Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 24.04.2024

Za nami „bycza” sesja na zagranicznych parkietach i wizja kolejnych ….. .

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 , po poniedziałkowej wzrostowej świecy, wczoraj powstała Doji na wysokości połowy korpusu z dnia poprzedniego. Biorąc pod uwagę trend jaki mamy oraz układ świec z ostatnich sesji, należałoby odczytać wczorajszy dzień jako przeczekanie przed kontynuacją wzrostu prowadzącą na nowy szczyt. Oczywiście „niedźwiedzie” mogą odczytać to jako Harami ale aby to było realne to dzisiaj musielibyśmy mieć spadkowy dzień i potwierdzenie dla takiego układu. Na ten moment realizujemy podstawowy scenariusz z celem w okolice 2550-2600.

Na wykresie intra mamy ruch wzrostowy, który wydaje się jeszcze nie być zakończony a do czego brakuje chyba kolejnego wyjścia na szczyt. Rysą na takim postrzeganiu byłoby obecnie zejście ceny poniżej pierwszej żółtej strefy wsparcia. Mały niepokój może budzić wśród byków, idealna reakcja na górne ograniczenie większego klina co, moim zdaniem, nawet przy jego realizacji nie powinno przeszkodzić w zameldowaniu się wykresu na nowym szczycie.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX wyrysowała się wczoraj duża , wzrostowa świeca, która zdaje się być potwierdzeniem dla wcześniejszego układu Objęcia hossy. Ostatnie trzy sesje wskazują na zakończenie fali 4 i dają podstawy do mocnego brania pod uwagę wyjścia na nowy historyczny szczyt. Co prawda na obecną chwilę mały problem leży w tym, iż wczorajszy wzrost wpisuje się w re-test wybitej linii trendu, jednak to co powinno być brane pod uwagę w pierwszej kolejności to możliwość jakieś korekty przed wyjściem powrotnym nad linię trendu. Tu niedźwiedzie musiałyby się mocno napracować z wyraźnym efektem aby zmienić podejście do tej sytuacji.

Na wykresie intra kontraktów na DAX mamy silny ruch wzrostowy , który wczoraj uporał się z linią trendu spadkowego i to z idealnym jej re-testem. W układzie falowym, dostrzegam możliwość zakończenia fali 3w3/c z racji ostatnich kilkunastu świec układających się w cos w rodzaju klina końcowego. Na wykresie dobrze widoczne są dwa układy korekt pędzących 1:1 w większym interwale i w mniejszym co jeszcze mocniej wskazuje na obecne przebywanie ceny w wskazanej fali. Gdyby rynek chciał być czytelny dla graczy to niebawem powinniśmy mieć korektę o wielkości zbliżonej do fal korekcyjnym mniejszej pędzącej a następnie kolejny swing wzrostowy w okolice 18400 po niej większa korekta odpowiadająca niebieskiemu 1:1 i kolejny swing wzrostowy z meldunkiem na nowych historycznych szczytach. Tylko czy tak się to zadzieje?

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P powstała wczoraj wzrostowa świeca dająca „potwierdzenie” dla układu dwóch poprzednich. Najbardziej realnym scenariuszem w obecnej sytuacji jest ten z zakończoną korektą spadkową i wejściem w kolejny swing wzrostowy prowadzący na nowy szczyt. Jednak dopóki nie będziemy mieli tu korekty odbicia a cena nie zajdzie znacznie wyżej dopóty jeszcze w grze jest impuls spadkowy co przy zejściu poniżej ostatniej z wyrysowanych stref wsparcia dawałoby nam zgoła inne wskazówki.

Na wykresie intra kontraktów na S&P mamy obecnie dość silną tendencję wzrostową. Tu jednak dokładniej widać, iż odbicie które trwa nie utworzyło nam jeszcze impulsu wyższego rzędu. Wczorajszy dzień zdaje się wypełniać znamiona impulsu niższego rzędu w którym to cena weszła w fazę klina końcowego w fali 5-tej. To oznacza że w trakcie dzisiejszych notowań powinniśmy spodziewać się ruchu korekcyjnego o wielkości zbliżonej do niebieskiego prostokąta a okazją do korekty jest zapewne niedaleko oddalona strefa oporu z taką uwagą, że nie koniecznie musimy mieć najpierw dojście do niej. Zakładając, że korekta powinna dojść w rejon podstawy klina końcowego to obecny rejon cenowy jest do tego idealny.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

20
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
FilipTom'asTsGMarcinTommy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Slavko
Gość
Slavko

Post 1 z 3. Brawo, Tom’as, BRAWO!!! Jesteś coraz bliżej prawdy, wreszcie zacząłeś pisać o faktach, a nie o bzdurnych teoriach spiskowych. Ta prawda będzie bolesna, ale ja jeszcze trochę czasu poświęcę Tobie. Może uda się wyrwać choć jedną osobę z kręgu wojny plemion i od teraz zaczniesz sam wyciągać wnioski i szukać źródeł informacji – faktów. Tak więc, po pierwsze, zgadzam się z Tobą (bo ja faktów nie wypieram i nie dobieram ich pod teorie spiskowe), że Siemens Energy został uratowany pieniędzmi niemieckiego podatnika, nie przez Tuska. Tak przez podatnika, bo rząd nie ma swoich pieniędzy, nawet w Niemczech… Czytaj więcej »

Tom'as
Gość
Tom'as

nie wiem czy jest sens to kontynuować bo moim zdaniem masz prymitywne myślenie o społeczeństwie … to co jest dzisiaj to efekt pracy ludzi którzy przez setki lat przed nami budowali to z czego my dziś możemy korzystać i widzę że jesteś przedstawicielem myśli …..”to ja płacę podatki ! a rząd kradnie „…. ja tak nie uważam i myślę że takie myślenie jest skrajnie płytkie i pyszałkowate.

Konrad
Gość
Konrad

Sygnał wskoczy na S jeżeli kurs spadnie 24 pkt. od poziomu otwarcia.
Podtrzymuję wczorajszy zapis o sygnale zmiany trendu ( u mnie trend to ruch kierunkowy wielkości co najmniej 100 pkt.) ze SL na wczorajszych maksach.
Chyba, że…podobny sygnał pojawi się dzisiaj i wtedy ewentualne dzisiejsze maksy będą wyznaczać SL, ale o jego pojawieniu się lub nie powiadomię o 9:00.

Slavko
Gość
Slavko

Post 2 z 3.
Teraz powinniśmy poszukać ile pieniędzy z KPO przeznaczonych na energetykę pójdzie na zakup turbin wiatrowych. I czy to będzie znacząca kwota w porównaniu z tymi 7,5 mld € niemieckich podatków?
Oooo, kiepsko, po minucie googlowania już wiem, że Tauron i PGE chcą stawiać na rozbudowę sieci przesyłowych, magazyny energii, fotowoltaikę, elektrownie wodną chcą poprawiać i inne rzeczy. Niestety, są też farmy wiatrowe. Na lądzie i na morzu… Szacunkowe kwoty, bo na razie chyba nic nie wydali, są tutaj:
https://energia.rp.pl/energetyka-zawodowa/art39711591-rzad-zdradza-na-co-chce-wydac-srodki-z-kpo-w-energetyce

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Panie Darku a można prosić o rzucenie okiem na akcje KGHM? ostatnio tam ciekawie się zrobiło.

Slavko
Gość
Slavko

POST 3 z 3. I teraz zbliżamy się do tej przykrej prawdy. Niewygodnej prawdy… Może teraz pora zerknąć do źródła? Sprawdźmy czym może pochwalić się firma PGE, na co wyda m. in. pieniądze z KPO (czyli dotacje sponsorowane z podatków europejskich, także niemieccy podatnicy nas sponsorują i z pożyczek podobno atrakcyjnie oprocentowanych)? I co? Jaka tam data jest na dole? PiSowski prezes, państwowej firmy za czasów niepodzielnych rządów PiS, pół roku przed wyborami kupuje u Siemens’a??? Ooooo, to Kaczyński wydaje pieniądze PiSowskich podatników (tak, pieniądze z podatków, bo oni dotacji z KPO nie chcieli) na NIEMCA???? Zdrada stanu!!! Volks-coś -tam… Czytaj więcej »

Marcin
Gość
Marcin

skoro siemens nie ma zbytu i jeśli dali dobrą cenę to dlaczego nie od siemensa ?

Konrad
Gość
Konrad

Wczorajszy sygnał nadal obowiązuje, więc SL 2529

KiS
Gość
KiS

IMO zmiana powinna nastapić gdy padnie 2483 bo mamy wyższy dołek(2483) i wyższy szczyt (2529)

andy
Gość
andy

polecam obejrzeć wykres 15 min wig20 , prawie klasyczny diament , wybicie pokaże nam dalszy kierunek.

Tommy
Gość
Tommy

Dzieki, dalej trzymam s z wczoraj przyznam ze były chwile zawahania…

andy
Gość
andy

na kontraktach natomiast odmiennie , ruch zakończony megafonem.

KiS
Gość
KiS

patrząc z D1 co teraz sie maluje to odnoszę wrażenie że to jest korekta jako fala 4 i pojedzuemy wyżej

Tom'as
Gość
Tom'as

a jak wam takie coś wrzucę to co powiecie ?
comment image
czyli w skrócie …..wybicie stopów z wczoraj i jazda w górę

Slavko
Gość
Slavko

Wina Tuska!

TsG
Gość
TsG

Były dwie korekty dziś do zagrania na S po ruchu kierunkowym a całość wygląda na korektę wzrostów czyżby czekał nas jeszcze jeden ruch do góry???? Ale aby to osiągnąć trzeba zrobić ruch do góry i na teście czyli korekty zagrać L

Tom'as
Gość
Tom'as

wziąłem L 2477 z intra sl ze 20 pkt

Filip
Gość
Filip

PKN – dywidenda, jeśli ktoś przeoczył https://stooq.pl/n/?f=1610300&c=1&p=4+22

Tom'as
Gość
Tom'as

takie potwierdzenie pod wybicie 🙂
comment image