W weekendowej było o EUR/PLN teraz jest …..

Z racji, iż w weekendowej było o tej parze a wykres zrobił się ciekawy, zamieszczam kolejną analizę w ujęciu nieco krótszym ale za to z perspektywą dzienną.

W weekendowej mówiłem o spadku na nowy dołek a tu taka duża „laga w górę. Czy to zmienia wszystko? Może tak ale jak wszyscy powinni wiedzieć „diabeł tkwi w szczegółach”. Skoro szczegóły to wykres intra a tu…

Jak widzimy, po impulsie spadkowym z klinem kończącym, mamy ruch w górę, który na ten moment jest niczym innym jak układem korekty prostej z pędzącą po środku. Cena doszła do strefy na koronę, która wywołała reakcję podażową. I to uważam za super okazję do mocniejszego przyjrzenia się i śledzenia. Sygnały sprzedaży , które tutaj padną za sprawą waszych systemów mogą być świetną okazją do zajęcia bardzo zyskownej pozycji S. Dlaczego? Taki układ oznaczałby, że po pierwszym impulsie intra mamy głęboką korektę znoszącą 88.6% a co za tym dalej idzie pełen impuls wyższego rzędu powinien być znacznie większy niż tylko naruszenie ostatniego dołka na wykresie dziennym.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o