Analiza weekendowa 02-06.01.2023

Zapraszam do obejrzenia weekendowej. Dzisiaj może troszkę dłuższa ale był koniec roku więc zapewne jeszcze dokładniejsza.

Indeksy giełdowe

Spółki z indeksu WIG 20

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

20
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
16 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
PiotrekTsGKiSTommyDariusz Bartłomiejczak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ko.Sz
Gość
Ko.Sz

Dziękuję za analizę.

Konrad
Gość
Konrad

U mnie system wskoczy na S po spadnięciu kursu 22 pkt. od poziomu otwarcia.
A czy na SP500 nie mamy denka? I teraz przynajmniej te 4000 trzeba zaliczyć?

Tom'as
Gość
Tom'as

Jednym ruchem zmiotło szortujących z planszy

Domino
Gość
Domino

Na kontraktach ogromny obrót, może od dziś odwrót? Jestem na 1S od 1913

Domino
Gość
Domino

Dodam tylko, że na 1914 jest 50% zniesienia ostatniego spadku z 2481 do 1347. Więc jest duża szansa, że ten poziom powstrzyma wzrost i wygeneruje większą korektę, być może do okolic 1800 – 1810

andy
Gość
andy

Domino ,Też chciałbym , ale obawiam się że brakuje jeszcze jednego podejścia w górę/ może być rysowana podfala 4 jako tr?/ ,choć i ten poziom może zamknąć sprawę , dlatego mimo że jestem na S to trzymam palec na enter.

Tom'as
Gość
Tom'as

gruby was wyciśnie jak cytrynkę 🙂

Tommy
Gość
Tommy

Twierdzisz tak na podstawie własnego doświadczenia? 🙂

andy
Gość
andy

Tom`as jak na razie to spijamy soki choć odrobinę kwaśne 🙂

andy
Gość
andy

przytuliłem 6pkt. czekam na wybicie , kierunek obojętny.

Tommy
Gość
Tommy

Dziwnym trafem na tej platformie gdzie sprawdzam nie pokazuje mi dzisiaj LOP, rano było wszystko później po godzinie nie ma…z wykresem tez problem. Jaki teraz mamy LOP?

Tommy
Gość
Tommy

Dzięki,

Domino
Gość
Domino

Zobaczymy, póki co zniesienie 50℅ powstrzymuje dalszy wzrost. Trzeba poczekać na koniec sesji, jeśli zamek poniżej 1900 to będzie git.

KiS
Gość
KiS

Sam poziom Fibo w połączeniu z formacją świecową z H1 może być dobrym miejscem do zajecia pozycji ale ja osobiście poczekałbym na formację cenową czyli RGR-a , z TFE to ruch na dół(np.impuls) potem korekta jako R prawe i wtedy jest szansa że to bedzie coiś więcej niż tylko kolejna zawidziona spekulacja dla S

Domino
Gość
Domino

Może być jeszcze podjazd pod bandę na 1929( może wtedy tam głowa), potem zejście w okolice 1914( budowa prawego ramienia) i dopiero wyłamanie w dół i zejście poniżej 1900.

Tommy
Gość
Tommy

na coś trzeba grać ale formacje o których piszesz widzi każdy nawet początkujący, a ci po drugiej stronie tylko myślą jak nas zrobić w ch…a. 4.35 na $ narazie trzyma jak nie puści to tez nie powinno rosnąć. Minimum korekta się należy osobiście gram na glebszy spadek ale z tym musi pójść jeszcze jakaś „informacja”… zobaczymy

TsG
Gość
TsG

Tommy masz rację, ja gram w ten sposób że jak jest luka to gram z luką, a jak jej brak to szukam korekt, skalpowanie to trudna dyscyplina i wymaga bycia ciągle na sesji, czasami to mam tego serdecznie dość

Piotrek
Gość
Piotrek

Na SP500 retestują linię szyi podwójnego szczytu albo RGR jak kto woli, Nasdaq dryfuje na krawędzi przepaści, ledwo co nad dnem. Za to u nas WIG20 zrobił 43% w 3 miesiące bez żadnej korekty, nie licząc wąskiej konsolidacji. No, a dzisiaj jakby kapitulacja niedźwiedzia, choć granie S to ciągle wystawianie się na strzał. Kto by pomyślał, że tak u nas pociągną?