Dalej niepewność.

Za nami kolejna sesja, która wlała kolejną dozę niepewności co do najbliższych dni na parkietach giełdowych.

Indeks WIG 20

Minimum dla byków, jakie ustaliliśmy 2-3 sesje wcześniej zostało osiągnięte za sprawą wzrostu indeksu o 0.89% i powstałą w ten sposób małą białą szpulką. Wartość indeksu osiągnęła zakres OB w spadku i równocześnie nie osiągnęła poziomu powyżej 2282. Tym samym, choć podstawowe założeniem jest ruch na nowy szczyt, to jednak „wykres jest gotowy” do ewentualnej zmiany kierunku w celu tworzenia większej korekty. Innymi słowy mamy bardzo niepewny moment. Na plus dla byków przemawia kolor świec z ostatnich 2 sesji i luka cenowa jaka powstała , to jak najbardziej może wyprowadzić indeks nad wspomniane 2282 , na minus zatrzymanie na OB i jeśli cena zawróci a następnie wybije 2214 to wejdziemy w scenariusz z celem na co najmniej 2150 jeśli nie niżej o ok. 70 pkt.

Na wykresie intra mamy trend wzrostowy który zbliżył się do zniesienia 78.6% ale na tę chwilę nie doszedł do górnego ograniczenia trójkąta. Wyznacznikiem ewentualnej zmiany trendu na H1 jest obecnie poziom 2235. Jego wybicie to wskazanie na atak strefy na ok. 2226, która to bez względu na dalszą sytuację powinna wyzwolić większe pokłady popytu. Niestety ale mam problem z ujęciem całego ruchu w kontekście falowym w którym to raczej skłaniałbym się do tezy, iż wyjście na szczyt w ostatniej części dnia było wykończeniem impulsu. Jednak najważniejszym jest to co teraz będzie z wspomnianym poziomem 2235. Jego ewentualna obrona wskazywać będzie na to, że jednak dalej będziemy mogli czekać na atak górnego ograniczenia dużego trójkąta.

Indeks DAX

Na indeksie DAX mimo jego wzrostu o 0.45% i wyrysowaniu białej szpulki dalej nie ma nowego szczytu a poziom jaki zatrzymał wczorajszy wzrost jest niemal idealnym do wejścia w kolejną fazę korekty pędzącej. Oczywiście w dalszym ciągu podstawowym scenariuszem jest wzrost na nowy szczyt i w tym akurat może pomagać wczorajszy wyraźnie dłuższy dolny cień. Jednak warto zachować ostrożność i wspomagać się wykresem intra.

Jak dobrze na nim widać sytuacja jest wręcz idealna do tego aby obecny spadek , po korekcie rozwinąć jako fale c większej korekty spadkowej. Ba tak naprawdę to ostatni cały ruch wzrostowy nie wybił szczytu największej korekty i tym samym nowy dołek jest również w grze. Dlatego pierwszym ważnym elementem będzie to czy obecny ruch spadkowy zdoła pokonać 15494 w impulsie jaki się tworzy. Jeśli tak to będzie pierwszy sygnał do mocniejszej przeceny. Jeśli nie to dalej w grze będzie kontynuacja wzrostu. W następnej kolejności , po zakończeniu ruchu który jest obecnie i który niewątpliwie wyczerpuje swój zasięg, istotnym będzie to czy ruch w przeciwnym kierunku rozwinie się w impuls wybijający wczorajsze maksimum czy tylko korektą dochodząca w rejon 15580-15600. Jeśli spadek nie wybije 15494 to w kolejnym ruchu w górę gramy L z zachowaniem ostrożności w rejonie przed chwila wspomnianym. Jeśli wybije 15494 to raczej czekamy na wyższym poziomie na zakończenie korekty i gramy S. W scalpingu i krótkim Dt to już inna bajka.

Indeks S&P

Wzrost o 0.42% i biała świeczka z widocznym górnym cieniem to obraz po wczorajszej sesji. Wczorajsze wyjście na nowy szczyt wypełniło układ impulsu od 4233 i tym samym sprowadziło większe zagrożenie korektą. Jednak czy to jest już koniec impulsu czy jednak jeszcze nie to już inna bajka i tu z pomocą może przyjść wykres intra.

Wczorajsze wyjście na szczyt mogło być końcem swingu po fali 4 jako trójkąt czyli po korekcie płaskiej ale równie dobrze mogło być wyjściem w fali b większej korekty pędzącej. Dość mocną odpowiedź , który wariant był w grze, powinniśmy otrzymać na bazie obecnego ruchu spadkowego. Zejście na poziom poniżej 4364 to mocniejsze wskazanie na wariant z „płaską” i co za tym idzie , po korekcie wzrostowej kolejny silniejszy swing spadkowy. Utrzymanie pełnego spadku w obrębie OB to wskazanie na wariant z pędzącą i co za tym idzie gra na nowy szczyt. Wykres intra 1H pokazuje że ostatnia godzina miała szansę być falą czwarta impulsu poruszającego się w dół a to podnosi w moich oczach szansę na wariant z pędzącą bo w następnej 1-3 h powinniśmy mieć jeszcze jedno zejście i tu wydaje się mocno prawdopodobnym, iż cały ruch utrzyma się w zakresie OB.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

22
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
16 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
KonradcherryDariusz BartłomiejczakTsGNowy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

Po wczorajszej luce mamy bandy na 2352 oraz 2132 (do wyliczanki 2242-+13,16,32,49).
Numerologicznie 2229, 2256. Niestety nic innego nie można powiedzieć, bo znowu dane z parkietu różnią się platformach (dla przykładu co innego pokazuje bossa i stooq, a co innego alior)!
Kibicujmy naszym siatkarzom 🙂 Zaraz zaczynają.

Konrad
Gość
Konrad

Sprawdziłem jeszcze i wychodzi, że można podpiąć LOP=data, a to oznacza, że można szukać dzisiaj przesilenia, jeżeli będą nowe ekstrema.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 2217 odwrócić na S – 16 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade,ów.

Leh
Gość
Leh

zrealizowałem 2 pozycje S od 2240 i 2235 po 2227, z S ustawiłem się ponownie wyzej

TsG
Gość
TsG

takiej luki na open nie gram bo jak kiedys pisałem imo to luka korekcyjna w trendzie … sytuacja wyglada dla mnie w ten sposób że mamy albo korekte ABC wiec powinien być impuls na dół i korekta by ponownie spadać… albo jest to 1w3 i teraz 2w3 i do góry…. i to jest ta najgoarsz strona naszego rynku że nie ma sie jak zabezpieczyć czy to w obronie zysku czy to przed SL gdy pojawiaja sie duże luki na open…daltego ja osobiście nie gram swingów bo nie potrafię przewidzieć co bedzie next day a jedynie skupiam sie co jest tu… Czytaj więcej »

Leh
Gość
Leh

Darek, pytałeś niedawno Chery o JSW, też na nim gram, mam L, akcje i S na różnych seriach. Wczorajszy wystrzał może oznaczać stopniowe wychodzenie z shorta przez Numeric.

TsG
Gość
TsG

zobaczyłem na wykresie z M1 że pojwiła sie korekta zamiasta iśc do góry wiec dobrym zagraniem jest odwrócić pozycje…S w portfelu godz. 9.24

TsG
Gość
TsG

takie scenariusze na ten moment
https://ibb.co/ch87K68
https://ibb.co/gMCyZZw

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Uwaga: nie lekceważyć sygnałów systemu. 1.VIII.2019 poszedł sygnał systemu na S i w maksie dał zarobić 159 pkt.

TsG
Gość
TsG

Paskudnie to wygląda dla byków…luka wzrostowa teraz luka spadkowa a formacja cenowa to” wyspa odwrotu „( wig20)..jak nic z tym nie zrobią to mamy kipisz dla byków….

cherry
Gość
cherry

Witam, dziękuje za tydzień dyskusji.

Ruch zakładany 2205 i stąd na 2215, jeśli to zagrają zamykam S w zakresie 04-06, będę BP, chyba, że na close dadzą 2215-2218 to sprzedam S.
Nie nastąpi opisany ruch zostaję z S na wekkend, czekajac na poniedziałęk na open pod 2216, wtedy SL przesuwam na 2232.

Udanych zagrań.

godzina 14.05 rynek na 2226.

Konrad
Gość
Konrad

Cherry, a nie dopuszczasz takiego jednosesyjnego wyskoku w poniedziałek do okolic nawet 2245? Tak czasem bywało w przypadku przytaczanych numerologii…
Tak, czy siak, u mnie powinna być dzisiaj czarna świeca.

cherry
Gość
cherry

Konrad na początku tygodnia zamieściłem szkic gdzieś w necie, tam właśnie poziom 2246 był SL dziennym, a 2255 definitywnie kończył spadku i wtedy dopiero przyjąłbym, że fal korekcyjna C zakończyła się na 2173. Dlaczego piszę o spadkach, bo jest kilka argumentów, dokończenia tej struktury falowej, właśnie na podawanych przezemnie poziomach 2150-2120, Dopóki nie siądzie 2255 nie zmienię zdania. To co teraz robi FW (nie pisze Gruby) to żenada, nie tak wyglądają ruchy w impulsie, to typowe ustawianie pod swoją strategię, ludzi nie związanych ze sterującym tym rynkiem. Popatrzcie na znikające pozycje w lopie, za kilka punktów odnowione i lop wraca… Czytaj więcej »

cherry
Gość
cherry

W zakresie JSW, uzupełniając close tygodniowej świecy pod 34 PLN. Dalej wnioski przyjdą same. W zakresie elliotowców, uważam, że nie ma profesjonalnych osób, które dobrze to policzą. Jest natomiast w tej metodzie prawdopodobieństwo, że ruch może nastąpić wg założenia. W każdej chwili, nie patrząc już na wskazany rynek jest minimum 10-14 rozwiązań znaczenia fal. To zbyt dużo, żeby znaleźć tą która zagra. Właśnie tu zaczyna się liczenie, które pozwala ograniczyć/wyeliminować klika opcji znaczenia fal. Jednak dalej zostaje ok. 3-5 założeń, które mogą zagrać. Tu pojawiają się narzędzia techniczne, które wyeliminują kolejne 2-3 założenia. Mając już załóżmy 2-3 założenia, mając wskazane,… Czytaj więcej »