Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 10.09.2021

Przed nami ostatnia sesja tygodnia do której indeksy od strony technicznej są gotowe na wszystko. Wczorajszy dzień nie należał do tych najlepszych ba, miał „znamiona niedźwiedzie” ale …..

Indeks WIG 20

Spadek wartości indeksu WIG 20 o -0.35% przyczynił się do wyrysowania małego Pin bara broniącego zakresu OB. Jednak taka wielkość świecy to naprawdę małe znaczenie dla ewentualnego powstrzymania dalszej presji podażowej tu potrzeba koniecznie potwierdzenia zwłaszcza że zwrot ma charakter potwierdzonej formacji. Oczywiście trend jest trendem i wszystko co przemawia na korzyść jego kontynuacji ma większe znaczenie jednak trzeba pamiętać, że każdy trend kiedyś się kończy. Czy tak jest właśnie teraz? Nie wiem tego ale wiem , że to co mamy to zbyt mało aby tak własnie myśleć na „dużych obrotach.”.

Na wykresie intra obecna korekta doszła do poziomu OB i zniesienia 38.6% jednak cały czas walczymy z możliwym układem mniejszej pędzącej na spadki. To oznacza, że aby uznać obronę OB za skuteczną i zacząć spoglądać na kolejne nowe szczyty trendu potrzeba na początek wybicia 2345 a następnie 2363. Faktem jest , że to co dzieje się w większym wymiarze czasowym ma mocniejsze znaczenie od tego co w mniejszym i tu akurat mamy dodatkowy punkt wsparcia dla scenariusza wzrostowego.

Indeks DAX

Na indeksie DAX po jego zmianie wartości o 0.08% i niskim otwarciu powstała formacja Spotkanie co oznaczałoby zakończenie korekty i powrót do wzrostu. Równocześnie wczorajsza świeca obroniła wsparcie. Zatem dzisiaj ważny dzień bo czekamy na potwierdzenie formacji. Jeśli ono nie nastąpi to liczymy się dalej z zejściem do okolic 15200-15300.

Na wykresie intra , korekta o której mówiliśmy wczoraj rozciągnęła się do poziomu 15450 i tym samym nie wybiła początku ostatniego swingu wzrostowego od 15410. W pierwszym odbiciu po wyrysowaniu dużego Pin bara na 4H pokonany został ostatni potwierdzony szczyt i przy zejściu w dół w postaci korekty otwarta została droga do okolic 15740. W dużych swingach byki potrzebują wyjścia nad 15755 a trzeba też zauważyć że kolejny poziom oporu istotnego w kwestii wyższych interwałów to okolice 15835. Jednak na obecną chwilę , zgodnie z trendem mamy wykończoną korektę spadkową i powinniśmy oczekiwać nowego szczytu. Mówię tu o dużej korekcie bo jeśli chodzi o tę po pierwszym odbiciu od 15450 to tutaj możemy mieć dopiero falę a korekty, obecnie b i następnie c z zejściem w okolice 15500. Piszę „możemy mieć” ponieważ nie jest wykluczone że obecny ruch wzrostowy jest już po całym abc a wówczas w pierwszej kolejności powinniśmy zaatakować 15720.

Indeks S&P

Po spadku indeksu S&P o -0.46% na wykresie dziennym mamy czarną świecę z górnym cieniem , która nie wybiła dolnego cienia z poprzedniej sesji. Jednak sam kształt świecy zachęca do dalszej przeceny dla której wsparciem , istotnym wsparciem jest 4469. Zatrzymanie na wsparciu , bądź negacja wczorajszej świecy to wskazanie na kolejny nowy szczyt.

Na wykresie intra ostatni trend spadkowy miał charakter typowy dla korekty wyższego rzędu. Po zejściu ceny do okolic 4485 nastąpiło dynamiczne odbicie wybijające ostatni potwierdzony szczyt. Po nim mieliśmy ruch spadkowy , który na ten moment był korektą a zatem wybicie obecnie poziomu 4505 będzie swoistym potwierdzeniem dla końca dużej korekty i rozpoczętym ruchu w kierunku nowych szczytów. Przed ich osiągnięciem może jeszcze bronić okolica 4540.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

16
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
andyBttFJarekFilipLeh Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja S od 2369 odwrócić na L + 18 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade,ów.

TsG
Gość
TsG

na ten moment tak bym to rozpisał z korekta pedzacą jako 2….jak inne wersje rozpiski rysunek wskazany
https://ibb.co/Cz3KyY0

Leh
Gość
Leh

Zamknięte L 2355, została 1 szt, zobaczymy co dalej

Jarek
Gość
Jarek

statystycznie bessa zaczyna sie po 3 podwyżce stóp % ,. więc sam sobie posłuchaj Glapińskiego to będziesz wiedział że szybko to nie nastąpi

Leh
Gość
Leh

Być może, ale biorę zysk póki co. Mój główny target i tak to akcje i kontrakty na akcje.

Leh
Gość
Leh

Kiedyś między innymi tego uczył mnie Darek, księguj systematycznie małe zyski

Filip
Gość
Filip

To jest chyba najlepsza metoda na naszym bananie. Wolna i nudna ta nasza giełda.

Jarek
Gość
Jarek

tak się nigdy dużych pieniędzy nie dorobisz

andy
Gość
andy

pisałem wczoraj o megafonie ;2325-1/A; zagrałem pod 2B/abc/ gdzie c-2357;gram na 3C,,jestem na S ;stop mentalny.

TsG
Gość
TsG

andy nie czytałem wczoraj Twojego wppisu…dopiero dzis zerknołem jak napisałeś o tym megafonie,,,rano wkleiłem jak to widzę a druga wersja to że zrobiliśmy na dół impuls jako Twoje 1/A (2325) i lecimy na 3/C…ja juz odpuszczam grę mam kilka zleceń wiec się nimi zajmę..pozdr.i miłego brania

TsG
Gość
TsG

jak dla mnie ostatni dzień skalpowania a uwagi na next tydzień do rolowania…..luki jak ktoś je gra płacą statystycznie sa na plusie..pozdr.

Jarek
Gość
Jarek

rynek jest pod całkowitą kontrolą BYKa , automaty przed rozliczeniem serii raczej nie pozwolą na spadki , mało tego od jesieni do maja to najlepszy okres dla giełd .

TsG
Gość
TsG

Aby rosło dalej w górę potrzebna jest świeża gotówka…być może PPK zasilą ponownie,,, z tym że teraz to trzeba płacic coraz więcej za akcje …uważam że przydałaby się wieksza zwałka w celu realizacji zysków no i aby potem ciągnąć dalej do góry….

andy
Gość
andy

automaty to jeszcze nie sztuczna inteligencja i będą tak grały jak zaprogramował je grubas ale to tylko wie ON. i dlatego na giełdzie sprawdza się stara zasada ,,graj to co widzisz,,

BttF
Gość
BttF

Dziś sesja na przeczekanie … ogólna wymowa wciąż dla misia : https://invst.ly/v-qbc

Miłego weekendu ! 🙂

andy
Gość
andy

rzadko taka przejrzysta gra jak dzisiaj, chyba gruby zmęczony tygodniem.?