach sygnałem kupna z zabezpieczeniem pod minimum świecy piątkowej lub bezpieczniejszym L na poziomie 65.60 czyli pod dołkiem z 8.05.2018.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o