Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 03.04.2024.

Za nami sesja , która mogła napędzić trochę strachu bykom. Wszystkie omawiane rynki miały tąpnięcie w dół.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 wyrysował się wczoraj spadkowy Pin bar przy lekko rosnącym obrocie. Zatem mamy ostrzeżenie dla inwestorów, iż wzrosło prawdopodobieństwo wejścia w impuls spadkowy po korekcie i ataku na poziom ok. 2230 nie wykluczając ataku na 2160. Jednak tak jak często powtarzam, formacja świecowa wymaga potwierdzenia, zatem potrzebna jest kolejna spadkowa świeca. Potwierdzeniem takiego scenariusza będzie wybicie poziomu 2336 co przełoży się na szybkie wybicie kolejnej strefy wsparcia na ok. 2300. Ewentualne zanegowanie wczorajszego Pin bara będzie silnym wskazaniem na ruch w kierunku wybicia szczytu i ataku 2550.

Na wykresie intra mamy zdecydowany ruch w dół, który rozpoczął się po osiągnięciu układu harmonicznego 50/78.6. Tu na wykresie intra możemy już mówić o rysowaniu impulsu , który powinien osiągnąć jeszcze jeden dołek. Do jego ewentualnego zakończenia nadawać się będzie zbliżająca się strefa wsparcia. Zatem wydaje się, że podczas dzisiejszej sesji powinniśmy wejść w układ korekty spadku zapoczątkowanego wczoraj a po niej wykonać kolejny swing spadkowy chociażby w rejon 2380. Zejście z wybiciem 2375 będzie już mocniejszym wskazaniem na rozpoczęcie znacznie dłuższego swingu spadkowego wyższego rzędu.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX można już powoli mówić o wejściu w większa korektę spadkową, która powinna przywitać się z okolicami 17850. Taka świeca jak powstała wczoraj jest statystycznie mocniejszym sygnałem na spadki od normalnego spadkowego Pin bara. Z dużej perspektywy czasowej można zakładać, że po korekcie będzie jeszcze jeden atak na szczyty. Jednak w tej kwestii warto zachować ostrożność ponieważ musimy pamiętać, że jesteśmy na historycznych szczytach i wyjście „trójką” jest jak najbardziej możliwe.

Na wykresie intra kontraktów na DAX mamy dynamiczne zejście w dół impulsem spadkowym który to obecnie jest w fazie kończącej się fali 4 bądź początku piątej. Innymi słowy, cena powinna zrobić jeszcze jeden dołek (dobre miejsce to niebieska strefa wsparcia jaka znajduje się w pobliżu) a następnie powinniśmy doświadczyć korekty wzrostowej dla której poziomy docelowe mogą oscylować w rejonie 18700-18750.

Indeks S&P

Mała szpulka po luce cenowej to obraz dziennego wykresu S&P po wczorajszej sesji. Równocześnie utrzymany został poziom wsparcia na linii szyi ewentualnego DT. Mimo , iż jesteśmy w trendzie wzrostowym a cena nie wybiła wspomnianego wsparcia to warto zachować ostrożność ponieważ tak jak już wspominałem wcześniej ostatnie 3 tygodnie to moim zdaniem tworzenie układu na wzór klina końcowego. Jeśli dzisiaj nastąpi dalszy spadek to rozpoczniemy ruch w kierunku 4950. Jeśli nie będzie spadku to zapewne będziemy wkrótce witać się z nowym delikatnie wyższym poziomem szczytu co nic a nic nie zmieni w kwestii rosnącego ryzyka dla byków.

Na wykresie intra mamy zejście do wymiaru OB z widoczna reakcją na ten poziom. Innymi słowy mamy wskazanie na utrzymanie trendu wzrostowego. Z drugiej strony mamy zejście wybijające ostatni potwierdzony dołek. Zatem w przypadku braku utrzymania wczorajszego minimum i jego wybicia w dół będziemy mieli mocne wskazanie na rozpoczęcie większego spadku i ataku na dolne ograniczenie trójkąta rozszerzającego się.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
TsGcherryKiScherryAdrian Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

Sygnał wskoczy na S jeżeli kurs spadnie 26 pkt. od poziomu otwarcia.

Adrian
Gość
Adrian

Jesteśmy 4100 pkt na Dax od średniej 200 tygodniowej , tylko raz było wyżej , spokojnie trzeba wyczekać i będzie zejście do średniej jak zawsze

cherry
Gość

Witam, potwierdzam ruch pod 2400 w grze, jak dobrze ułożą to 2360 cel.

Obecnie 2452 dopuszczam ale jak pokonają 2430 i zmiotą 2424 to już 2wC za nami i kierunek w okolice 2405 tu obóz z celem dt 2390 okolice.

Udanych

KiS
Gość
KiS

cherry jak na impuls w dół dość słabo to sie rozwija, w tyle głowy mam taki schemat
https://ibb.co/jgD8G7C

cherry
Gość

Nie miałem czasu zajrzeć wcześniej, taki dzień. Kis widze szkic z H1, ja dzisiaj i jutro gram ten układ, jak masz dopytania to odpowiem tylko na maila, To szkic z M5 i jak widzisz znaczę 2 opcje A/1; B/2 i C/2. Spadkowa wygrywa po dzisiejszym rozdaniu, powód ruszyli 2412, wygrywa tylko rozdanie bo spadek dopiero …. opis na szkicu. O tym co dalej decydują poziom 2405 i 2385, a od góry 2467 Uwaga jeśli zaliczyli 38,2 % jako korektę ruchu 2330-2467 to Twój szkic może grać, wtedy nie 2550 ale 2630 celem, czas odpowie, a ja gram dt więc co… Czytaj więcej »

Adrian
Gość
Adrian

Jak patrzę na wykres WIG 20 na wykresie kwartalnym to już wiem dlaczego Buczek i reszta mówi że to ostatni kwartał przed bessą

TsG
Gość
TsG

mam coraz inne sugestie odnosnie wsparć…wczoraj na FW20 wsparcie padło i tam TP spowodował że mozna było wiecej ugrać dziś zagrałem na USA i równiez TP ustawiony na wsparciu i również okazało sie że można wiecej sam juz mam metlik w głowie
https://ibb.co/tcpVsHR