Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 09.09.2021

Za nami sesja z przewagą niedźwiedzi a dokładniej na naszym rynku pierwsze poważniejsze zagrożenie.

Indeks WIG 20

Po zmianie wartości indeksu o -1.26% , na wykresie dziennym WIG 20 mamy potwierdzenie dla formacji Harami. Jest to niewątpliwie poważniejsze ostrzeżenie ale jednak tylko ostrzeżenie. W takim wyraźnym trendzie trendzie wzrostowym to mimo wszystko zbyt mało aby podnosić alarm. Jak widać na wykresie , zejście w dół nie wybiło mniejszego OB nie wspominając o nieco większym. Na tę chwilę formacja może być uznana jako układ zapowiadający większa korektę ruchu wzrostowego od 2240 i nic ponad to . Żadne ważniejsze wsparcie mające wpływ na chociażby średnioterminowy okres czasowy nie zostało nawet osiągnięte a co dopiero pokonane. Dodatkowo pełne obroty na poszczególnych sesjach nie są sprzymierzeńcem niedźwiedzi a raczej wskazują na przejmowanie akcji przez „większe ręce” co powinno przełożyć się niebawem na kolejny swing wzrostowy. Patrząc nieco szerzej na wykres widać dość wyraźnie że w ruchu od ok. 2200 mamy co najwyżej ukończoną falę 3 (a może 3 w 3 ). Dzisiaj powinniśmy się nastawić na osiągnięcie niższych poziomów niż wczorajsze zamknięcie choć nie koniecznie na cało sesyjny spadek.

Na wykresie intra weszliśmy w fazę spadkową , której koniec raczej jeszcze nie nastąpił. Tu okolice 2230 przyciągają dość mocno i spodziewałbym się własnie zejścia ceny do nich. Te okolice mają podporę w OB , geometrii i strefie wsparcia. To jest raczej obszar, który powinien obudzić potencjał popytu i wygenerować chociażby próbę zakończenia spadku.

Indeks DAX

Na DAX nie było w wtorek kontynuacji co wykorzystały niedźwiedzie i wczoraj po luce cenowej wybiły wsparcie na ok. 15700 otwierając sobie tym samym drogę do obszaru 15300-15500. Przypomnę że dopiero wybicie okolic 15040 da argumenty za możliwością większych spadków czy nawet zakończenia trendu wzrostowego w średnim terminie.

Na wykresie intra jesteśmy w trendzie spadkowym , który na tę chwilę wpisuje się w korektę większego swingu od 15407. Ciekawym poziomem na którym możemy mocno spodziewać się reakcji popytu to okolice 15540 gdzie wypada korelacja zniesień i projekcji cenowych a także może zawiązać się układ Gartleya. W przypadku zatrzymania w tych okolicach i reakcji , o ewentualnym zakończeniu korekty i wejściu w fazę wzrostową będziemy mogli mówić po pokonaniu ok. 15645. Brak zatrzymania na ok. 15540 to wskazanie na kontynuację w okolice 15470. Dopiero wybicie 15407 będzie wskazaniem na możliwość zmiany kierunku w ujęciu swingowym wyższego rzędu.

Indeks S&P

Najlepiej zachował się wczoraj indeks S&P, który stracił tylko -0.13% a świeczka jaka powstał ma dość długi dolny cień i spore możliwości pro wzrostowe. Na tę chwile mamy obronę wybitego szczytu i tyle w temacie.

Na wykresie intra kontraktów na S&P mamy trend spadkowy będący na tę chwilę korekta swingu wzrostowego od 4462. Ostatni dołek korekty wystąpił na strefie wsparcia i zniesieniu 61.8% . Reakcja popytowa jaka miała tam miejsce nie doprowadziła do wybicia ostatniego potwierdzonego szczytu a zatem droga na nowy dołek jest otwarta. Przy ponownym spadku własnie okolice ostatniego dołka będą ciekawe pod względem zatrzymania spadku a jeśli to się nie powiedzie to oczekiwałbym zejścia do okolic 4480.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

17
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
9 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
ŁiktorandyTomaszBttFLeh Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BttF
Gość
BttF

Na dzień dobry przypomnienie dywidend i bazy FW serii U vs wig20 : https://ibb.co/ryGNsfH

Jak widać baza jest mocno bycza a dziś odcinamy 5pkt z indeksu. W tych okolicznościach z realizacją zasięgu RGR nie powinno być problemu a powrót do szczytów konsolidacji – po zrealizowaniu zasięgu jej wybicia – niczym zaskakującym :

https://invst.ly/v-6fq
https://invst.ly/v-6gt

Udanych zagrań 🙂

BttF
Gość
BttF

LUKA przyciągnęła do linii szyi wybitego RGR : https://invst.ly/v-c79

Po jej domknięciu realizacja zasięgu oczekiwana.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja S od 2369 odwrócić na L + 19 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade,ów.

TsG
Gość
TsG

przed open..dzis możemy mieć fajną rzecz wig20 dociaga do fw20???? 8.41 godz.

TsG
Gość
TsG

jednak nie dociagnoł…

TsG
Gość
TsG

co to nikt nie pisze??? korekta abc wypada na 2239 i być moze jeszcze jedna falka na dół…
10.10 godz

Leh
Gość
Leh

Cisza dziś jak na cmentarzu w Wąchocku, słuchać jak rdza żre bramę.
Chyba jednak zwiedzimy 2300?, dziś tylko szybki skalp na 6 pkt 2332-2338
W zasadzie większość aktywności pochłania teraz JSW, odkupiłem też kilka S na bankach.
Allegro w dół, to jest cholernie daleko od ok.

Tomasz
Gość
Tomasz

Kontrakty na sp grzecznie wracają do wczorajszego zamknięcia …czy to koniec wyprzedaży ?

Leh
Gość
Leh

Albo ruch powrotny, kolejny skalp S 2235-2229
Bronią póki co 2330

andy
Gość
andy

TsG, zerknij na fw20 ,3min. co byś powiedział na zejście megafonem, może masz inna propozycję?

Łiktor
Gość
Łiktor

Jak już wcześniej wspominałem, podwojy szczyt na UK 100 nieuchronnie idzie w ku realizacji.

Tomasz
Gość
Tomasz

nawet wybicie wczorajszego dołka może być okazją do łapania kolejnego swingu wzrostowego
https://ibb.co/dpLTrKf