No i zrobiło się ciekawie.

Za nami sesja która zapewne lekko zestresowała jedną stronę rynku.

Indeks WIG20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała wczoraj wyraźna spadkowa świeca. Można byłoby powiedzieć, że idealnie wpisuje się ona w korektę fali 4 swingu od 2384. Jednak to co może niepokoić to mimo wszystko jej zasięg (mamy delikatne potwierdzenie Harami) oraz miejsce maksimum cenowego przed jej powstaniem, w tej kwestii po prostu cena powinna osiągnąć nowy szczyt a tego nie ma. Jak to mówią „jedna jaskółka wiosny nie czyni” ale spadek zostanie widocznie poprawiony to będzie to już poważne ostrzeżenie. Na taki scenariusz zdaje się przygotowywać Nas wykres intra. Tu jeszcze jedna mała uwaga na temat tego co wprowadza nieco zamieszania , mianowicie kontrakty miały nowy szczyt , indeks nie.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 mamy zejście w dół po odbiciu od górnego ograniczenia klina. To zejście przybrało formę swingu impulsowego którego zasięg zdecydowanie wybił zarówno zasięgi dotychczasowych korekt spadkowych jak i ostatni potwierdzony dołek. Jeszcze wczoraj rano była szansa na nowy szczyt kiedy to cena respektowała OB jednak po 1-2 h sesji kiedy próba podejścia w górę nie dała nam nowego szczytu , zakres OB był już zagrożony i tak się stało. Dzisiaj możemy liczyć na wykończenie impulsu w dół i przejście w fazę korekty wzrostowej, a tak przynajmniej dla mnie to wygląda.

Indeks DAX

Wczoraj rano pisałem o re-teście wybitej linii trendu i rynek wyrysował świecę, która zdaje się chce nam powiedzieć , że opór działa. Jednak normalnym jest reakcja na opór , pytanie czy zostanie ona wykorzystana czy jednak rynek ją zaneguje. W tym pierwszym scenariuszu powinniśmy mieć potwierdzenie Pin bara i atak na ostatni dołek w tym drugim, wybicie Pin bara górą , mocny sygnał zakupowy i ruch na nowy szczyt. Na korzyść spadkowego scenariusza zdaje się przemawiać wykres intra.

Na wykresie intra mamy spadkowy impuls a rozpoczętą najprawdopodobniej korektę. (Tu uwaga, mianowicie dołek wypadł na poziomie 17988, piszę o tym bo będąc zmuszony do zmiany platformy doszło do mnie że notowania kontraktów na platformach są mocno inne. Np w XTB dołek mamy dzisiaj rano na poziomie ok. 18230 to jest różnica ok. 250 pkt. Swoją drogą jak to można manipulować graczami i dawać im okazje do popadania w straty.) Jeśli impuls w dół jest faktem to teraz cena powinna pójść w górę „trójką o jakieś 100 albo 160 pkt a następnie powinien nastąpić odwrót i kolejny impuls powinien nas sprowadzić chociażby w okolice najbliższej strefy wsparcia zbiegającej się z przebitą linią trendu.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P mamy małą szpulkę , spadkową , jednak zamknięcie dnia jest na zbliżonym poziomie do tego z dnia poprzedniego. Cena znalazła się między dwoma dość blisko położonymi strefami a całe odbicie nie jest tu tak zagrożone jak na poprzednich wykresach omawianych indeksów.

Na wykresie intra mamy raczej do czynienia z układem korekty i bez dalszego rozwinięcia nie ma tu mowy o impulsie spadkowym. Pierwsze wskazanie na powrót do wzrostów będziemy mieli po wybiciu w górę 5073. Jeśli jednak rynek nie wybije tego poziomu a odwróci się ponownie w dół to możemy wówczas zacząć myśleć o rozwijaniu impulsu z korektą pędzącą jako fala 2.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

21
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
14 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
MarcinKo.SzTommyLuca Brasiadrian Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

Sygnał wskoczy na L jeżeli kurs wzrośnie 24 pkt. od poziomu otwarcia.

Slavko
Gość
Slavko

comment image
Napisz Darek, jak się czujesz w Polsce, w której Kaczyński kupuje wiatraki od Siemens’a i pomaga Niemcom ogarniać Polaków.

Slavko
Gość
Slavko

comment image
Bo Siemens to Niemiec, a Niemiec to wróg.
A tak na serio, to powinniśmy kupować możliwie lokalnie, żeby zatrzymać pieniądze w obiegu u nas, żeby krążyły w naszej gospodarce. Jeżeli cena/jakość/możliwości są zbliżone, to kupujemy w PL albo EU.

Slavko
Gość
Slavko

comment image
Nie ustawaj w poszukiwaniu prawdy 🙂 Porzuć teorie spiskowe.
Z mojej strony to ostatni post w Twoim kierunku, nie ma sensu dalej…
Powyższą wypowiedzią wykazałeś, że masz mentalność chłopa pańszczyźnianego.
https://www.pit.pl/aktualnosci/juz-dzis-dowiemy-kiedy-przypada-dzien-wolnosci-podatkowej-data-zostanie-podana-po-raz-30-1008485
Pól roku pracujesz na Panów (czyli pół swojego zawodowego życia), a potem szczęśliwy nie interesujesz się tym co wytworzyłeś. Czyli nie dbasz o efekt pracy pokoleń przed nami i o to co zostawisz następnym pokoleniom. Pracujesz w budżetówce?
Mnie interesują moje pieniądze z podatków i szlag mnie trafia, jak np. minister „sprawiedliwości” pieniądze z Fundusz Sprawiedliwości / Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym przekazuje na budowę radia/telewizji (?) jakiemuś księdzu, który salcesonem wyganiał szatana z ciała wegetarianki.
https://www.bankier.pl/tag/afery-rzadu-pis/2
http://100aferpis.pl
https://www.newsweek.pl/polska/polityka/dekodujemy-afery-pis-sekielski-naiwni-dyletanci-czy-wyrachowani-malwersanci/n4qmegl
https://resetobywatelski.pl/tag/afery-pis/
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/kaczynski-mowi-o-wielkim-zlodziejstwie-porownujemy-afery-pis-i-po/jd2xyth

Tom'as
Gość
Tom'as

Od kilkunastu lat mam własną firmę ….. obecnie produkcyjno-handlową … a wcześniej pracowałem u prywaciarza od 15 roku życia oraz międzyczasie ok 2 lat pracowałem i produkowałem w Szwajcarii między innymi dla audi, porshe i maserati
jedne z moich prac wykonane przez emnie od projektu po pakowanie
https://ibb.co/d6bQ0C2
https://ibb.co/vkJ3Hqj
ale skupmy się na handlu bo zaśmiecamy

Marcin
Gość
Marcin

zatakało kakao ? 🙂
Tom’as bardzo fajne plecaki. Można gdzieś taki kupić w detalu ?

Tom'as
Gość
Tom'as

Jsw spada w otchań?

ThugLife
Gość
ThugLife

Ta spółka to żart, zarządzanie rodem z PRLu.

KiS
Gość
KiS

wungiel byndzie potrzebny jedynie aby zatrzymać sraczkę…ot takie teksty ponoć są na czasie w kopalniach

Filip
Gość
Filip

Ale JSW to węgiel koksujący, więc nie do palenia w piecu. Nie wiem, na jakim etapie są metody produkcji stali bez węgla koksującego, ale chyba ciągle nie są w powszechnym użyciu. Więc raczej bym stawiał na fatalne zarządzanie.

TsG
Gość
TsG

Można ponoć wodorem niekoniecznie koksem i już pozamiatał by się biznes

Maks
Gość
Maks

Stal bez wyngla, to guma do żucia.
O co tym eko-euro-terrorystom się rozchodzi, jak co2 w powietrzu to zaledwie 0,04%. A cała ue emituje tylko 7% na świecie. Taka ciekawostka.

Tommy
Gość
Tommy

No i wróciliśmy pod 45:) trzymam dalej

adrian
Gość
adrian

Z szacunkiem do ciężkiej pracy górników prosty człeku

TsG
Gość
TsG

adrian mam wrażenie że w tym tekscie nie było nic uwłaczajacego pracy górników jedynie perspektywa komu ona jest potrzebna bo chyba Ci wiadomo że wiekszość krajów odchodzi od wegla wiec bedzie on potrzebny wiadomo w jakim celu..wyluzuj nie ma tu nic coby uwłaczało pracy górników, sa zawody gdzie tez jest ciezka praca i jakoś nikt sie tym nie martwi i nie przejmuje..no chociazby spekulanci giełdowi…

Marek
Gość
Marek

Panie Dariuszu. Mam ogromna prosbe o to by w weekendowej znalazla sie analiza kakao. Tenat ostatnio goracy i medialny. Zastanawiam sie kiedy wejsc z shortem bo przeciez w dluzszej perspektywie te ceny nie sa do utrzymania. Problemem tylko to ze kontrakty pozniejsze notowana sa ze sporym dyskontem do obecnych.

Luca Brasi
Gość
Luca Brasi

Również proszę o kakao

Ko.Sz
Gość
Ko.Sz

Panie Darku, w weekendowej poproszę 11Bit. Ostatnio się nie udało 🙂 Spokojnego weekendu.