Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 24.09.2021

Przed nami ostatnia sesja tygodnia , zobaczmy jak wygląda sytuacja na rynkach przed weekendem.

Po środowym wzroście , wczoraj wartość indeksu osunęła się o -0.58% co ma raczej „zdrowy wymiar” po ruchu o ponad 2.5% w górę . Na wykresie dziennym powstała mała czarną świeca zachodząca na poprzednią ukształtowana przy wyższym obrocie. Zwracam uwagę własnie na ten wyższy obrót bo to sugeruje, że mamy do czynienia z korektą i tylko korektą. Byki mogą być nieco zawiedzione, iż nie doszło wczoraj do potwierdzenia Gwiazdy porannej ale pamiętajmy o tym, że sama świeca z środy znacząco wybiła początek świecy z poniedziałku. Jednak nie da się ukryć , że zagrożenie dla wzrostów w dalszym ciągu istnieje zwłaszcza że wczorajszy ruch był ponownym odejściem, co prawda bardzo delikatnym , od wcześniej wybitej linii trendu. Mimo wszystko w świetle ruchu w dół od szczytu i miejsca formacji odwracającej a także trendu jaki panuje od dłuższego czasu, to kierunek północny jest zdecydowanie bardziej prawdopodobny.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20, po dojściu do zniesienia 61.8% całego spadku od szczytu a także do wyraźnej wewnętrznej strefy cenowego oporu , rynek wszedł w fazę korekty i tak na to będziemy patrzeć dopóki nie wybije 2274. Wcześniejsze dynamiczne wybicie okolic 2302 powoduje że właśnie te okolice są tymi przyciągającymi cenę w ramach korekty re-testu. Zatrzymanie w tym obszarze i powstanie sygnału kupna będzie dobrą okazją do L na nowy swing wzrostowy, który powinien dążyć do ataku okolic 2384 a następnie szczytu na 2393.

Indeks DAX

Na wykresie indeksu DAX kolejna luka cenowa i „biała” szpulka w niedalekiej odległości od strefy oporu, która chyba jako jedyna może popsuć szyki bykom oczekującym na nowy szczyt. Innymi słowy rynek powinien pójść dalej dążąc do wybicia 15800 aby kontynuacja trendu nie była zagrożona.

Na wykresie intra kontraktów na DAX dalej panuje silny trend wzrostowy , który doszedł do kolejnej strefy oporu na poziomie ok. 15740 a reakcja podażowa sprowadziła cenę w rejon wielkości większego OB. Wybicie OB i zarazem uporanie się ze strefa na ok. 15573 byłoby ciężkim wyzwaniem dla byków ponieważ z dużą dozą prawdopodobieństwa należałoby oczekiwać dalszego spadku co najmniej do okolic 15280 jeśli nie na nowe dołki. Innymi słowy do głosu doszłoby pozycjonowanie na S. Jednak na tę chwilę podstawowy scenariusz zakłada zakończenie korekty w obecnych poziomach i ruchu w górę w celu pokonania a co najmniej sprawdzenia strefy w okolicach 15800.

Indeks S&P

Wczorajsza sesja na rynku w USA przyniosła kolejny wzrost wartości indeksu S&P przez co na wykresie otrzymaliśmy wyraźne potwierdzenie dla formacji Gwiazdy porannej ukształtowanej na zakresie OB.W takiej sytuacji trudno jest nie mieć podstawowego scenariusza jakim jest wyjście na nowe szczyty. To czy jednostajnie czy jednak z jakimiś sesjami korekcyjnymi to już inna sprawa. W przypadku złamania takiego scenariusza i wybicia minimum formacji mamy jeszcze do obrony poziom 4250 ale taką kwestią zajmiemy się jeśli w ogóle dojdzie do czegoś takiego.

Na wykresie intra kontraktów na S&P mamy również dość wyraźny trend wzrostowy, który pokonując strefę na ok. 4443 otworzył drogę do okolic 4490. Po drodze możemy mieć korektę , która w jakimś wymiarze już ma miejsce ale tu jak na tę chwilę strefa w okolicy 4420 wydaje się być strefą broniącą na dobre. Moim zdaniem własnie zejście do tej strefy byłoby najzdrowszym scenariuszem do podjęcia kolejnych decyzji zakupowych pozycji długich. Jeśli rynek wybiłby tę strefę to należałoby oczekiwać zejścia w okolice 4390 co mimo wszystko wydaje się mniej prawdopodobne. Ina koniec , gdyby jednak cena nie miała już ochoty spadać niżej to w takim układzie wybicie w górę 4451 byłoby sygnałem na L i celem na wspomnianą na początku strefę oporu.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

16
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
LehDarekDominoKonradTsG Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 2313 odwrócić na S – 28 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade,ów.

TsG
Gość
TsG

TsG

największą bolączką ludzi którzy przystępują do spekulacji nie jest brak wiedzy z AT ale brak strategii….dzienne ATR z 14 sesji wacha się między 20-45 pkt stąd nerwowe ruchy aby złapać szczyt lub dołek…komu to sie udaje 10 na 10 ? tak więc należy skupić się na tym o czym tu tyle razy było pisane,,,,reagujemy na bieżąco mając strategię (plan) kiedy wchodzę ile ryzykuję i gdzie biorę zysk…prawda że proste ( hahahaha) no to do dzieła i pochwalcie się czasami rysunkiem jak zagraliście i co wami kierowało w tym wejsciu..

przedruk z wczoraj …..

Konrad
Gość
Konrad

Arms wczoraj znowu eksplodował w stronę pesymizmu, ponad 6!
Numerologicznie szansa za zwrot.
Parzyste w EPremii to + dla byków.
Po luce bandy na 2405 i 2229. Najbliższe: 2305, 2301, 2270 oraz 2329, 2330, 2333, 2364

Leh
Gość
Leh

Proszę, wejście z TP 5 pkt, wykres 1 min 2215-2220
https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/0rCWtXTT0rhokYz7fToUqSVobOaxi5

Domino
Gość
Domino

Dawaj gruby na 2300, pięknie idziesz 🙂

Domino
Gość
Domino

Powinni dzisiaj zejść w rejony 2290 – 2300, ja tam czekam z L. Prędzej czy później zejdą. Nie dać się oszukać grubemu

Leh
Gość
Leh

L 2310

TsG
Gość
TsG

zagrania na fibo…..oraz dywergol mam dwa wejści…jedno na S udane i z zyskiem teraz na L i czekam TP2321
https://ibb.co/gDjqK8b
Leh dzieki za odzew

Leh
Gość
Leh

nieźle, czekamy zatem na 2320 – lub okolice.

TsG
Gość
TsG

ja bp przestawiłem SL na 2315 i mn ie wyje…ło…

TsG
Gość
TsG

piątek wiec mogą czarować na świecę tygodniową….już dzis nie wchodzę..rano miałem zapiernicz złamało drzewo i sprzatałem gałezie..miłego wypocvzynku od spekulacji

Leh
Gość
Leh

I nawzajem, udanego weekendu dla wszystkich

Domino
Gość
Domino

Dopiero teraz zejdą w rejony 2290 – 2300, ale czaruje gruby

Darek
Gość
Darek

system Kazimierza zachęca mnie żeby dopakowywać L, jednak faktycznie pisałeś rano o strefie 2290. mogłem Ciebie posłuchać, a tak, to trzeba będzie znowu dopłacać.

Leh
Gość
Leh

Wziąłem L 2300

Leh
Gość
Leh

PS. zamknąłem L 2306, aktualnie bp