Przeczekany dzień z wyjątkiem …. .

Wczorajsza sesja , nazwijmy to ta część europejska , w żaden sposób nie dała sensu dzisiejszej analizie, która jest tylko ze względu na USA.

Indeks WIG 20

Kolejna niewielkiej wielkości czarna świeca i coraz bliżej dołka „wojennego” to właściwie wszystko co można napisać o sesji na WIG 20.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 cały czas jesteśmy w trendzie spadkowym a po oznaczonych OB widać wyraźnie, że potencjał swingu od 2139 kończy się. To co zadziało się wczoraj wieczorem po decyzji Fed plus zamknięcie na naszych kontraktach, mocno wskazuje na to , iż dzisiaj będziemy mieli co najmniej próbę ruchu będącego atakiem na 1877. Brak jego pokonania a w konsekwencji wyjścia nad 1922 będzie oznaczał że przed nami jeszcze jeden swing spadkowy, raczej dużo mniejszego kalibru ale jednak.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym DAX nie zaszły również żadne zmiany, które mogłyby wskazać nam coś nowego. Dzisiaj wiadomo otworzymy się tu raczej znacznie wyżej i jedyne co może zastanawiać to kwestia czy uda się wybić docelowo 14600 bo wykres jest gotowy zarówno do tego jak i do uderzenia na strefę oporu, która w dalszym ciągu przyciąga jak magnes tj. ok. 15100-15200. Samo wyjście nad 14187 choć jest niemal pewne (nic nie jest pewne na 100%) nie załatwi niczego bo będzie to tylko abc .

Na wykresie intra kontraktów na DAX z racji iz są one notowane do późnego wieczora , mamy również dynamiczny ruch w górę. Tu jednak po pierwszym wyraźnym impulsie mieliśmy korektę znoszącą 61.8 do poziomu 13807 i następnie układ korekty pędzącej po której rozpoczęła się lekko wzrostowa konsolidacja w ramach fali pierwszej kolejnego impulsu a następnie wspomniany wystrzał w ramach fali 3 tegoż impulsu. Cena obecnie powinna dojść do okolic 14300 kończąc impuls w ramach fali 3. Zatem bez względu na to czy od dołka na 13567 mamy abc (c jeszcze nie ukończone) cy powstaje impuls dążący do wybicia 14616 to tak czy tak powinniśmy dążyć do okolic 14400.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P wysoka biała świeca , moim zdaniem zakończyła definitywnie impuls od 4637. Niedźwiedzie powiedzą,że teraz korekta potrwa do okolic 4400 i po niej duży impuls spadkowy wybijający 4000. Byki natomiast dostrzegą że mamy od szczytu zejście korektą w której to fala b była nieregularną. Ja natomiast powiem tak, weszliśmy w fazę wzrostu , który dopiero po wybiciu 4637 impulsem będzie wskazaniem na nowe szczyty a do tego czasu ruch wzrostowy jest korektą spadku właśnie od tego poziomu. Natomiast z racji tego jak przedstawia się wykres z wyższych interwałów mogę powiedzieć, że bardziej realnym wydaje się wariant byków. Tu po prostu cały spadek od szczytu idealnie wpisuje się w falę 4 całego wzrostu od dołka „covidowego”.

Na wykresie intra kontraktów na S&P po konsolidacji w układzie korekty pędzącej 1:1 mieliśmy wczoraj wystrzał w górę. Cena doszła do strefy oporu i weszła w wąską konsolidację. Można chyba przyjąć że znajduje się obecnie w fali 4 swingu jaki ma miejsce po utworzeniu korekty pędzącej. Zatem po jej zakończeniu powinniśmy mieć ruch w górę do okolic 4350. Oczywiście na ten moment wykończenie wspomnianego swingu dałoby tylko układ korekty od dołka. Aby myśleć o czymś większym powinna być jeszcze jedna korekta i jeszcze jeden ruch w górę co dałoby pełen impuls wybijający ostatni potwierdzony szczyt największej korekty w spadku. Powrót do niedźwiedziego zachowania na ten moment mielibyśmy dopiero wówczas gdy cena zeszłaby poniżej 4142.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

20
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
rubikjerzyALFFilipandy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jaro
Gość
Jaro

Obecnie S. L +22 od otwarcia.

Jaro
Gość
Jaro

Dzisiaj i jutro zamykam wszystkie S. SL ustawiony obecnie na 1833.

Jaro
Gość
Jaro

Zamknięte 33% po 1806

Jaro
Gość
Jaro

Zamknięte kolejne 33% po 1783.

Jaro
Gość
Jaro

Zamknięte ostatnie po 1770. Przerwa.Pozdrawiam.

Przemek
Gość
Przemek

Lecimy starym schematem. Rano wyższe otwarcie i pompa, a potem….

Leh
Gość
Leh

JSW, zbierałem z bólem zębów na dołkach poniżej 40 teraz z bólem zębów zaczynam brać S, pewnie to za wcześnie ale tu ruchy są tak szybkie, ze potem często trudno wejść. Na razie 10 S, docelowo 20, 30. To może być droga przez mękę ale kiedyś trzeba podjąć decyzje. Dodatkowo aktywny dt, pozdrawiam

cherry
Gość

Witam Leh, akurat lubię grać na kontraktach JSW, to pozwolę sobie skomentować. Cofając się w czasie sesyjna zmienność była (2 miesiące do tyłu?) ponad 10 złotych, dodam godzinowa zmienność, a na fix te 10 złotych odrobione. Zakładając, że mam 30 kontraktów w złym kierunku, wychodzi 10 złotych x 30 sztuk = 300 x 100 złotych (1 zł = 100 PLN, w lewarze) wychodzi 30 tys. PLN straty, dodam w godzinę, ok niech będzie w sesję 0 złotych, bo wrócili. Gratuluję wszystkich tak grającym dobrego ciśnienia, zdrowego serca, które to wytrzyma dt.. Pzdr JSW kupię pod 30 PLN, oddam nad 160… Czytaj więcej »

TsG
Gość
TsG

niestety byka wycieło w pień sam juz nie wiem jak to tak długo może spadać osobiście juz nic nie gram

TsG
Gość
TsG

tak jest od 12 kwietnia zamkniecie nizej otwarcia na koniec dnia…juz mi głupio ciagle grac S…takiejj serii czerwonych swiec dziennych dawno nie widziałem…

Przemek
Gość
Przemek

Panie Darku, czy na CDR nie szkuje się jakaś konkretniejsza korekta w trendzie spadkowym? wygląda na to jakbyśmy zakończyli 5 fal w dól, jesteśmy na strefie wsparcia i na 1h mamy podwójneg dno z wybiciem linii szyi na dużym obrocie https://www.tradingview.com/x/2K9p7PQZ/ co Pan sądzi o zagraniu na kilka %?

TsG
Gość
TsG

intra obecnie mam wrażenie że od góry zrobiliśmy abc i spodziewam sie ruchu do góry stąd pozycja L oczekuje na 1829 a SL 1822…

TsG
Gość
TsG

nie ma byka..L nie dostałem a S nie grałem co za rynek ….tragedia …byk musi czekać

ALF
Gość
ALF

czas spadków to okazja do kupna wartościowych akcji….dla grubych portfeli, drobnica musi zaczekać bo może tego nie wytrzymać pod presją spadających cen

BttF
Gość
BttF

Rynek w PL zmierza wyznaczoną ścieżką do piekła bram:


Zasięg 1805 a niżej 1798/7 … i zapewne dołki z lutego padną

… 1805 zaliczone : https://invst.ly/y2m37

i czekamy na wybicie pod 1800

Udanych zagrań ! 🙂

andy
Gość
andy

chciałem 1800, dali 1795 , pozostałe poziomy aktualne..

Filip
Gość
Filip
jerzy
Gość
jerzy

BttF Twój czas powodzenia

rubik
Gość
rubik

noo to by było na tyle jeśli chodzi o dołek wojenny u nas, jeszcze dax czeka w kolejce do jego wybicia