Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 15.10.2021

Przed nami ostatnia sesja tygodnia a co za nami?

Indeks WIG 20

Drugą sesją z rzędu mamy do czynienia z korektą, która jak na tę chwilę idzie w bok. Ta sytuacja pozwoliła na powstanie układu Inside bar co oznacza że najbardziej prawdopodobnym jest ruch w kierunku wybicia do którego wcześniej czy później dojdzie. Wydaje się, że wybicie nastąpi zgodnie z kierunkiem trendu w celu utworzenia co najmniej fali 5 ewentualnego indeksu od 2271. Powiem więcej, mam mocne przypuszczenia, że wybicie górą będzie już dzisiaj na początku sesji i nie chodzi tu o zachowanie rynków zagranicznych. Do takiego spojrzenia „namawia mnie” wykres intra.

Po korekcie spadkowej, która naruszyła o 6 pkt zakładany wcześniej poziom (wyznaczyłem na ok. 2450 a było 2444) utrzymany został OB i nie wybiliśmy dołka. Wszystkie aspekty łącznie z falami mówią, że to była korekta. A skoro korekta to teraz powinien być impuls z nowym szczytem i to w okolicy ok. 2530. W tym ewentualnym nowym impulsie dostrzegam to co oznaczyłem kolorowymi liniami czyli 5-ka w górę (niższego rzędu) wybijająca ostatni potwierdzony szczyt. następnie korekta nieregularna z wyższym szczytem fali B i 5-ka w dół w fali c. Korekta zakończyła swój bieg na strefie na Koronę i ruszył kolejny impuls niższego rzędu w którym to do fixingu powstała najprawdopodobniej fala 1 i 2 pędząca 1:1. Jeśli tak jest to powinniśmy mieć teraz falę 3 , silna fale 3 a to daje podstawy aby zakładać , iż już na otwarciu może powstać luka odcinająca niedźwiedzie. Słabszy i zarazem rezerwowy wariant to taki w którym to co określiliśmy jako falę c korekty nieregularnej było jednak pierwszym swingiem w dół. W takim przypadku obecny wzrost utworzony od dołka na 2453 byłby korektą z pędzącą po środku i wówczas po nieco wyższym otwarciu i dojściu do okolic 2473-2475 będziemy mieli zwrot i wejście w kolejny impuls , który powinien dojść co najmniej w rejon 2450.

Indeks DAX

Po wzroście wartości indeksu DAX o 1.4% , na wykresie dziennym powstała wyraźna biała świeca po luce cenowej. Tym samym maksimum świecy osiągnął poziom bardzo bliski temu który wyznaczyliśmy jako minimalny ruch w górę po odbiciu od dołka na 14818. Zatem „nadejszła wielkopomna chwila” rozstrzygnięcia. Kontynuacja wzrostu to realizacja scenariusza podstawowego czyli ruchu docelowo na nowy szczyt. Zmiana kierunku w tym rejonie to pierwsza cegiełka do tworzenia prawego ramienia RGR i docelowego wybicia linii szyi z zejściem w rejon 14000-14100. W przypadku kontynuacji wzrostu byki będą miały jeszcze jeden orzech do zgryzienia zanim wyjdą na nowy szczyt tzn. silną strefę oporu w rejonie 15750-15810.

Jak pokazuje wykres intra kontraktów na DAX tendencja wzrostowa trwa i to w takim nielubianym typie w którym brakuje „lepszych” korekt do wejścia w L . Obecnie doszliśmy w okolice zakresu OB na spadki i zarazem strefy oporu. Nawet gdyby cały wzrost od dołka na 14795 miałby być tylko i wyłącznie korektą to w obecnym swingu zdaje się brakować fali 4 i 5, mam tu na myśli swing po konsolidacji w rejonie 15100-15160. Przy ewentualnym zejściu z obecnego rejonu zakres OB pokrywa się z strefą wsparcia co może stanowić dobry poziom do wyjścia na szczyt w fali 5. Jest też inny wariant w którym wejdziemy w mocniejszą korektę i zejdziemy do okolic linii szyi oRGR tworząc równocześnie pędzącą 1:1. Jeśli po małej korekcie wyjdziemy na nowy szczyt to wówczas będziemy rozstrzygać czy jest większy impuls czy abc a to za sprawą większego zejścia w dół.

Indeks S&P

Zasięg wczorajszego wzrostu na indeksie S&P doprowadził nas dokładniej do poziomu OB i strefy oporu. Trzeba jednak zauważyć , że oprócz wyraźnej białej świecy mieliśmy lukę cenową , która to już nie jest tak częstym zjawiskiem jak na indeksie DAX i ma swoje znaczenie. To zwiększa szanse na wybicie wspomnianej strefy oporu i kontynuację wzrostu na nowe szczyty. choć wcześniej trzeba się uporać z 4463.

Na wykresie intra kontraktów na S&P mamy trend wzrostowy który stara się ostatecznie wybić zakres OB na spadki a jeśli to się uda do końca to struktura jaka powstaje od dołka na 4260 jest taką , która największe szanse daje silnemu wzrostowi. To powinno się przełożyć na to iż obecnie powstaje fala 1 w 3. Jakie konsekwencje niesie taki wariant każdy zdaje sobie sprawę. Obecny swing powinien dojść w rejon 4470 choć oczywiście należy tu spodziewać się wcześniej korekty chociażby w wielkości czerwonego OB czy re-testu wybitego szczytu na ok. 4420.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

20
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
14 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
TomaszKazimierzandyTsG Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 2364 odwrócić na S – 16 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade,ów.

TsG
Gość
TsG

Andy jak nie wyjdzie 3kącik to może być flaga…wyjście ponad iii scenog do kosza i czekamy na v (3)

andy
Gość
andy

TsG nie mam nic przeciwko fladze ,też mi pasuje , zagrałem pod podwójny szczyt na 2472, wyszedłem na podwójnym zasięgu i już jest dobry początek dnia.

TsG
Gość
TsG

miałem TP na 2444 i k…wa nie dali…godz.10.16 odnowiłem S

andy
Gość
andy

TsG dlatego w scalpingu nie używam ściśle określonych SL i TP a jedynie mentalne bowiem trafienie w ściśle określony poziom zdarza się rzadko, a grubas to stary cwaniak

TsG
Gość
TsG

na wig20 impulsik do góry i widoczna kor.abc wiec dobrym pomysłem jest pozycja L…..

TsG
Gość
TsG

jak coś od rana nie wejdzie to potem kombinacje jak koń pod górkę….dobrym pomysłem oderwać się od notowań i dać sobie spokój…miłego wypoczynku od zmagań giełdowych

andy
Gość
andy

ALBO ZMNIEJSZYĆ ILOŚĆ KONI.

Tomasz
Gość
Tomasz

Wy tak na serio myślicie że jakiś gruby rysuje fale eliota na tak niskich interwałach i to w dodatku tak aby kogoś oszukać ???
czy aby nie są to już objawy paranoi 🙂

TsG
Gość
TsG

To-masz rację paranoja owładneła mną do cna….szukam fal nawet na 15S bo minuta to juz za długo …a tak na serio skalpy to skalpy mały interwał rządzi…

Tomasz
Gość
Tomasz

to ja Ci pokaże coś co rządzi i to co dzisiaj stało na giełdzie crypto notowanej w USA (Coinbase)
interwał dzienny i a po prawej procent wzrostu
https://www.tradingview.com/x/JbjgpLml/
jesteś w stanie policzyć tu fale i przewidzieć co zrobi rynek ?

andy
Gość
andy

Tomasz przez swoje życie/80lat/ spotkałem wielu ludzi ,,mądrych inaczej,, ale i z ich wiedzy tez starałem się korzystać więc może mi pokażesz jak scalpujesz a chętnie skorzystam z Twojej wiedzy i rad szczególnie na interwale dziennym.Nie obrażaj innych i nie ośmieszaj się pokazywaniem takich wykresów bo świadczy że nie wiesz co to jest scalping więc abyś wiedział o czym piszesz i dla tych co Cię popierają przypomnienie–scalping trading polega na zawieraniu wielu transakcji w bardzo krótkim czasie. Dzięki niemu inwestor jest w stanie osiągnąć niewielkie, ale za to liczne zyski, co w dłuższym okresie z reguły daje bardzo zadowalające wyniki.… Czytaj więcej »

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja S od 2456.

Tomasz
Gość
Tomasz

no to już załapałem odwrotkę …..a teraz jeszcze jedno
co z tym L na 2364
zamykasz shorta jak dojdzie do tego poziomu ?

TsG
Gość
TsG

Tomasz system zalicza wtopę….tutaj były takie głosy że ten system najlepiej sprawdza sie w trendach a ktoś nawet wyliczył że jest na dużym minusie Kazimierz pisał również o braniu TP 10pkt po sygnale….

Tomasz
Gość
Tomasz

no ja widzę że pozycja na S weszła
https://ibb.co/DQhRBTK
10 pips zrobili w dół
tylko że ja myślałem że ta S od teraz obowiązuje od rozgrywane to jest na kolejne sesje

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Tomasz L od 2364 to już historia, w poniedziałek podam poziom zajęcia pozycji L system oparty jest na D1.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Uwaga: po zajęciu pozycji S dla traderów TP + 10 pkt. koniec gry na tym sygnale, dla pozostałych proponuję zwrócić uwagę na wsparcia. Cały czas jesteśmy w trendzie wzrostowym.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Wedle mojej ściągi: opory: 2458; 2481
wsparcia : 2444; 2433; 2400 – 2393.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Życzę miłego weekendu.
Zaliczyliśmy ciekawy tydzień.