Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 10.05.2022

Na rynkach brakuje zmian w sytuacji ale mimo wszystko warto na co nieco zwrócić uwagę.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała wczoraj kolejna czarna świeca , która nie wybiła minimum Pin bara z piątku. Tym samym pozostała szansa aby wykonać nico większą korektę wzrostową. Jednak patrząc na wykres szerzej, trudno jest się oprzeć założeniu , że docelowo indeks WIG 20 zmierza w kierunku ok. 1650 gdzie mamy lukę cenową. Dzisiaj powinniśmy spróbować co najmniej zaatakować strefę oporu wokół dołka na 1781. Falowo w dalszym ciągu zdaje się, iż jesteśmy w „trójce” swingu od 2181, zatem ruch w górę byłby najprawdopodobniej falą 4 a ta mogłaby dojść w rejony 1830-1850.

Na wykresie intra mieliśmy wczoraj (na ten moment) korektę odbicia z piątku, która zeszła idealnie do strefy na Koronę i następnie cena ruszyła lekko w górę. Jeśli dzisiejsze otwarcie nie sprowadzi ceny ani o jeden pkt niżej niż wczorajszy fixing na 1735 a w efekcie wybije 1748 to będzie to sygnał do ruchu , który w kolejnej fazie wybije 1759 i dalej powinien kierować się w stronę testu 1789.

Indeks DAX

Na wykresie indeksu DAX, indeksu który z omawianych zachowuje się najmocniej od jakiegoś czasu , mamy czarną wyraźną świecę schodzącą do zniesienia 61.8% i do strefy wsparcia w okolicy 13400. Sposób w jaki cena doszła wczoraj do strefy i jak to się skończyło nie jest raczej zapowiedzią , iż niedźwiedź zakończył swoje działania i choć dzisiaj co najmniej w pierwszej części sesji powinniśmy znaleźć się wyraźnie wyżej niż wczorajsze zamknięcie to jednak dalej trzeba patrzeć w dół a do zmiany tego patrzenia potrzeba zacznie więcej niż tylko jakieś odbicie. Z drugiej strony zwrócę uwagę aby się nie kierować tak jednoznacznie faktem, iż u Nas i w USA mamy nowe dołki „wojenne”. Tu mamy jednak znaczącą różnicę w kwestiach tego co dzieje się ze stopami procentowymi.

Na wykresie intra kontraktów na DAX po spadku ceny w ciągle trwającym trendzie spadkowym , do poziomu strefy wsparcia na ok. 13280 znajdującej się tu pod zniesieniem 61.8%, mamy odbicie, które powinno zaatakować rejony ok. 13500. Jednak bez wyraźnego wybicia tej przestrzeni będziemy tylko i wyłącznie w korekcie. Co innego jeśli uda się wybić zdecydowanie 13510 wówczas otworzy się droga do okolic 13800.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P cena naruszyła wczoraj poziom 4000. Czara świeca zbliżyła się na minimum do strefy wsparcia robiąc to najprawdopodobniej w 5 fali swingu od 4637. Cały ten swing jest co najmniej na ten moment falą c korekty od szczytu na 4818. Trudno jest na bazie wczorajszej świecy powiedzieć że impuls się skończył ale wydaje się, że jest w końcowej fazie i na dniach indeks powinien wejść w ruch wzrostowy. Inną kwestią jest to czy ewentualny ruch wzrostowy będzie początkiem nowego dużego swingu w kierunku 5000 czy tylko korektą tego swingu spadkowego od 4637. Osobiście , z większych przedziałów czasowych, na pierwszym miejscu stawiam na to , iż kończy się powoli korekta w fali 4 wzrostu od dołka „covidowego”.

Na wykresie intra kontraktów na S&P mam cały czas trend spadkowy a dojście do strefy wsparcia z ujęcia dziennego na poziomie ok. 3955 uaktywniło ponownie popyt. Cena obecnie przebywa w odbiciu wzrostowym zmierzającym do testu ok. 4018. Jeśli ten test zakończy się niepowodzeniem to kierunek „nowy dołek” przed nami na dzisiejszy dzień. Jeśli jednak cena zdoła wybić 4018 to powstanie możliwość dalszego wzrostu choć możliwe że po korekcie , do okolic 4045 a nawet i 4052. Jednak dopiero uporanie się z ostatnim z wspomnianych rejonów stworzy możliwość próby odwrócenia wyższej tendencji spadkowej i ruchu w kierunku 4160.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

25
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
22 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
JaroBttFrubikandyPrzemek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BttF
Gość
BttF

Na wczorajszej sesji założenie o teście 1731/0 okazało się jednak wystarczające i dużo niżej kurs się nie skierował.

Jednak z wyrysowanej formacji można założyć że czeka nas ruch do zasięgu 1690 ( minimum ) lub 1670 : https://invst.ly/y3nc0 w drodze do 1640 gdzie czeka nas długo wypatrywana LUKA : https://invst.ly/y3nc5

Udanych zagrań ! 🙂

BttF
Gość
BttF

zasięgi na horyzoncie : https://invst.ly/y3ou-

powodzenia ! 😉

BttF
Gość
BttF

ruch powrotny do wybitej szyi RGR zaliczony : https://invst.ly/y3pit

teraz czekamy na realizację zasięgów

BttF
Gość
BttF

miś nie jest w stanie zejść ceną do zasięgów , mimo iż wyznaczyło nowe low całego spadku. Obecne wyjście nad 1746 generuje L do gry w CEL 1790 ( minimum ) : https://invst.ly/y3s9l

BttF
Gość
BttF

wygląda na to że wyjście było fałszywe i mamy powrót do spadku : https://invst.ly/y3snm – zejście pod 1735 potwierdzi to założenie

Jaro
Gość
Jaro

System.Obecnie S. L +29 od otwarcia.
Dziś planowany zakup L, może już na otwarciu?

Jaro
Gość
Jaro

Kupno L na otwarciu po 1748. SL 1733

andy
Gość
andy

jak na razie kisimy się wewnątrz diamentu ,wybicie wskaże nam ,,słuszny ,, kierunek.

Jaro
Gość
Jaro

Kupno L 1742

TsG
Gość
TsG

Powiem Ci Jaro że mnie osobiście przestały jarać takie szarpane wejscia Ty szarpiesz się na L a ja spokojnie wyczekałem ruch ceny na dół od 1758-1740 i na korekcie brałem S i zdałem kasując 20pkt bez napinki że gram pod włos…imo szkoda nerwów na taką grę.

andy
Gość
andy

TsG,pierwsze wejście Jaro jak najbardziej słuszne,, zagraj zgodnie z luką,, , ale póżniej trzeba było być czujnym bo nie było wybicia .

TsG
Gość
TsG

była znowu korekta wejscie S…i oddałem mam dwa dobre wejścia w zgodzie z trendem …

andy
Gość
andy

grając rgr-a dwa poziomy 1687;1668

Jaro
Gość
Jaro

Stop zadziałał . L po 1710 SL 1680

Jaro
Gość
Jaro

Dziękuję za podpowiedzi. Gra systemem jest trochę inna…
SL obecnie1711

TsG
Gość
TsG

takie wejścia …polecam…
https://postimg.cc/cg6qbwD8

Jaro
Gość
Jaro

Zamknięte L po 1726

Jaro
Gość
Jaro

kupno L 1737.SL 1721

Jaro
Gość
Jaro

Kupno L 1733

Jaro
Gość
Jaro

Zamknięte L po 1731.

ALF
Gość
ALF

Przemek co do akcji to kupuję gdy cena na akcjach spadła od ostatniego szczytu co najmniej 20-30% w trendzie spadkowym, wtedy licze na korektę w granicach 4-8% i w ten sposób tak skubię po parę procent….a gdy spadek ceny jest większy tym lepiej bo można załapać się na korektę nawet do 15% no rzecz ważna patrze na arkusz zleceń bo w akcjach nie ma ściemy jak kupują to widać że kupują a nie tak jak na kontaktach zobacz teraz na miedziaka co się dzieje przy cenie 121zł….( patrz z M1 )można wyczuć intencje grającego ..trochę ryzyka jest ale kto nie… Czytaj więcej »

Przemek
Gość
Przemek

Ja staram się grać pod figurę jak np podwojny dolek, w ciekawym miejscu. Ale aktualnie mam juz lokaty po 4%, wiec nie widze sensu inwestowania w akcje teraz, skoro nawet nie widac na wig20 jakies silniejszej reakci popytowej. Ostatniego pinbara/mlotek rozjechali bez patrzenia ;D

rubik
Gość
rubik

Czekasz na spadek 20-30% żeby skasować korektę 4-8%? To chyba mało efektywny sposób gry.

andy
Gość
andy

zakładając że na 1789 skończyliśmy falę 4 na fw20, a usiaki są w trakcie fali 3, to oczekiwałbym zakończenia impulsu na poziomach 1654 ; 1570 ,a na razie zaliczyliśmy pierwszy możliwy poziom fali 5.

andy
Gość
andy

gdyby nie wystrzal na fixie do 1789, na ten moment na 3min od poziomu 1770 utworzył się tr rozszerzający w której brakuje ostatniej fali spadkowej , ciekaw jestem co z tego wyniknie jak to będzie gruby rozgrywał w dalszej kolejności 🙂