Analiza weekendowa 20-24.08.2012

Za nami kolejny tydzień giełdowy. Choć nie był on najbardziej emocjonujący to jednak wydaje mi się, że dużo nam „mówi” oczywiście na wykresach. Zatem szkoda czasu na czytanie? Prawda? Przejdźmy do rzeczy! Zapraszam do obejrzenia poniższego video.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1TVi1cvySyo[/youtube]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

24 Replies to “Analiza weekendowa 20-24.08.2012

 1. TASE na zielono, ale z godziny na godzine nizej. Teraz +0.24. Ja poczatek tygodnia obstawiam spadkowy, ale jak pisalem wczesniej kluczowy poziom FW20 to 2245-50. Zakladam, ze to co sie tam wydarzy bedzie kluczowe. Oczywiscie SL caly czas na on.

  1. Do 5.1 a właściwie do 5.2 mamy tylko korektę wzrostową. Dopiero pokonanie tych poziomów mogłoby oznaczać coś innego. W tej chwili od ostatniego dołka idzie ruch w górę i falowo widać tam 3-3-5? tzn. teraz robi się „piątka”. Po niej musiała by być korekta w dół i następnie wybicie nowego szczytu. To tak na szybko.

   1. Dziękuję. Choć pomocne kursowi mogą być ostatnie b.dobre wyniki ale możliwa może być również realizacja zysków.
    No i po za tematem – jutro Londyn odpoczywa i może być niemrawo.

  2. widzę że mamy wspólny temat „tauron” – zrealizowałem zysk w przedziale 4,86-4,88, faktyczni może naruszyć 5 ale rzadko udaje mi się trafić w dołek zatem nie czekam na 5 (górkę) zrealizowałem zyski, jak się rozpocznie korekta to ustawię wejście w okolicach 4,4-4,6, w zalezności od dynamiki spadku. Pozdarwiam DG

 2. Panie Darku najbardziej streszczając pana analizę dla średnioterminowców to nadal czekanie z boku – ależ to się ciągnie…
  Panie Darku czy zwrócił pan uwagę na sytuację na srebrze wg. mnie / laika giełdwego/ srebro wychodzi górą z trójkąta na wykresie tygodniowym.
  Czy mógłbym prosić dwa słowa w tym temacie
  Dziękuję.

  1. Powiedziałbym raczej, że naruszyło linię trendu ale coś w tym może być bo złoto ja zdecydowanie przebiło.

 3. Czy teraz drgniemy w górę, czy nie, tak czy inaczej musimy zejść na oscylatorach do wyprzedania rynku, a tu jeszcze ździebko brakuje. A raczej tam się położymy, niż od razu odbijemy. Kluczowa dla giełdy w perspektywie kilku miesięcy będzie natomiast wiarygodność zapowiedzi spowolnienia PKB. Wbrew temu co się powszechnie uważa giełda wcale nie wyprzedza dołka na PKB (patrz luty 2009) tylko dowiadujemy się o dołku na PKB z opóźnieniem stąd to mylne wrażenie. W każdym razie dołek na giełdzie wypadnie mniej więcej w tym samym czasie co dołek na PKB. Czyli jeśli nie zdarzy się cud i PKB w Polsce będzie spadać tak jak wszyscy twierdzą dołek na giełdzie jeszcze przed nami i drgawkami w górę nie ma co się podniecać.

  1. Nie nazywałbym ewentualnego wzrostu drgawką ale raczej wykończeniem ruchu wzrostowego od lipca. Jeśli zaś założenia średnioterminowe jakie przekazałem tydzień temu są dobre to będzie to wykończenie całej korekty od maja. Co do położenia się oscylatorów to mam obawy a to ze względu na zachowanie graczy. Tutaj widać że w „narodzie hossa drzemie” i niewiele potrzeba aby ruszyć na północ ostro ale raczej przez jedną może dwie sesje a później to raczej już tylko wachlowanie.

 4. czekalem na ten komentarz- spadki zaczynaja sie wtedy gdy najwieksze niedzwiedzie uwieza we wzrosty- to nie jest zlosliwosc do pana Darka ale obiektywne stwierdzenie,tym niedzwiedziem moze byc kazdy byle byl zatwardzialym i w pewnym momencie uwierzyl we wzrost nawet krotkie

  1. Tu masz rację. Problem w tym, że u nas nie ma niedźwiedzi w ogóle. Wszyscy wieszczą wzrosty i wzrosty. Kto wie może właśnie podejście pod szczyt i jego naruszenie przerodzi się w euforię ale byków. Dzisiaj np. trafiłem na dwa komentarze poważanych analityków którzy już widzą korektę wzrostową na EUR/PLN i po niej wzrost wartości złotego do poziomów których nawet nie mam siły powtórzyć. Ja nie wiem ale czasami wydaje mi się że ten nasz rząd ma na usługach czarnoksiężników woo doo dzięki którym potrafi wmówić tak wielu osobom jak to u nas jest ok i jak to ewentualnie spotkamy się z delikatnym spowolnieniem. Sorry trochę nie na temat ale takie mnie myśli naszły kiedy przeczytałem Twój komentarz. Wydaje mi się, że niektóre zasady powtarzające się na giełdzie (w życiu również) dużo osób próbuje naginać i spłycać (oczywiście to nie jest żadna złośliwość w Twoim kierunku tylko taka o sobie moja ocena).

   1. Panie Darku , ale jeszcze kilka miesięcy temu, śmiał się Pan z tych ,którzy prognozowali eur/pln poniżej 4 zł. Żeby była jasność, nie chcę dokuczyć bo mam w temacie tej pary identyczne zdanie, to jednak fakt pozostaje faktem. To tak apropos tego wpisu o prognozach analityków wieszczących silne umocnienie złotego.Wtedy mieli rację( bo w/g Pana analizy zejdziemy jednak poniże 4 zł) ,i może mają i dziś

  1. Witam, ostatnio jestem troszkę zajęty, ale zostałem wywołany do odpowiedzi więc Zdzichu podobnie uważam jak Ty, co potwierdza szkic, jeśli chodzi o ruch. Na obecną chwile należy w dalszym ciągu oznaczać A/1; B/2, nie można jednoznacznie stwierdzić, ze jest to już tylko ABC, jest coraz więcej faktów wskazujących na wzrosty, napisze zasięg – poziom, który moim zdaniem jest minimalny do osiągnięcia i tam będzie decyzja co dalej, jest to poziom 2480.
   Wspominam tylko o tym poziomie bo jeśli będą potwierdzenia, brakuje mi tylko jednego, wrzucę szkic na blog. Obecnie na rynku dla miśków byłoby lepszym rozwiązaniem, żeby właśnie rynek róśł na wskazany poziom, a nie dajmy się złapać w pułapkę po przebiciu nawet 2200, bo jeśli spadki dojdą do 2170 w maksie to tutaj obudzić się może byk demon:) jak ja to żartobliwie nazywam, bo tutaj może być koniec fali 2 (62fibo 1) i jak ruszą do góry nie będzie żadnej C w korekcie tylko fala 3 pokaże swoją siłę. To opis troszkę na wyrost, ale należy uważać, stąd wpis. Paradoks jest taki że obecnie dla byków lepsze są spadki a dla miśków wzrosty, jak tutaj grać ?

   szkic dla fw dt

   http://www.bankfotek.pl/view/1313775

   osobiście mam piątkowe L 2262, które wg szkicu zamieniłbym chętnie na 2290 na S i poczekał na wskazywane przez Darka poziomy 2250 (Gospodarz za analizę wideo dziękuję, bo wysłuchałem jej dwa razy z rzędu, bo komentarz był z głową i mnie zainteresował)

 5. Ja widzę kontynuację wzrostu wszędzie na indeksach i nie lada okazję do zakupu i inwestycji długoterminowej. Mocne wsparcia za nami także nie ma mowy o spadkach. Proszę zwrócić uwagę ,że rynek akcyjny ma prawdziwe okazje , które w długim czasie mogą przynieść krociowe zyski. Trzeba spokojnie akumulować a wybicie górą nadejdzie w odpowiednim czasie. Ważne żeby już mieć tanie pakiety w woreczku.

  1. Aja myślę że akumulowanie na długi termin zdecydowanie za wcześnie .
   Prawie wszystkie gospodarki strefy euro mają kłopoty , amoże być gorzej ,w chinach słabiutko . W stanach też tak różowo nie jest, pomimo dodruku dolców i zerowych stóp procentowych
   To wszystko musi się odbić na giełdach w czasie……i tu dopiero jest pytanie ??? jakim

 6. Moze byc tak, ze jednak piatka juz była zrobiona tak, zebys nie zauwazyl 🙂 sp500 wykonał juz ruch powrotny i od dzis spadki, my też.

  1. Kj przedstawię założenia Kolegi od sp, który zmaga się tylko z tym indeksem, nie gra na niczym innym. Szkic załączę z domu pod świeżą analizą, futy sp ale fale można odnieść do indeksu.

   Sp nie wiem czy każdy wie ma niezamkniętą lukę w okolicach 1375 pkt, znając i obserwując ich rynek nie pójdą na nowe maksima, gdy tej luki nie zamkną. Muszą się do tego przygotować i moim zdaniem zamknięcie wykonać w czasie jednej sesji, żeby nie zanegować wzrostów na tym indeksie.
   Pytanie kiedy to zrobią z obecnych poziomów czy wracając z 1460/70.

   Skąd poziom?

   Założenie jest takie że mała fala ivw3 jest zakończona, nie pokonała iv fali niższego rzędu, stąd powinni ruszyć w fali v na podany poziom, jest to jeden z poziomów zakończenia v, drugim jest 1490, ale tutaj ja bym zakładał że ta iv falka w 3 jeszcze trwa, potwierdził by to kierunek na 1386-73 i stąd odbicie? Należy poczekać na bieżące sesje dużo podpowiedzą, warunek nie ruszają szczytu 1430 okolice. Mamy wtedy zamkniętą lukę i czas na kierunek, jaki Kolega twierdzi że do góry. Ogólnie do końca roku widzi sp na poziomach okolic 1500, a połowę 2013 roku 50 pkt wyżej.

   Szkic z domu zapodam, dodam jeszcze dax i gold.

   Mam nadzieję że Koleś skoryguje założenia, bo nie pasuje mi to do naszego rynku, jeszcze nie pasuje, bo jak pisałem będzie potwierdzenie zapodam szkic Końca fali B korygującej ruch 2900-2000, a zaczynającej dopiero ruch spadkowy, to opcja ze szkicu, który dojrzewa.

 7. Ale nudna dzisiaj ta sesja… Obroty świąteczne. Zastanawiający jest tylko wzrost LOPu, choć i na kontraktach obroty niewielkie. Jedno jest pewne. Skoro Londyn dziś nie gra, to na pewno nie GS zbiera pozycje. Ciekawe.

 8. A ja mam pytanie z innej beczki. Wie ktoś czy da się w programie metatrader ustawić na FW20 świeczki tak ,żeby rysowały się co pełną godzinę? Bo standardowo jest tak, że kontrakt startuje o 8.30 a świeczki mam 9.30, 10.30 etc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *