Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 15.11.2022

Za nami sesja , która na każdym z omawianych rynków miała inny koniec.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 wyrysowała się wczoraj biała świeca z delikatnym górnym cieniem jako reakcja na strefę oporu oraz zakres OB największej w całym spadku korekty. To co istotne to fakt , że wraz z popytową świecą mamy lukę cenową potwierdzoną wyraźnie większym obrotem, który rozkładał się równomiernie w trakcie całej sesji. Nieco wyższe zamknięcie i byłoby znacznie bardziej realne kontynuowanie wzrostu. W takiej sytuacji jak obecnie jest pewne ryzyko że rynek będzie miał ochotę zawrócić ale moim zdaniem na pierwszym miejscu stoi scenariusz z dalszym wzrostem choć nie wykluczyłbym tu jakieś korekty. Jednym zdaniem , granie na spadki to samoistne proszenie się o kary finansowe.

Na wykresie intra mamy cały czas silny trend wzrostowy a sama końcówka tego trendu to na ten moment korekta pędząca. Nie można jednak przekreślić scenariusza w którym to od poziomu 1629 mamy już jednak pełen impuls. Wówczas wskazaniem na wejście w większą korektę byłoby wybicie w dół 1728 i otwarcie drogi do ok. 1668.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX mamy Pin bara na strefie oporu i zakresie OB największej korekty w całym spadku. Należy jednak nadmienić, iż korpus Pin bara jest wzrostowy co nieco osłabia jego siłę spadkową. Tak czy inaczej sama świeca nie jest wystarczająca i potrzebuje potwierdzenia. Jeśli to potwierdzenie nastąpi to w pierwszej kolejności spodziewałbym się korekty o zakresie ok 400 pkt a może i zejścia do strefy na ok. 13900. Jeśli jednak nie nastąpi potwierdzenie Pin bara a cena wybije jego maksimum to będziemy podążać do okolic 14900. Samo dotarcie do okolic 14900 czy to po korekcie czy też bez niej wydaje się być mocno prawdopodobne, tylko obecna strefa może temu przeszkodzić.

Na wykresie intra jesteśmy w trendzie wzrostowym a ostatnie godziny wczorajszych notowań przyniosły korektę. Jak widać, na ten moment , korekta ta wykonała ruch wielkości czerwonego OB i pozostawiła otwartą drogę na kolejny szczyt. Jeśli jednak ruch w górę skończy się w okolicy 14360 to będziemy mieli do czynienia z kolejnym swingiem spadkowym w ramach fali c większej korekty. Zejście ceny powinno wtedy przywitać nas z okolicami 14000.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P widzimy że był on wczoraj najsłabszy a sesja pozostawiła na wykresie małego Pin bara spadkowego z czarnym korpusem. Tu oczywiście wielkość świecy nie daje mocnych podstaw do tego aby odbierać to jako całkowity zwrot a co najwyżej korektę do strefy na ok. 3900. Po niej powinien mieć miejsce kolejny swing wzrostowy z atakiem na okolice 4150.

Jak widać na wykresie intra , wczorajsze zejście w dół jest na ten moment tylko i wyłącznie korektą o zakresie poprzedniej korekty w tym trendzie wzrostowym. Sam fakt wystąpienia korekty z poziomu ok. 4116 nie jest niczym dziwnym w świetle leżącej tam istotnej strefy oporu. W żaden sposób nie odbieram tego na ten czas jako zwrotu trendu a właśnie tylko jako korektę.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

19
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
14 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
JanekTom'asandyTommyKonrad Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ko.Sz
Gość
Ko.Sz

Dziękuję za analizę.

Domino
Gość
Domino

TKO – 1812 – szykuje się mega tłuste S na otwarciu fw20

Tommy
Gość
Tommy

Wg mnie możliwy chwilowy odwrót, czekam jeszcze na dane o inflacji

Konrad
Gość
Konrad

Po luce kolejne bandy mamy na 1581 – 1927.
Pierwsze od góry: 1780, 1794, 1805,1810-12
Pierwsze od dołu: 1728, 1714, 1703, 1698-6
Skok to 58 pkt.

andy
Gość
andy

Konrad skok liczony od jakiego poziomu ? dzięki

Konrad
Gość
Konrad

Oczywiście od zamknięcia, czyli 1754 🙂
Tik na 1746 i godzina 9:10 mi pasuje, ale kurs trzyma się poniżej.
Kurs minimum powinien u mnie zaliczyć w drugiej części sesji.

Konrad
Gość
Konrad

trzecia luka z rzędu…

Domino
Gość
Domino

Niesamowita siła naszego rynku, S nie ruszamy już wcale, może dopiero powyżej 1812 ( dzisiejsze Tko). Skoro pokazali ten poziom to ruszą w pewnym momencie do góry.

Tommy
Gość
Tommy

Ja dziś siły nie widzę…

Domino
Gość
Domino

Po tak silnych wzrostach fw20 na zielono – bardzo duża siła gdyż nie może zdrowo się skorekcić.

Domino
Gość
Domino

Tommy- zobacz jaka biała laga na 1h z zamkiem o 14:00. Popyt dalej rządzi i jeszcze dziś powinno być 1800

Tommy
Gość
Tommy

Trochę przygaszona ta h1, ja trzymam sie zdania ze nasz rynek słabnie , pisałem chyba 3 tyg temu ze bylo widac sile to teraz uważam ze się to zmienia patrz s wig m wig ,

andy
Gość
andy

Domino liczenie ma przyszłość , licz na siebie , a z tego liczenia wynika 1347+/ 2,618 x178/=1813, tutaj poczekam na odwrotkę. kolejne to 1854- 1867-72-87

Tom'as
Gość
Tom'as

Właśnie pokonaliśmy +30% w miesiąc z kawałkiem
comment image

Janek
Gość
Janek

34% , normalne to nie jest ale czytam na PB że idziemy na 2200 , inni dają jeszcze więcej 2600 do konca roku , LOP mocno już spadł na wzroście ale piszą że indywidualni wracają mocno do TFI , trochę tylko dziwne że WIG 20 tyle urósł a indeks całego rynku wygląda dużo gorzej i maluchy

zmiana trendu na dolarze to mamy co mamy , do 15 stycznia powinno rosnąc

Janek
Gość
Janek

Mógłbyś to porównać z dołkiem covidowym na wykresie bo wygląda podobnie ?

Janek
Gość
Janek

już sprawdziłem wtedy poszło z dołka 620 pkt 63%

Tom'as
Gość
Tom'as

mnie interesują bardziej spółki niż cały index
i w wigu 20 mamy już nawet takie które zrobiły prawie 100%
https://www.tradingview.com/x/DzFh5DmJ/

a teraz szukam takich które pójdą w ich ślady 🙂

Janek
Gość
Janek

Ale w Wig 20 to mało jest takich co rosną kolejne 100% jak już urosły 100% , dziwne tylko że maluchy praktycznie stoją , dzisiaj to samo mwig i swig minus i lekki plus ,