Sezon wakacyjny na całego.

Inwestorzy najwyraźniej korzystają z sezonu urlopowego co przekłada się na bardzo nudne sesje. Właściwie to od paru dobrych sesji nie ma jakiś znaczących zmian i dlatego dzisiaj analiza tylko i wyłącznie wykresów intra.

Indeks WIG 20

„Wielka zmiana” wartości indeksu WIG 20 o -0.01% i czarna szpulka nic nie zmieniająca.

Zarówno w dużym swingu od 2174 jak i w mniejszym od 2194 mamy tendencje wzrostową. Wczorajsza sesja , po wyższym otwarciu upłynęła na spadku do zasięgu OB , gdzie skutecznie został on powstrzymany. Skutecznie , co najmniej jak na wczorajszy dzień. Powstała zatem okazja aby kontynuować tendencję i zmierzać w kierunku co najmniej w kierunku okolic 2255-2260, gdzie mamy strefę na Koronę i górne ograniczeni dużego trójkąta. Piszę „co najmniej” ponieważ w wyższych interwałach znajdujemy się w trendzie wzrostowym i nowe szczyty są jak najbardziej realne choć w tym akurat może przeszkadzać sezon urlopowy.

Indeks DAX

Minimalny wzrost indeksu DAX o 0.16% i czarna szpulka idealnie wpisuje się w konsolidację między poziomami ok. 15420 i 15700. Czekamy na wybicie, nic dodać nic ująć.

Na wykresie intra kontraktów na DAX po dużej korekcie prostej mamy tendencje wzrostową z coraz wyższymi szczytami i jak na tę chwilę dołkami. Jednak tu sytuacja nie jest aż tak klarowna bo od wspomnianego końca korekty prostej mamy tez tylko układ korekty. Schodząc na niższy interwał , końcówka notowań utworzyła małą Koronę na wzrost i spodziewałbym się kolejnej próby ruchu w górę od początku regularnej sesji. Tu jednak jest pytanie , tak jak dojście do okolic 15600 nawet z lekkim wybiciem jest jak najbardziej realne tak już to czy będzie kontynuacja z wyjściem na nowy szczyt stoi pod dużym znakiem zapytania. Skuteczna obrona okolic wspomnianych przed chwila to wskazanie na swing ku dołowi co najmniej do okolic 15470. Zejście poniżej 15400 to wskazanie na ruch co najmniej w kierunku 15280. W dłuższej perspektywie czasowej podstawowy scenariusz zakłada wyjście na nowe szczyty historyczne.

Indeks S&P

Czarna świeca z górnym cieniem , będąca efektem spadku wartości indeksu S&P o -0.18% jest kontynuacją kilku sesyjnej konsolidacji w wąskim zakresie cenowym, nie wnosząca nic nowego do sytuacji technicznej.

Zatrzymanie na OB i równocześnie brak nowego szczytu zwiększył możliwość wejścia w fazę większej korekty i wybicia poziomu ok. 4363. Schodząc na niższy interwał powinniśmy się spodziewać ruchu w górę do okolic 4403 a tam decyzji czy ruch będzie kontynuowany czy jednak powrót do wczorajszego spadku i ruch w kierunku wybicia wspomnianego 4363. Układ techniczny – cenowy przemawia właśnie za takim rozwiązaniem a jedyną dla mnie niewiadomą jest to czy wczorajszy spadek był impulsem czy jednak korektą w której fala c była impulsem. Na koniec powiem tylko tyle że zarówno na S&P jak i na DAX , gdzieś z tyłu głowy trzeba mieć kontynuację spadku z wybiciem ostatnich minimów bo jakby nie było wczorajsza tendencja spadkowa była wyraźna i nikt nie jest w stanie zagwarantować że nie będzie kontynuowana bez co najmniej większej korekty. Zatem sygnałami do ruchu na północ , do wspomnianych poziomów będzie dla S&P wybicie 4393 a dla DAX wybicie 15544.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

9
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Dariusz BartłomiejczakNowyDominocherryKazimierz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja S od 2235 odwrócić L + 12 od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade,ów.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 2243.

cherry
Gość

Witam, o FW w ten dynamiczny sesyjny dzień. Godzina 12.40 mamy handel na 2239.. Nasze Fw jest ustawiane w strefie zaznaczonego przedziału cenowego.. Szkic z wczoraj. Czy już jest ustawione, uważam, że tak, a potwierdzi to test poziomu 2228, jeśli wygrany to dopiero pokonanie 2224 da mi to potwierdzenie. Jakby nie było można podjąć ryzyko zagrania S. SL 2255 to nadal ten poziom, który ustawia dalsze zachowanie FW. Nadal podtrzymuje wczorajsze założenie z testem 2200 okolic. Pytanie czy warto zagrać i stracić 17 pkt, czy poczekać na zysk, wyliczanka poniżej 2238-2228=10 pkt kontra odnawiamy, lub zamieniamy na L 2238- 2222… Czytaj więcej »

Domino
Gość
Domino

Brawo Cherry, jak zwykle jesteś niezawodny. Zapinac pasy, lecimy w dół.

cherry
Gość

Uwaga na fixing, jest klimat na odcięcie byczka przez miska. Polegać ma to na tym, że ustawiają close na 2220_23.

Takie spostrzeżenie

Pzdr

Nowy
Gość
Nowy

Mistrz

cherry
Gość

Powtórzę, nie chwalimy, nie krytykujemy, a podane zachowanie rynku prosze przemyśleć.

Na jutro SL dla S możemy już ustawić nad 2242.

TP realizujemy na 2216, może już na open

następnie na 2204 i na 2190.

Udanych zagrań w dół:)

Pzdr

Ciekawe czy fix się sprawdzi

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 2243 odwrócić na S – 13 pkt.
Życzę udanych trade,ów