Analiza weekendowa 17-21.07.2017

Zapraszam do obejrzenia „weekendowej”. Jak zwykle w trzech częściach o indeksach, akcjach i walutach. Dodatkowo dla zainteresowanych zamieszczam 3 min video na temat spółki Hubstyle a właściwie sytuacji technicznej na rynku akcji tej spółki. Zachęcam do konstruktywnych komentarzy dotyczących sytuacji technicznej rynków finansowych.

 1. Indeksy giełdowe:

2. Spółki z indeksu WIG 20:

3. Rynek walutowy:

4. Hubstyle:

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

22 Replies to “Analiza weekendowa 17-21.07.2017

 1. Panie Darku czy zechciał by Pan spojrzeć na wykres CU – dobrze widzę formacje spodka . To oczywiście w kontekście KGHM.

 2. Czemu ta strefa na 125 jest jakby ważniejsza niż ta na 130 (KGHM)? Znaczy… tak zrozumiałem, może źle zrozumiałem. Jestem ciekawy 🙂

  1. Może nie zbyt dokładnie to powiedziałem? Strefa na 130 jest „najważniejsza” jeśli chodzi o trend wzrostowy natomiast na na ok 125 ma znaczenie takie że skoro wybili strefę na ok. 118 to powinni podejść pod ta na 125 i w przypadku pojawienia się sygnałów sprzedaży jest to miejsce w którym można myśleć o S np. na kontraktach. Innymi słowy strefa na 130 wyznacza szczyt najdłuższej korekty w spadku i jej wybicie wskazywałoby na kontynuację trendu w średnim terminie.

 3. Witam
  Zauważyłem, że JP Morgan rysuje w Warszawie podobny scenariusz do ścieżki FDAX30.
  Po przełamaniu górnego ograniczenia majowej konsolidacji kontrakt DAX zaatakował
  3 -krotnie szczyt (podfala B). Następnie wydaje się, że realizuje podfalę C i już przełamał dolne ograniczenie wspomnianej konsolidacji.
  Jeśli moja teza jest trafna to na FW20 kurs w zamknięciu nie powinien spaść poniżej 2345 pkt. Dzisiaj i w następnych dniach prawdopodobny atak na szczyt majowy.

 4. Spółka TRAKCJA,
  mam z nią problem – ponieważ ją mam,
  Panie Darku trend jest wyraźny… czy jest coś pozytywnego w analizie na teraz?

  1. Na wykresie dziennym mamy trend spadkowy. W piątek wybili istotne wsparcie i teraz podążają (moim zdaniem)w kierunku 13.5. Na tym poziomie jest strefa i OB ale jak to wybiją to zapewne pójdą na 12. Poziom ok. 12 jest strefą z wykresu tygodniowego. Wcześniejsze jej wybicie w górę dało podstawy do tego aby liczyć na większy ruch wzrostowy w ujęciu tygodniowym i wyższym. Zatem każdy spadek do tych poziomów należy traktować jako korektę w ujęciu tygodniowym. Nie wiem kiedy było kupowany, jaki cel inwestycyjny przyświeca (okres inwestycji) itp. Zatem trudno jest mi określić co powinno się teraz zrobić bez tych informacji.

   1. aż wstyd się przyznać,
    nie ucięta strata,
    kupno przy poziomie 16 pln,
    aktualnie rynek nie pomaga (mwig, swig) więc mam dylemat moralny.
    Chciałabym sprzedać po 15,50 pln.
    Teraz się ważą losy 13,50 pln, więc zastanawiam się czy zrealizować stratę przy tym poziomie ceny. Jak spadnie na 12 pln to utknę ze spółka na bardzo długo.

 5. Moi drodzy tak sobie czasami tutaj zaglądam,żeby zobaczyć co myśli tłum owieczek,przecież owca nie może sterować stadem,musi być ogolona,którzy to zrozumieją dojdą przy ciężkiej pracy(oczywiście nad sobą) do ogromnych majątków.A reszta zarozumialców spłynie z kanałem
  ps. Trójkąt kolegi,to jakaś kpina,jeżeli ty Darku ,,PROFESJONALISTA :),,coś takiego umieszcza to daje do myślenia.

  1. A można wiedzieć o czym a właściwie o jakim trójkącie zarozumiały specjalisto od fal piszesz?

 6. Fale to moja pasja,życie ludzkie też przebiega w strukturze falowej.Mówię z całą pewnością wszystkie rynki poruszają falowo,czy wam się podoba czy nie……

 7. U mnie SL na dax 50pkt. pod dzisiejszym dołkiem Rynek się ustabilizował i kolejny przystanek chyba około 12500.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *