Komentarz przed sesją 22.12.2016

Na giełdach widać już nadchodzące święta. Ruchy z jakimi mamy do czynienia nie są w żaden sposób dynamiczne a do głosu dochodzi „nuda”. Wczoraj nasz indeks Wig 20 stracił -0.65% przez co zamknął się na poziomie 1928 jednak tak naprawdę to tylko dwie ostatnie godziny sesji lekko rozruszały rynek.

wig20

Na wykresie dziennym indeksu powstała czarna świeca, która swoim korpusem zakryła w całości biały korpus z dnia poprzedniego. Powstała zatem formacja odwracająca trend, która obecnie potrzebuje zdecydowanego potwierdzenia bo jej rozmiar nie jest imponujący. Powiedziałbym, że właśnie z tego względu wcale nie musimy być świadkami jakiegoś zdecydowanego odwrotu. Jednak formacja to formacja i czekamy na jej potwierdzenie bądź zanegowanie. Wsparcie przebiega w okolicach 1900 ale to moim zdaniem najistotniejsze znajduje się na strefie w okolicach 1870.

fw20intra

Tak jak pisałem nieco wcześniej, ostatnie dwie godziny sesji odznaczyły się mocniejszym ruchem. Spadek jaki w trakcie tego czasu miał miejsce, sprowadził cenę kontraktów do strefy wsparcia opartej o szczyt impulsu na 1931. Zatem znaleźliśmy się w miejscu z którego popyt ma pełne prawo do wyprowadzenia kolejnego ataku. Jeśli tak się nie stanie, na tę chwilę nie mamy wskazań aby coś takiego miało mieć miejsce, powinniśmy spodziewać się ruchu w kierunku ok. 1895 a dalej nawet w okolice 1880. Zaznaczone strefy na wspomnianych poziomach są dobrymi miejscami do zakończenia korekty. W podejściu typowo DayTr. wybicie szczytowej konsolidacji daje już uprawnienia do szukania ewentualnych S np. po re-teście strefy na ok. 1940 od dołu. Pamiętać jednak trzeba że mamy dość silny trend wzrostowy i kilka miejsc do jego wznowienia.

dax

Na DAX żadnych zmian zatem natychmiast przechodzimy do wykresu intra kontraktów na ten indeks.

daxfutureintra

Tu jak widać nawet w najmniejszym stopniu nie doszło do jakiejkolwiek zmiany jedynego dotychczas słusznego kierunku. W końcowej części sesji zbliżyliśmy się ponownie do strefy wsparcia co może oznaczać, iż wkrótce pojawi się jakiś ciekawy sygnał kupna. Jeśli jednak tak się nie stanie a cena wybije strefę w rejonie 11430 to otworzy się droga dla „szybkich niedźwiedzi” do okolic 10350.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

10 Replies to “Komentarz przed sesją 22.12.2016

 1. Witam.
  No to poszło L gwiazdkowe na Dax 🙂
  Entry 11460
  Sl 11434 z h1
  Zobaczymy czy byłem grzeczny w tym roku 🙂
  Pozdro

   1. No i rózga mi się dostała, oj trzeba się będzie poprawić w przyszłym roku 🙂 – i to już ostatnie moje zagranie przed świętami Bożego Narodzenia.
    Życze wszystkim pogodnych iwesołych świąt .
    Pozdrawiam

  1. to jest cytat ze strony tego brokera odnośnie warunków umowy

   „Każda ze stron nieodwołalnie:

   zgadza się z naszym uprzywilejowaniem, że sądy na Cyprze są właściwe do rozstrzygania wszelkich pozwów, akcji lub innych postępowań dotyczących niniejszej umowy („Postępowania”) i nieodwołalnie poddaje się jurysdykcji tych sądów (z zastrzeżeniem, że nie powstrzymuje to nas przed wniesieniem pozwu w sądach jakiejkolwiek innej jurysdykcji); i
   zrzeka się wszelkich zastrzeżeń względem uznania miejsca wszelkich postępowań wszczętych w takich sądach i zobowiązuje się nie twierdzić, że takie postępowanie zostało wszczęte na nieodpowiednim forum lub że sąd nie ma nad nim jurysdykcji.”

   Gdybym był początkującym za żadne bonusy 🙂 nie otworzyłbym rachunku u brokera za siedmioma górami i siedmioma morzami :). Nie twierdzę że wszystkie firmy na Cyprze to wałki ale ostrożność , przy tym co już wiadomo jakie były problemy z tamtejszymi firmami konieczna.

  2. Gdzieś tam wcześniej sugerowałeś że chcesz zająć się głównie indeksami i zdaje się akcjami. Obadaj dokładnie ofertę BossaFx i DM Boś w ogóle. Dlaczego ? Mam u nich wiele lat rachunek i nigdy nie dzwonili za mną, ani nie nagabywali mnie na żadne „super trejdy”. Pieniądze na rachunku są w Polsce, jak robię polecenie wypłaty, w kilka godzin są na moim rachunku w Boś Bank, bo to ta sama grupa kapitałowa. Cisza i spokój, a jak wiesz co robić na rynku, to zarobisz i nie będzie problemu z wypłatą ani podpuszczaniem przez „opiekuna rachunku”, żeby nie wypłacać zarobku, tylko walnąć super zlecenie za połowę depozytu itp.

 2. Teraz S trzeba traktować jak inwestycje . Tak jak byśmy otwierali jakąś firmę na początku ponosimy koszty jest strata ale potem powinien pojawić się zysk . Najważniejsze są dwie rzeczy depozyt aby utrzymać pozycję i czas . Czas mamy ,depozyt musi być odpowiednio większy aby inwestycja utrzymała się przez dłuższy czas lub pozycja odpowiednio mniejsza. Oczywiście to też nie gwarantuje sukcesu ale jest duże prawdopodobieństwo powiedzmy 75%

 3. Serdeczne życzenia , radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz bogatego Mikołaja,dla wszystkich Inwestorów składa andy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *