Komentarz giełdowy 19.06.2012

Po wczorajszym dniu spadkowym dzisiaj byki nie czekając ani chwili, od samego początku sesji przystąpiły do kontruderzenia. W wyniku takiego działania indeks WIG20 wzrósł o 1.9% przy całkiem ładnych obrotach na poziomie 730mln zł. Najważniejszym sygnałem po sesji jest oczywiście …..

[fumpBegin]

pokonanie ostatniego szczytu. Mamy zatem kontynuację krótkoterminowego trendu wzrostowego. Co zatem może nas spotkać jutro? Oczywiście przeanalizujemy to na wykresie intra 1h.

Na powyższym wykresie widać, iż od dnia w którym powstała luka cenowa tj. od 11 czerwca indeks porusza się w górę tworząc formację klina wzrostowego. Możemy również przypuszczać, iż jutro będziemy kontynuowali wzrost. Co prawda ograniczenie klina wypada zaledwie o ok. 10 punktów powyżej dzisiejszego zamknięcia ale nigdy nie wiadomo czy nie nastąpi wybicie górą w celu „zamiany” klina na kanał cenowy. Jeśli doszło by do otwarcia na poziomie zbliżonym do górnego ograniczenia klina to warto dokładniej przyjrzeć się sytuacji właśnie w celu określenia czy będzie kanał czy jednak ruszymy w kierunku dolnego ograniczenia klina. Skoro już padło określenie „dolne ograniczenie klina to myślę, iż warto wspomnieć że dopiero wybicie z niego właśnie dołem będzie pierwszym najszybszym sygnałem zwiastującym o możliwości mocniejszego osunięcia (oczywiście w wymiarze intra 1h). Dopóki to nie nastąpi możemy być spokojni o trend wzrostowy w tym najmniejszym z omawianych przez nas interwale.
Jeśli spojrzymy zaś na końcową część wykresu okiem „geometrii” to możemy zauważyć, iż rysuje się coś w rodzaju formacji Three Drives. Poziomy wynikające z ewentualnego utworzenia takiej formacji to obecnie ok. 2275 (127.2% ostatniego spadku) albo ok. 2290 (161.8% ostatniego spadku). Chcąc połączyć te poziomy z formacją klina czy nawet kanału cenowego to drugi poziom czyli ok. 2290 jest trochę bardziej prawdopodobny.
No dobrze zobaczmy teraz jak kształtuje się wykres w ujęciu dziennym.

Jak bez problemu można zauważyć, dzisiejsza biała świeca o dość sporym rozmiarze to typowe Marubozu. Ta świeca w sposób definitywny zanegowała formację spotkanie i tym samym ustanawiając nowy szczyt, nakazuje twierdzić, iż w wymiarze dziennym mamy krótkoterminowy trend wzrostowy. Zasięg dzisiejszego wzrostu doprowadził również do wyraźnego naruszenia głównej linii trendu spadkowego od szczytu z lutego. Możemy zatem uznać, że droga do górnego ograniczenia trójkąta czyli poziomu ok. 2350 jest otwarta i czeka na „spenetrowanie” przez nasze byki.
Dzisiejszy wzrost sprawił jeszcze jeden prezent dla inwestorów. W tej chwili aby w ogóle zacząć myśleć o możliwości zmiany tego trendu trzeba zejść w dół już ponad 100 punktów. Zatem byki mają coraz większy „zapas”. Oczywiście zgodnie z AT drobnym ostrzeżeniem będzie  zejście indeksu pod poziom ostatniego dołka czyli ok. 2210. Jednak takie ewentualne zejście indeksu i tak będzie można traktować tylko jako korektę. Zatem dopóki nie padną wspomniane sygnały możemy być spokojni o krótkoterminowy trend wzrostowy.

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

63
Dodaj komentarz

avatar
30 Comment threads
33 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
23 Comment authors
zacharyKamil K.marekpoirytowanyChudy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Gość
Marek

Podobno większość tu gra na akcjach więc śmiało można napisać, iż pięknie zostali wywiezieni przez starego mądrego Dareczka, gdy tak im odradzał brać akcje „jak krew się leję” przy 2000. Teraz oczywiście zauważył, iż krótkoterminowy trend wzrostowy jest niezagrożony i droga do 2350 droga otwarta, no jasne, jak napisał wczoraj klasyk „bo Ci specjaliści potrafią wytłumaczyć każdy spadek i każdy wzrost (oczywiście po fakcie)”. Teraz to Ci mniej zaradni też krótki trend widzą ale im pociąg odjechał. Jak się ma się L zapakowane to już cacy wzrosty. Brawo! Lubie się tu pośmiać lecz takiego naganiania nie znoszę i z tym… Czytaj więcej »

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Mareczku bredzisz! Przy 2000 mówiłem że o akcjach lepiej nie myśleć ale już w okolicach 6 czerwca pisałem wyraźnie, że krótkoterminowo możemy dojść do 2250. Więc proszę Cię bardzo nie pleć bzdur. Inna kwestią jest fakt ze tak zacnych inwestorów jak Ty, którzy idealnie potrafią wstrzelić się w rynek nie ma „zbyt wielu” a większość jak kupuje akcje to raczej na coś znacznie większego i dłuższego.

marcin
Gość
marcin

jak się kierują jakimiś komentarzami w kupowaniu i sprzedawaniu bo nigdy nie urzywał słowa inwestowaniu to niech zmienią zajęcie, albo niech pieniążki odają w zarządzanie fundom. Masz ruch o 200 pkt. a już zapewne widzisz indeks na poziomie 6000tyś. Powodzenia i dzięki za przenikliwą analizę o anylytykach.

maciek
Gość
maciek

Marek, komentarze pod komentarzami dnia były od zawsze (a jestem tu od początku, a nawet emigrowałem jako czytelnik z blogiem na tą stronę) bardzo wyważone i kulturalne, a tu wpada taki cham jak ty (celowo małą literą) i udziela się publicznie obrażając gospodarza. Takich wieśniaków nie znoszę organicznie, robi mi się wysypka na ciele i ciągnie mnie na wymioty. Skąd się biorą tacy ludzie jak ty??? Więc, zabieraj się stąd jak ci się nie podoba, inni doceniają autora. Ja cenię Darka za niesamowite wyczucie rynku poparte doświadczeniem i udowadnia to każdego dnia gdy dzieli się swoją wiedzą z innymi, a… Czytaj więcej »

Raf
Gość
Raf

A kiedy to sie niby krew lała na poziomach 2000 ? 🙂

I skad wniosek ze nie mamy czegos ala pazdziernik 2011 ?

marek
Gość
marek

..nie chce nikogo urazić,ale podobnie odczułem tj.wzrosty możliwe,ale nastawienie raczej negatywne….ze wskazaniem na spadki.

artur
Gość
artur

Ciekawe, kto to mówił na początku czerwca o akumulacji pod czerwcowy wzrost ?
Aha ! To ja. … Zbliżamy się do poziomu na którym zaplanowałem ewakuację. Z tym że sygnału do takowej jeszcze nie ma. Pozdrawiam

artur
Gość
artur

Gratuluję. Ja miałem sygnał zakupu kontraktów wrześniowych po 2021 pkt. Nie ukrywam. że dzisiaj spodziewam się sygnału sprzedaży na serii wrześniowej ( chociaż przygotowany na to byłem każdego dnia, ale obecny poziom zarobku jest dla mnie satysfakcjonujący ). Pozdrawiam

Ben
Gość
Ben

taaa taki orgr to chyba rysowany w pośpiechu w klopie. Gdzie im się tak spieszy? Zobaczymy jak jutro wyjdzie Ben i powie: „no coż hmm qe jest na stole, tak pytacie mnie gdzie jest ten stół no i właśnie zapomniałem na którym stole i ciągle go szukam! Dlatego na razie nie będzie qe dopóki nie znajdę owego stołu. Ale cieszcie się, jest w końcu hope bo mamy tylko 8 % bezrobocia a w europie większe i generalnie jest git więc kupujcie akcje. Polecam apple itp w ogóle na giełdzie czekają was mega wzrosty do końca 2150 zgodnie z krzywą wykładniczą.… Czytaj więcej »

zyz
Gość
zyz

Ben, a co Ty taki niecierpliwy ? Spadało, spadało i … znowu będzie spadać, ale by spadać musi przecież wzrosnąć by było z czego spadać;)

zyz
Gość
zyz

a Ty byś chciał by tylko spadało. Daj zarobić tym, którzy chcą by rosło;)

misiek83
Gość
misiek83

Ben jak Darek zacznie banować za głupie komentarze to Ty chyba pierwszy znikniesz bo nie mogę sobie jakoś przypomnieć żadnej Twojej sensownej wypowiedzi, tylko wszystko w tym stylu co dziś, polecam bankier.pl

totus
Gość
totus

Witam,
Mam kłopot. Po zapianiu się „lub zapisz się na Darmowy Newsletter” nie otrzymałem obiecanego maila do potwierdzenia. Teraz by przeczytać komentarz, po potwierdzeniu otrzymuje komunikat BŁĄD: „Niestety, w bazie subskrybentów nie ma takiego adresu e-mail.” Próba ponownego dopisania się do bazy powoduje odrzucenie. Da się coś z tym zrobić?
Pozdrawiam

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Może trafił gdzieś do spamu ale już Cię zatwierdziłem więc nie powinno byc żadnych kłopotów.

Qba
Gość
Qba

naprawdę na D1 mamy RSI prawie 7o pkt a pan Darek dopiero teraz widzi trend wzrostowy i spadki będą tylko korektą , ja już się pogubiłem co jest korektą korekty w korekcie

moim zdaniem gra jest pod premie za półrocze i dywidendy , pisałem o spółkach , wszystko pokazałem ale niestety w samym dołku na 2000 pan Darek blokował moje wpisy bo podobno były niemerytoryczne

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Ciebie to czasami trzeba byłoby zablokować ale w psychiatryku. Jeśli tak oficjalnie twierdzisz że dopiero teraz coś mówię o wzrostach to Ty po prostu jesteś …… . Teraz to już powoli przymierzam się do ogłoszenia końca wzrostu. Poza tym nie podszywaj się pod właściwego Qbe no chyba że nagle zmieniłeś IP.

Adam
Gość
Adam

Dobrze ,że dane z Niemiec i Euro „dobre”.. Tylko ładować akcje pod korek… :):)…

Qba
Gość
Qba

http://stooq.pl/q/?s=wig20usd&c=10d&t=c&a=ln&b=1

20% dla zagranicy w 10 sesji , radzę bardzo uważać

Sekol32
Gość
Sekol32

to najlepszy czas na zakup akcji.

Andrzej
Gość
Andrzej

Właśnie piłem kawę, kiedy przeczytałem to zdanie:
Dariusz Bartłomiejczak pisze:
Czerwiec 19, 2012 o 9:34 pm

Ciebie to czasami trzeba byłoby zablokować ale w psychiatryku.

Tak wybuchłem śmiechem że cała kawa znalazła się na monitorze.
Ja, z pewnością w przeciwieństwie do większości uznaję to za wyważone poczucie humoru, na pewno nie chamstwo, nietakt, czy brak kultury.
Pozdrowienia Panie Darku.

Qba
Gość
Qba

Mamy 4 tygodniową białą świecę pod rząd , radzę zobaczyć ile razy w histroii było pod rząd 5 białych świec

Qba
Gość
Qba

panie Dareczku , ja gram S po 2205 pkt , stop loss 2210 pkt , a pan niech rośnie

hehe
Gość
hehe

…z notatnika starego elliottowca…..wczorajsze zamknięcie zmienia sytuację techniczną na indeksie wig20….przebicie szczytu fali pierwszej /całego ruchu spadkowego luty – maj/ oznacza, że jesteśmy w dwójce ………pozdrawiam ….hehe.

Chudy
Gość
Chudy

Jeszcze żeby ta twoja hipotetyczna jedynka miała strukturę pięciofalową ??? Chyba naginasz rzeczywistość, bo nijak nie mogę się doszukać w ruchu spadkowym luty-maj impulsu .

tomon20
Gość

@Chudy da się da się i wg mnie na naszym grajdole istnieją 3 opcje falowe obecnie (średnioterminowe). Szerzej postaram się o tym napisać jak któraś stanie się bardziej prawdopodobna. Ten ruch o którym napisał Kolega wyżej można rozpisać na piątkę (z delikatnym – ale tylko cieniem – najściem fali iv na i) ale można go także rozpisać w kategorii WXY i wtedy to znacznie komplikuje sprawę bo duży boczniak może trwać znacznie dłużej niż nam się wydaje. Pozdrawiam

hehe
Gość
hehe

…..hehe….od lat o tym piszę a nikt nie słucha….wszelkie opreacje na wykresach w oparciu o teorię Elliotta należy wykonywac wyłacznie w oparciu o wykres liniowy….Elliott swe badania przeprowadzał w latach kiedy nikt w Usa czy Europie nie miał bladego pojęcia o wykresach świecowych…..na wykresie liniowym od lutego do maja jest piękna piątka …..obecna fala to dwójka….tyle wiadomo na dziś…..oczywiście istnieje jeszcze jedna możliwośc ….ale z szacunku dla gospodarza i jego układu nervowego – ją pominę….także praktyczne zastosowanie teorii Elliotta pozwala na ograniczenie kolejnych scenariuszy na rynku wyłacznie do dwóch….i żaden nie jest pozytywny……wykład był gratis 😉

tomon20
Gość

@Hehe no jeden jest pozytywny (dlatego pisałem o lekki najściu cieniami ponieważ uważam tak jak Ty, że dopiero najścia cenami close są istotne bo na takich operował twórca tej teorii). Ten pozytywny to taki, że spadek od szczytu to ABC gdzie C było znacznie skrócone w stosunku do A i zakończyło się na 1993 dla kontraktów. Ja widzę trzecią jeszcze możliwość oprócz dwóch o których Ty wspominasz czyli:
teraz dwójka jako korekta ruchu 2418-1993 oraz tego co napisalem wyzej. Ale ta trzecia to rozbudowanie boczniaka o kolejne tygodnie – oby nie

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

O mój układ nerwowy nie musisz się w żaden sposób obawiać. Wpisy które czynisz mają „potencjał” jednak najprawdopodobniej „lenistwo” jak to kiedyś określiłeś nie pozwala Ci zrobić ich do końca czyli z wykresem, tak aby każdy mógł to zobaczyć. Domyślam się, że mój układ nerwowy niepokoi Cię po naszej ostatniej wymianie zdań ale niestety nie można się zgodzić z tym co pisałeś wówczas a mianowicie, że od 25 maja pierwszy ruch do góry poszedł „piątką” i to również jeśli weźmiemy wykres liniowy i to w każdym interwale czasowym. Natomiast to co dzisiaj piszesz to całkowicie jest zgodne z tym co… Czytaj więcej »

Chudy
Gość
Chudy

Prechter pracował na interwale godzinowym i to on zdaje się uczynił z teorii fal sztukę, ale mniejsza o to . Do brzegu . Patrząc na strukturę wewnętrzną fal ( zachodzenie szczytów na dołki ) wyrażnie widać podwójny zygzak, a nie piątkę . Czyli piątka w dół jeszcze przed nami, a to co w tej chwili się dzieje to nic innego jak kolejna fala klina zniżkującego po elliotowemu zwana trójkątem .

Qba
Gość
Qba

zrobiliśmy 100 pkt w górę a LOP tylko 82 000 , widocznie ktoś czeka na podniesienie indeksu żeby po zakończeniiu półrocza dobrze zabezpieczyć zyski z akcji dywidendowych , w walucie to zagranica zarobiła 20% w 10 sesji , wig 20 dolarowy to pokazuje

tomon20
Gość

Mało ostatnio się dyskutuje tutaj o rynku amerykańskim. Tylko kolega Ben chyba wspomniał o swoich longach na futy w USA to może takie coś rozwinie dyskusję:
http://abc-rynku.pl/2012/06/index-amerykanski-sp500/
dwie drogi dla indexu sp500. Nie zaznaczyłem na rysunku ale lekko powyżej 62% fibo jest równośc odcinków z dołka. Więc nawet w scenariuszu spadkowym dopuszczalne jest lekkie naruszenie tego poziomu pod warunkiem, że będzie ono chwilowe.
Co do naszego rynku to szybko by trzeba było zniwelować białą świecę na w20 wybijającą opór by myśleć o spadku. Oraz pokonać na nowej serii kontraktów okolice 2155-50 jako linię trendu wzrostowego (szbyką linię).

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

No właśnie to jest odpowiedzią.

Qba
Gość
Qba

tomon 20 niestety my już nie zareagujemy dzisiaj na słowa BENa więc jutro może być taka luka o jakiej piszesz , bo ropa DODRUKU nie potwierdza

Damian
Gość
Damian

fotka daxa http://www.bankfotek.pl/view/1272722
warto mieć na uwadze
Pzdr

Qba
Gość
Qba

ja tam na nowej serii FW 20U widzę tylko z 2120 3kę w górę , potem korekta i 3ka w górę do 2208 pkt , mało tego harmoniczne ab=cd

Qba
Gość
Qba

swoją drogą KGHM po 118 zł z 27 zł dywidendy był tylko dla idiotów , po 150 zł trzeba kupować bo jest trend ,

UBS zmienił zalecenie na KGHM z kupuj do sprzedaj

Qba
Gość
Qba

jak ktoś gra na ropie to BRENT złamała majowe dołki , potem powróót pod przebite dołki i potwerdzenie jako wsparcie i powinno dalej spadać

Qba
Gość
Qba

potwierdzenie jako OPÓR , sorry to z pośpiechu

Qba
Gość
Qba

dla mnie sprawa jest prosta , dopóki jest 2 dużych po 40% koncentracji i LOP stoi w miejscu trendu nie będzie a boczniak i duże wachania , jak jeden zniknie to będzie jasny trend

Qba
Gość
Qba

http://stooq.pl/q/a/?s=fw20&i=d&u=9492835

Tomon nasz wykres od tego eSF się nie różni , my też pod 61,8% jesteśmy

poirytowany
Gość
poirytowany

Proponuję Panie Dariuszu zablokować użytkownika Qba, który wprowadza tylko niepotrzebne zamieszanie na forum…myślę, że z moją opinią zgodzi się wielu innych użytkowników tego bloga….Pozdrawiam Marcin

Qba
Gość
Qba

uciekaj z L póki masz czas i ci dobrze radzę , A KOMUNA SIĘ JUŻ SKOŃCZYŁA

marek
Gość
marek

Jak Pan Darek twierdzi jest ich 2 teraz pytanie który może ewentualnie zostać
marek

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

I znowu mnie z kimś pomyliłeś. Ja na temat dużych graczy na rynku kontraktów nie wspominałem ani słowa bo nie interesuje mnie to w najmniejszym stopniu.

marek
Gość
marek

Sorry za nie ścisłe pisanie chodziło mi o dwóch Qbów
marek

hehe
Gość
hehe

….Dareczku….bardzo CIĘ polubiłem….i szczerze uważam, że za mało się uśmiechasz….nie można tak wszystkiego brac na serio….jak kiedyś odbije mi tak jak TOBIE i założę swój własny blog….albo wezmę się za szkolenie ludzisków ….to zobowiązuje się do zamieszcznia wszelkich wykresów, rozpisek it itp….a moje lenistwo jest szeroko znane i nie jest wymysłem, ani żartem…..a na razie każdy ma pravo widziec co chce a wychodzi jak zwykle na MOJE…..hehe…..pozdrawiam serdecznie 😉

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Ja Ciebie również pozdrawiam bo tez Cię polubiłem.

hehe
Gość
hehe

….złośliwiec … 😉

…@tomon….ja nie uważam ruchu bocznego za pozytywny scenariusz…zwłaszcza, że ten może trvac ponad rok…me sserce tego nie wytrzymie 😉

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

I znowu się mylisz! To było szczerze.

tomon20
Gość

Ruch boczny to 3 opcja bo pozytywny scenariusz to ABC ze skróconą falą C (ta piątka o której pisałeś jako C znacznie krótsze od A) a ruch boczny to najgorsza opcja.

Qba
Gość
Qba

ja tam z Elliota to mało co używam , a czy Elliot przeiwdział drukowanie bilionów pustego szmalu , a wszyscy analitycy techniczni któych znam robią analizyna wykresach świecowych , według teorii HEHE to jak 200 lat temu nie było samochodu to teraz też go nie ma i nikt nie uzywa jeżeli ktoś obserwuje FW20 U na wykresie godzinowym to widzi że na 2214 pkt jest 61,8% zniesienia spadku , i dla mnie korekta TrENDU SPADKOWEGO jest zakończona , no chyba że BENEK dzisiaj ogłosi że wydrukuje z 2 bln $ to gram L na rope

Kamil K.
Gość
Kamil K.

Na dziennym też masz 61,8%

hehe
Gość
hehe

…hehe uważa, że dana teoria czy pravo może byc stosowana tylko w ramach które zostały użyte do jej stworzenia…nic więcej …..mordercą teorii Elliotta jest Prechter, który wyłacznie z żądzy zysku z czegoś napravdę cudownego uczynił maszynkę do zarabiania pieniędzy…..i to nie na giełdzie tylko na szkoleniach, periodykach, sympozjach….

….Elliott przewraca się w grobie …

marcin
Gość
marcin

ty masz naprawdę manię wielkości skoro mówisz o sobie w trzeciej osobie. Qba ma trochę racji wszystkie metody dziś dobre na giełdzie kiedyś stają się coraz mniej przydatne. Elliott może i jest dobry do opisywania wykresów ale tych na dużych interwałach czasowych. Z kilku drobnych fal wyciągać daleko idące wnioski co do kilku następnych fal wielce ryzykowne. A im bardziej szczegółowo chce się opisać wykres tym jest bardziej zagmatwany i coraz więcej scenariuszy. Metoda dobra dla teoretyków ale mniej dla praktyków.

hehe
Gość
hehe

….KOLEJNY bez poczucia humoru…hehe….

…drogi M. – wybacz ale piszesz banialuki na temat o którym nie masz bladego pojęcia…..i niech tak zostanie….

…..kiedyś większośc ludzkiej populacji uważała, że Ziemia jest płaska…..

marcin
Gość
marcin

wierszem piszesz więc bajki też ci pewnie dobrze wychodzą. Co to tego że Elliotem niezbyt się przejmuje to racja wystarczy mi ogólna wiedza o formacjach, szczytach, dołkach, trendach. W szczególy się nie zagłębiam bo szkoda czasu na opisywanie prostych zdarzeń skomplikowaną metodą. Skoro uważasz się za dobrego interpretatora tej metody to wklejaj analizy, a nie wierszem piszesz bajki . To może wszyscy się czegoś nauczymy.

Ben
Gość
Ben

a na ropie moja autorska formacja Bączka

Qba
Gość
Qba

tomon 20 a co sądzisz o wykresie ropy BRENT , bo tutaj wykres wygląda jak przed krachem w 2008 roku

Ben
Gość
Ben

czyżby na ropie już wiedzieli?;)

hehe
Gość
hehe

…z terią Elliotta jest tak, że głupoty na jej temat wypisują zawsze ci, którzy nie raczyli nigdy przez nią się przedrzec ….o doczytaniu do końca tych kilkuset stron nie mówiąc….drugi problem jest taki, że jest powszechna mania uczenia się jej na pamięc i traktowania jak równanie matematyczne…..a teorię fal trzeba czuc…lub ewentualnie wyczuwac….a nie cytowac odpowiednie fragmenty z wynaturzonego prechterowskiego źródła…. ….co do nauki …róźne są jej metody…..Darek daje WAM gotowe rozwiąznia…ja ….wędkę….. ….jak kiedyś hehe otrzyma jakąs poważna propozycję….może inaczej zacznie do tego podchodzic…..ale jak na razie na nauczyciela się nie pisze…. ….nie rozumiesz teorii fal….zrób to co Ralph….jedź… Czytaj więcej »

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Sama prawda i dlatego mówię oficjalnie że w Elliocie nie jestem bardzo dobry.

marcin
Gość
marcin

Bernanke nie wydrukuje już kasy. Rosja, Chiny, Indie, Japonia, Pakistan i Iran wszystkie te kraje zaczęły handlować ze sobą we własnych walutach. Mają już dość bycia pralnią fałszywych zielonych. Gdyby to zrobił dolar musiał by polecieć na pysk. Wojna walutowa już trwa. Ciekaw jestem czy tylko korelacja między zielonym a rynkami odwróci się, myślę że nie bawem tak będzię. Dolar na pysk i rynki na pysk.

zachary
Gość
zachary

kolego L gramy o czym Ty piszesz o jakim upadku dolara i giełd ? zastanów się mocno. Spekulacje a takie wykreowały ostatnio L a nie S.